Jump to content
Milosh76

Coronavirus u Srbiji

Recommended Posts

cedo
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala! a postuje li se to sa maskama, kontrolisu li, ima li sankcija?

ima li turista na ohridu, znas li?

nadam se da ce se sledeceg leta moci negde... 

citam da dosta kaznjavaju za nenosenje maski .. to nekaznjavanje je i dovelo do tako ranog i jakog sirenja

mogu da govorim samo o onome sto sam vidim ... vesti uopste ne gledam ... samo povremeno prodjem portale

u Bitolju po velikim prodavnicama (tipa Vero) se nose maske i uvek ima sredstvo da dezinfikujes ruke pri ulaski 

u apoteke se ulazi po jedan  ... svuda se ulazi po jedan u manjim prodavnicama  ... u banke ne zalazim, sve radim online

rostiljnica gde povremeno kupujem radi na salter ... bejah tri puta na kafu i kafici nisu puni ... ona prva kafa, posle dva tri meseca mi je ostala u secanju :D 

ja bih rekao da ljudi uglavnom postuju norme ponasanja, ali Bitolj i nema mnogo slucajeva ... ne znam kako je u skoplju

ohrid ... ne znam ... nisam otisao, ali planiram, pa cu da pisem ... znam da su podelili vaucere za letovanje svim nezaposlenima i onima koji imaju mesecni prihod ispod 250 evra za domaci turizam

vememah

Aleksija

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

vememah
Posted (edited)

Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija doktor Melvud efendija Dudić izjavio je za sajt "Sandžak press" da se u Novom Pazaru i Tutinu za samo 10 dana preselilo (umrlo) 114 osoba.

Gostujući na Sandžak televiziji, predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija dr. Mevlud efendija Dudić, izjavio je da na osnovu evidencije medžlisa o obavljenim dženazama (sahranama) u periodu od 20. do. 30. juna ove godine u Novom Pazaru preselilo na Ahiret 65 osoba, dok je u Tutinu taj broj 49.

https://nova.rs/drustvo/muftija-dudic-za-10-dana-u-pazaru-i-tutinu-umrlo-114-osoba/?ref=fbnova

Edit:

Nije naveo konkretan broj za ranije godine, ali je rekao da je ovo...

poražavajući broj smrtnih slučajeva u odnosu na period prije pandemije korona virusa

https://sandzakpress.net/muftija-dudic-u-novom-pazaru-i-tutinu-za-deset-dana-preselilo-114-osoba/ Edited by vememah

cedo
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

nema na cemu

sanse da psiho ista uradi kao sto treba ne postoje. niti je ikada radio ista niti se okruzio onima koji znaju da rade, a zeli da podilazi narodu

lose je to sto se od pocetka u srbiji salju lose i dijametralno suprotne poruke

ali opet ... eto u makedoniji ... uvek su poruke kao sto treba, pa je opet buknulo

prvi talas je bio zaista kao sto treba ... ja sam bio iznenadjen

ovo posle je upravo doslo zato sto se podilazi narodu (u ovom slucaju jednoj etnickoj grupi) ... a utom je i doslo vreme za otvaranje, a budala koji trumpisi i nestorisu je bilo i bice ... sad i izbori, koji istini za volju i ne mogu vise da se odlazu

videcemo sta ce biti ... no ostaje ... ako se sam ne pazis, nece te nitko paziti

da smo zivi i zdravi

Joe D
Posted (edited)
51 minutes ago, Spooky said:

Vidim da ovde mnogi ponovo prizivaju full lockdown i policijski čas, iako smo već diskutovali i zaključili da je naš lockdown dao manje uspeha nego umerenije mere u hrvatskoj, svajcarskoj, austriji...

Ajde ljudi, budite razumni. Trebaju nam neke trajnije razumnije mere, ne full lockdown koji ce biti pracen ponovnim opustanjem svih mera kada se narod pocne buniti...

da li smo zapravo imali manje uspeha neo austrija i svajcarska? ne mozemo mi u vakuumu ad se poredimo sa razvijenim zemljama. ali rekao bih da je, sve uzvesi u obzir, lockdown sam po sebi, pa i polovicno izveden kakav je bio, prilicno dao rezultata. ali to je i moglo da bude tema dok je jos koliko-toliko epiemija mogla da se prati. ovako kako sa stojimo, bojim se da uvodjenje nekih umerenijih mera nije uopste realna opcija az suzbijanje, vec moze samo da sluzi da zamajava narod. trealo je ici ka umerenijem kad smo doveli epidemiju pod kontrolu, a ne pustiti da se rasiri kao pozar, pa ga gasiti prskalicama.

Edited by Joe D

vememah

COVID-19 U SANDŽAKU

Vapaj dr. Eminovića iz Tutina: Narod se nalazi u beznađu, ljudi umiru po kućama

Autor: A. Dr.
Objavljeno: 02.07.2020. u 12:47

Situacija u Sandžaku je i dalje dramatična.

