Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ih, pa ja znam jednog što ne kapira zašto je testiranje bitno kad to sigurno neće izlečiti pacijenta. Strana firma, dobra plata. Mogućnosti da primetiš imbecilno razmišljanje/ponašanje su ovih dana neograničene.

Link to comment

Samo da primetim kako Konara vergla o odlasku i ostanku...
Bitno je da ostane al jbga godišnji odmor mora da se iskoristi!
Ej bre GO!
Ti si u telu koje bi, da smo normalna država (kako tvrdiš da jesmo), zapravo rukovodilo svim procesima u državi, i jedan si od istaknutijih članova i ti ideš na GO.

U mojoj se familiji prepričava slučaj rođaka koji je bio sedamdesetih godina član jednog takvog tela, u mnogo manjoj krizi, njega familija nije videla dva meseca.
Telefonom i to je to...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 hours ago, gone fishing said:

meh bitno je izjavio kasnije u priči da će biti dovoljno da se prokuži 50% ljudi da bi korona postala prošlost, opet struka je očekivala da će preko leta korona nestati ili će se broj slučajaeva smanjiti na nekoliko dnevno, tako da me ne bi začudilo da se za par meseci ustanovi da imunitet t traje 2 do 3 meseca...

- interesantno kako nemaju kapacitete da testiraju 1300 kontakata rezervoara virusa u bg a dnevno se uradi po 8-9k testova ili preneto na celu državu treba istestirati manje od 2k takvih ljudi dnevno i na ovaj broj zaraženih još hiljadu onih sa simptomima, neka bude i 2k, gde onda otpada preostalih 6-7k testova da li ih arče na okužene koji čekaju neg test, policiju ili zdr. radnike ili je tra brojka fiktivna zarad štelovanja i držanja broja novookuženih ispod 5%, mada ako je to cilj može se smanjiti broj pozitivnih testova...

1300 su približni kapaciteti za PCR testove u "redovnim" uslovima, odnosno, toliko se testira na torlaku, KCS i nešto vrlo malo na drugim mestima/gradovima. većina testova u prethodnom periodu je otpadala na serologiju (antitela) i ko zna šta još. sada su ponovo angažovane dodatne laboratorije za PCR pa se taj kapacitet donekle povećao.

Link to comment

Vucic juce kad je kukao kako nas mnogo košta testiranje je rekao da se radi 8-9000 pcr testova. Jel to znaci da nas je lagao? :ohmy:

Edited by yabadaba
Link to comment

ne znam za 8000-9000, ali jeste se radilo više hiljada kada su radili batajnica, sauron, zavod za biocide i ne znam šta još tokom vanrednog stanja.

 

ed. ovo "prethodni period" u gornjem postu sam mislila na period od zatvaranja dodatnih laboratorija do njihovog ponovnog angažovanja nedavno (međutim, ni one sada ne rade u meri u kojoj su tokom vanrednog stanja)

Edited by beyoncé
Link to comment

Ajd i ovde:
"U Beogradu proglassena vanredna situacija
BEOGRAD, 3. jula (Tanjug) - Gradonacelnik Beograda Zoran Radojiccich
je na predlog gradskog SStaba za vanredne situacije doneo Odluku o
proglassenju vanredne situacije u Beogradu, radi sprovodjenja preventivnih
mera zasstite bezbednosti i zasstite zzivota stanovnisstva.
Ova odluka danas stupa na snagu, saopsstila je Gradska uprava.
Gradonacelnik je prethodno najavio da che se nakon proglassenja
vanredne situacije sprovesti procedura za uvodenje tri nove mere u cilju
sprecavanja ssirenja kovida-19."

Tanjug

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Jednostavno nema teoretske šanse da se radi 8000 dnevno, pod ovim kriterijumima i uz ovakve rezultate. Čak i da uzmemo u obzir da se masovno testiraju priroritetne grupacije, političko-poslovna elita, estrada, sportisti i ostali, taj broj ne može biti toliki. I više je očigledno da i to što se radi se uglavnom radi u Beogradu, ako vidimo da se po aktuelnim žarištima testira po tipa 20-ak dnevno. A kako je u ostatku Srbije može se zaključiti na osnovu informacije na koju sam random naleteo juče da je u Zaječaru u jednom danu urađeno 5 testova, od toga 3 pozitivna. 

Dakle, uz ovakvo testiranje mi u suštini nemamo pojma ni o čemu, ali makar se daje prostora za bombastične naslove "U BEOGRADU 80% ZARAŽENIH!!!!" :dry:

Edited by Halvard
Link to comment
18 minutes ago, Halvard said:

Jednostavno nema teoretske šanse da se radi 8000 dnevno, pod ovim kriterijumima i uz ovakve rezultate. Čak i da uzmemo u obzir da se masovno testiraju priroritetne grupacije, političko-poslovna elita, estrada, sportisti i ostali, taj broj ne može biti toliki. I više je očigledno da i to što se radi se uglavnom radi u Beogradu, ako vidimo da se po aktuelnim žarištima testira po tipa 20-ak dnevno. A kako je u ostatku Srbije može se zaključiti na osnovu informacije na koju sam random naleteo juče da je u Zaječaru u jednom danu urađeno 5 testova, od toga 3 pozitivna. 

Dakle, uz ovakvo testiranje mi u suštini nemamo pojma ni o čemu, ali makar se daje prostora za bombastične naslove "U BEOGRADU 80% ZARAŽENIH!!!!" :dry:

 

Za broj testiranih lazu dajem ruku.

Od sestre od tetke klinac,dete 16 godina svi simtomi korone,Bio na pregledu nije testiran jer direktora doma zdravlja nbg odlucuje ko se salje na testiranje a ko ne.Izmedju ostalog receno im da nemaju testove.

Link to comment
1 minute ago, Блок_64 said:

 

Za broj testiranih lazu dajem ruku.

Od sestre od tetke klinac,dete 16 godina svi simtomi korone,Bio na pregledu nije testiran jer direktora doma zdravlja nbg odlucuje ko se salje na testiranje a ko ne.Izmedju ostalog receno im da nemaju testove.

Moj rodjak, 66 god, srcani bolesnik, hipertenzija  T 38, sin mu pozitivan, svi u samoizolaciji. Zove 2.dan jer je sve slabiji i nece da ga testiraju nit sta.

Sad sam zvala drugaricu da izdestvuje snimak pluca i sta uspe, mrzim sve "preko reda/veze" al moras traziti nacin da te pregledaju i kad si po svemu u losem stanju..

Link to comment
40 minutes ago, yabadaba said:

Vucic juce kad je kukao kako nas mnogo košta testiranje je rekao da se radi 8-9000 pcr testova. Jel to znaci da nas je lagao? :ohmy:

 

Koga zabole sto su skupi, skupi su i nama porezi, pa svi placaju.

 

Kolike su samo akcize na gorivo, bilo bi posteno da svaki gradjanin dobije po 100 PCR testova dzabe od ove lopovske drzave.

Edited by bejzbolka
  • +1 7
Link to comment
ne znam za 8000-9000, ali jeste se radilo više hiljada kada su radili batajnica, sauron, zavod za biocide i ne znam šta još tokom vanrednog stanja.
 
ed. ovo "prethodni period" u gornjem postu sam mislila na period od zatvaranja dodatnih laboratorija do njihovog ponovnog angažovanja nedavno (međutim, ni one sada ne rade u meri u kojoj su tokom vanrednog stanja)
Batajnica radi od prošlog petka opet.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...