Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Bio dva dana malo po Vojvodini, ništa nisu odgovorniji od nas, naprotiv. U Bečeju sinoć kafane prepune, u dve narodnjačke se komplet uhvatili u kolo. Niko više nigde ne nosi maske. U Čurugu su doslovno svi nosili maske u radnjama, sad baš niko osim kasirki. Plaže i kafane takođe prepune. Bahanalije do 5 ujutru. Priča mi neki Novosađanin da je tamo bila svadba za 300 duša, svi se zarazili, njegovi prijatelji ležali po kućama, jedva pretekli. Ladno ću u samoizolaciju posle ove turneje.

 

Ovaj narod jednostavno nije uračunljiv.

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

Ovaj narod jednostavno nije uračunljiv.

 

I moj utisak iz dana u dan. Obišao malo jug i centralnu Srbiju od petka. to kao da korona nikad nije postojala... U Bg juče i danas malo "bolje" sa maskama i distancom pogotovo u zatvorenom ali opet je to sve deluje kao prilicno izvesno neko zatvtaranje...

Edited by Далибор
Link to comment
Na prvom mestu je ponasanje vlasti, laganje, sakrivanje cinjenica i korupcija. I na drugom i trecem. O cetvrtom mestu mozemo da razgovaramo i tu su mozda samo gradjani Pazara.
Jok. Vlast je takva kakva je. Ali za ovaj pomor u Sandzaku su najodgovorniji oni koji tamo žive.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
9 hours ago, Spirit said:

Pričalo se o Ani Gligić i njenom poznavanju virusa. Sad je “malo” promenila stav

 

  Reveal hidden contents

Virolog Ana Gligić izjavila je povodom rasta broja novozaraženih u regionu, posebno u Sandžaku, odnosno Novom Pazaru i Tutinu, da se koronavirus ponaša mimo svih dosad poznatih pravila i kako on to hoće.

– Ne znam šta se dešava. Način prenošenja, inkubacija, održavanje u spoljašnjoj sredini, sve naopako, ništa što znamo… Ovo se ne može uporediti s bilo čime. Virus se ponaša kako hoće – rekla je doktorka Gligić za Radio Sarajevo.

Ona je rekla i da nas virus uči nečemu što moramo sada da prihvatimo i dobro analiziramo šta se dešava.

Analizirajući druge prirodnožarišne infekcije, došla je do podatakA prema kojima se epidemija mišje groznice javila u dva vrha u razmacima od mesec i po do dva meseca.

– Upravo se on (koronavirus) tako ponaša. Treba sačekati jedno 4-5 dana da vidimo šta dalje. Mislim da će biti snažno opadanje i da će se na neki način izgubiti, a da će ono što ostane biti žarišta koja će se moći držati pod kontrolom, odnosno da ne opterećuju toliko zdravstveni sistem. Ja tako mislim – rekla je Gligić.

– Ta istraživanja su se poklopila s ovim što imamo, ali ne mogu ta tvrdim sasvim precizno kada nemam sopstvena istraživanja – dodala je ona.

Prema njenim rečima, ukoliko se budemo pridržavali mera, uverena je da bi prvi talas epidemije bi mogao da se završi za dvadesetak dana.

– Bilo je i pre epidemija, katastrofa, ali nije bilo televizija da se to tako prenosi. To će sve završiti. Ja smatram će za 20 dana ovo sve da se stavi pod kontrolu. Ali mi ne znamo šta će dalje biti, posle toga – rekla je Gligić.

Izvor: Nedeljnik

 

 

Mišljenje Ane Gligić u ovom trentku vredi koliko i listić upotrebljenog jednoslojnog toalet papira.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Mišljenje Ane Gligić u ovom trentku vredi koliko i listić upotrebljenog jednoslojnog toalet papira.

