Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

http://www.glassumadije.rs/u-kc-kragujevac-65-pacijenata-kod-kojih-je-potvrdjen-korona-virus-12-na-respiratorima/

U kliničkom centru u Kragujevcu je smešteno 65 pacijenata kod kojih je potvrdjen kovid-19, od čega je 12 na respiratorima.

Kako je Beti rekao rekao zamenik direktora Kliničkog centra Slobodan Milisavljević u Kliničkom centru se nalazi i 43 pacijenta koji čekaju na rezultate testiranja na korona virus.

Dodao je da je u KC primljeno još 25 pacijenata „zbog loše kliničke slike“, ali da u meĐuvremenu potvrĐeno da su negativni na virus korona

 

Znači 25 čak od 120-130 nisu korona, a loša klinička slika bliska simptomima korone? Šta se događa?

Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

 

 

Evo cekam da vidim sta ce tebi, kao zdravstvenom radniku, da kazu na ovo. 

 

Ja sam slicnu tvrdnju izneo pre nekoliko dana.

Ma to što sam zdravstveni radnik nema nikakve veze, ja sam prosto došao do nekih informacija koje mi jasno pokazuju da su Sandžaklije u suštini najvećim delom sami krivi za ono što ih je snašlo. 

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

Ovaj narod jednostavno nije uračunljiv.

 

Mora se razumeti da ooooogromna većina naroda se ne informiše na PPP, tviteru, forumima, i ostalnim alternativama. Ooooogromna većina ljudi i dalje se informiše preko nacionalnih frekvencija, a onda se zapitajte koliko im ti mediji daju realnu sliku. 

Neću da branim ljude, ali nije sve ni do njih. Nažalost, opametiće se tek kada padne neko iz prvog kruga ljudi i prijatelja. 

  • +1 1
Link to comment
Ma to što sam zdravstveni radnik nema nikakve veze, ja sam prosto došao do nekih informacija koje mi jasno pokazuju da su Sandžaklije u suštini najvećim delom sami krivi za ono što ih je snašlo. 
Ma dobro, njihova krivica jeste, no ka žem, država ti yreba za ovakve stvari kada ljudi prave budale od sebe i posledično prave štetu drugima.
Država je trebala da predvidi ovo, ako iz ko zna kojih razloga nije mogla da razjuri te pametnjakoviće iz kafića, bašti itd...
Jbga, ajd sad da budem ličan:
Za vreme vanrednog stanja išao sam da posetim kevu i ispred su bila dva vojnika, i da mi je palo na pamet da se natežem sa sestrama tamo, sa njima baš i nisam hteo...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Mil@n said:

 

Mora se razumeti da ooooogromna većina naroda se ne informiše na PPP, tviteru, forumima, i ostalnim alternativama. Ooooogromna većina ljudi i dalje se informiše preko nacionalnih frekvencija, a onda se zapitajte koliko im ti mediji daju realnu sliku. 

Neću da branim ljude, ali nije sve ni do njih. Nažalost, opametiće se tek kada padne neko iz prvog kruga ljudi i prijatelja. 

 

Gde god da se informišu, valjda su čuli za pandemiju i imaju makar malo parče mozga umesto kaše u glavi. Ovo sam jutros slikao u lokalnoj pekari:

 

IMG_20200705_115054.jpg.280aa52e071538b4de4768d6c9de63ab.jpg

 

edit: nešto sumnjam da će te žene slušati do zore Mokranjca ili Baha.

Edited by Anonymous
Link to comment

Kod mene u selu, tačno između Novog Sada i Beograda, danima se na primer održava turnir u malom fudbalu... Humanitarni, tradicionalni, za dečka koji je umro od raka pre 2, 3 godine, tj njegovu fondaciju.


Eto ti tu tek paradoksa... 

Kažem, ne bih da branim bilo koga, ali sve je na državi ovde, sve. Sve ostalo je posledica njihovih loših poteza, odluka, i smešnih mera.

Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Gde god da se informišu, valjda su čuli za pandemiju i imaju makar malo parče mozga umesto kaše u glavi. Ovo sam jutros slikao u lokalnoj pekari:

 

IMG_20200705_115054.jpg.280aa52e071538b4de4768d6c9de63ab.jpg

 

edit: nešto sumnjam da će te žene slušati do zore Mokranjca ili Baha.

soma dindzi???

Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:


Država je trebala da predvidi ovo, ako iz ko zna kojih razloga nije mogla da razjuri te pametnjakoviće iz kafića, bašti itd...
 

 

Ne radi se ovde o Mirsadu i Miletu koji su sedeli u kafiću, Snarc greši (evo samo neka pogleda šta radi John u Engleskoj, bukvalno u prvom satu nakon što mu je vlada dozvolila da ponovo ide u pab).

 

Radi se o opštoj bolnici u Novom Pazaru gde, onako blago rečeno, vlada potpun kriminal. Da podvučem još jednom: ta bolnica je prekjuče (eeej :frust:) odvojila crvenu od zelene zone a pitanje je da li bi to ikada uradili da im lekari koji su došli iz Kragujevca nisu rekli da su potpuno ludi. Oni su do pre par dana bukvalno puštali svakog u crvenu zonu: rodbinu, novinare, volontere, aktiviste... Puštali su da ljude bolesne od korone po sobama i hodnicima njihovi najbliži drže za ruku, polumrtve pacijente u teškom stanju su ubacivali u sanitet za Kg/Bg i dozvoljavali da ih kompletna uža i šira familija zagrli pred polazak :blink: :ph34r:  Ono malo normalnog osoblja nije moglo ništa da uradi osim da uđu u svoje skafandere i pomognu kome i koliko mogu. U toj bolnici se ne zna ko pije a ko plaća, ko krade a ko čuva, i tako je već godinama. Sasvim je normalno i očekivano da su se kompletno raspali kada se virus raširio po gradu. Umesto onog HELP postrojavanja mogli su da sebi upriliče neki brzi kurs is osnovnih epidemioloških procedura - daleko više bi im koristilo.

 

Znaš i sam da stvari u Sandžaku funkcionišu malkice drugačije. Tamo je država sve ostavila na raspodelu trojici velmoža pa tako i opštu bolnicu. Sve je plen, sve je tal, državo gubi se i pusti nas da se gložimo. I sad treba država koja je i sama 1 tužan raspad, da se usred ovog haosa spektakularno vrati u Sandžak i počisti sve što ne valja kako bi lokalni odgovor na koronu ličio na nešto. Mislim, lepo zvuči, ali neće da se desi.

Link to comment

razlika između Pazara i recimo NS je u tome što su u Pazaru digli dževu, a u NS ćute

u realnosti, broj zaraženih per capita i ostali parametri su veoma slični i tamo i ovde

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...