jbt. :isuse:
 

ima ona izreka, koja sada više nego ikada ilustruje ovakve trustove

 

budali je more do kolena

Link to comment
Jok. Vlast je takva kakva je. Ali za ovaj pomor u Sandzaku su najodgovorniji oni koji tamo žive.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Pa i ne baš, jbga...
Tj. ne u potpunosti.
Jbga ako u bolnici nisu imali pojma šta imaju, direktor tolerisao javašluk, lokalna samouprava tolerisala kršenje mera...
Pravo svake budale je da pravi budalu od sebe, dužnost države je da ga onemogući da u tom procesu nanese štetu drugima.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
22 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa i ne baš, jbga...
Tj. ne u potpunosti.
Jbga ako u bolnici nisu imali pojma šta imaju, direktor tolerisao javašluk, lokalna samouprava tolerisala kršenje mera...
Pravo svake budale je da pravi budalu od sebe, dužnost države je da ga onemogući da u tom procesu nanese štetu drugima.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ja nisam pristalica teze da se narod moze kriviti za bilo sta, pisao sam onoliko o tome, ali secamo se svi slika iz novopazarskih kafica jos sa samog pocetka epidemije, u vreme kad je bilo vanrednog stanja i svih onih zabrana. Sad vec mozemo da napravimo presek toga sta se desava u slucaju relaksiranih mera, sto nismo mogli na pocetku jer su u panici svi pravili mere kakvih su se setili, i prilicno je sumnjivo da postoji korelacija izmedju broja novih slucajeva i tradicionalnog dozivljaja discipline u pojedinim regionima.

Link to comment
38 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jbt. :isuse:
 

ima ona izreka, koja sada više nego ikada ilustruje ovakve trustove

 

budali je more do kolena

 

Žena je nekada verovatno bila autoritet i ne sumnjam da je posedovala znanje i stručnost. Pročito sam odnosno odslušao sve što je izjavila od početka pandemije, njena predviđanja su se pokazala validna toliko da ih se može slobodno okačiti poslovičnom mačku o rep.

 

Čak i preporuke potpunih laika, recimo sa ovog foruma, zasnovane isključivo na zdravom razumumu i logičkom zaključivanju konkretno su se pokazale kud i kamo korisnije i svrsishodinije.

  • +1 2
Link to comment

Odgovornost države i struke je neupitna i o tome smo onoliko pisali, ali ukoliko se odrasli ljudi u julu mesecu 2020-te godine hvataju u kafančini u kolo to je za kliničko posmatranje.

Link to comment
42 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa i ne baš, jbga...
Tj. ne u potpunosti.
Jbga ako u bolnici nisu imali pojma šta imaju, direktor tolerisao javašluk, lokalna samouprava tolerisala kršenje mera...
Pravo svake budale je da pravi budalu od sebe, dužnost države je da ga onemogući da u tom procesu nanese štetu drugima.

.... Shiit has hit the fan!
 

Vidi, ja ne želim za promil da smanjim odgovornost države za ovo, da se razumemo. 

Ali nije sve do države. Država je loša pa je loša - loša je i u Kraljevu, i u Kruševcu, i u Čačku, i svugde - ali ovakav raspad sistema odnosno kriza nije u svim tim gradovima. Najveća žarišta su Sandžak, Kragujevac i Beograd. Dva od tri su povezana /NP i KG/. To znači da postoji značajan procenat odgovornosti i na samim gradjanima odnosno stanovnicima. 

Link to comment

bottom line je narod je kriv. pojedinac. 

 

na nama je da se cuvamo. vec se u prvih dva meseca toliko oprecnih misljenja podelilo i razlicite naredbe da je tada vec bilo jasno da svi (politicari, zdravstveni radnici) rade po inerciji. nije na nama da se oslanjamo na njih i verujemo 100% jer kao sto se vidi iz primera ostalih drzava, svako radi drugacije. 

 

sto znaci....ti si apsolutno odgovoran za svoj zivot. 

Edited by mustang
Link to comment
4 minutes ago, steins said:

Vidi, ja ne želim za promil da smanjim odgovornost države za ovo, da se razumemo. 

Ali nije sve do države. Država je loša pa je loša - loša je i u Kraljevu, i u Kruševcu, i u Čačku, i svugde - ali ovakav raspad sistema odnosno kriza nije u svim tim gradovima. Najveća žarišta su Sandžak, Kragujevac i Beograd. Dva od tri su povezana /NP i KG/. To znači da postoji značajan procenat odgovornosti i na samim gradjanima odnosno stanovnicima. 

 

 

Evo cekam da vidim sta ce tebi, kao zdravstvenom radniku, da kazu na ovo. 

 

Ja sam slicnu tvrdnju izneo pre nekoliko dana.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...