Iz sata u sat raste broj zaraženih koronavirusom, ali što je najtragičnije, povećava se i broj umrlih, potvrdio nam je dr. Mithat Eminović, načelnik Higijensko-epidemiološke službe u Domu zdravlja Tutin.

- Upravo sam bio na sastanku Kriznog štaba i u organizacionom smislu stvari se popravljaju. Nažalost, ljudi nam i dalje oboljevaju i umiru. U posljednja 24 sata imali smo 82 zaražena od kojih 50 ima upalu pluća. Broj umrlih? Teško je s preciznošću reći. Mnogi se ne javljaju u medicinske ustanove, ljudi se plaše, pogotovo oni stariji kada vide kakvo je stanje u bolnici u Novom Pazaru. Umiru po kućama jer ih strah paralizira – ističe Eminović, koji je među prvima javno progovorio o teškom stanju u Sandžaku.

Upravo je dr. Eminović naglasio taj psihološki aspekt drame u Sandžaku.

- Narod se nalazi u beznađu. Veoma je uznemiren, osjećaju se ostavljenim, pogotovo nakon zabrane da u Sandžak kao pomoć stignu ljekarske ekipe iz Bosne i Hercegovine i Turske. A nama treba ljekara, gori nam pod nogama. Pa, mnogi od uposlenih u Domu zdravlja u Tutinu su zaraženi. Neophodni su nam ljekari, želimo da se to sistemski riješi za sva vremena, a ne da se reaguje od situacije do situacije – poručio je dr. Eminović.

https://faktor.ba/vijest/vapaj-dr-eminovica-iz-tutina-narod-se-nalazi-u-beznadu-ljudi-umiru-po-kucama/88955

InvisibleLight

Evo Kon kaze nema zatvaranja bgd, nema zatvaranja nocnih klubova al ce biti obavezne maske

Nova tv sad

SNARC
6 minutes ago, InvisibleLight said:

Evo Kon kaze nema zatvaranja bgd, nema zatvaranja nocnih klubova al ce biti obavezne maske

Nova tv sad

Mnogo je da razbuktali pozar gasimo kofom...kasicicom vode je prikladnije.

Time Crisis

Brutalan

1302-678x472.jpg

Anonymous

Počele da mi stižu vajber poruke 'ako ćeš da putuješ kreni pre ponoći, iz pouzdanih izvora'. Crknite budale.

• +1 1

gospa buba
a trava je zelena

sta je trava?

forumasica je napisala da ce se time  rasiriti virus po mestima gde ga sad nema ili ima u jakoj maloj meri
a ti odgovaras da ce se u tim mestima siriti sporije nego u beogradu
ako budu imali krshtenje venchanje slavu mobu i utakmicu, shirice se isto. ako ne, nece. i u prvom trenutku se nece shiriti na one koji ne odu na krshtenje venchanje slavu mobu i utakmicu. dok im ovi prvi ne dodju u kujnu na kafu i to je to.

sent from bubamoto

Jozef K.

Ne mogu ovog Kona. Teže mi je nego Vučića da gledam. Čuvam se četiri meseca, normalno sam se ponašao. Nisam imao duge kontakte, uglavnom distanca. A ne znam od koga sam dobio. Bezobrazluk

InvisibleLight

Koliko vrda ljigavko, a kombinacija rada i kon je mazohisticka uvertira za psihovo obracanje

Evo govori o preko 10% imyniteta sa krajem letnjeg talasa a dovoljno je 35% da se prekine sirenje:unsure:

Otprilike je na liniji da vakcine  nema, ok je postepeno se zarazavati al da ne pykne sistem

Sad se duri na neimenovanog neprijatelja

Zverilla
42 minutes ago, harper said:

Prilicno je jasno da je otvaranje svuda placeno i bice placeno manje ili vise naglim skokovima broja zarazenih i da se na to racunalo ali da je u toj racunici debelo potcenjena letnja varijanta virusa. Korona jebe struku za sve pare na globalnom nivou, ovo je vec ponizavajuci rezultat. Tim pre je ovo nase srbijansko otvaranje na djuture bilo posebno neodgovorno, moralo se imati vise opreza jer je bilo odavno vidljivo da ovaj virus ne igra po pravilima na koje je struka navikla. I posto vec sve svaljujemo na strucni deo kriznog staba samo da pomenem da sam danas u prolazu cuo izjavu dr Gligic koja kaze za sebe, citiram, da je pogresila u proceni i da ni u ludilu nije ocekivala da ce se korona ovako ponasati tokom leta.

Ovde treba praviti razliku izmedju nauke koja relativno sporo izbacuje rezultate ali se trudi* da budu ispravni, i prakticara-lekara koji vuku zakljucke iz svog ogranicenog iskustva, generalisu ih i daju medijima (koji opet dodatno izmene i uproste ono sto je receno...).

jedan od primera je teza o slabljenju virusa, i/ili da ce oslabiti od sunca i toplote iako je nauka prilicno brzo i jasno rekla da se korona drugacije ponasa od virusa gripa na koga vremenske prilike veoma uticu

sam virus nije iznenadjujuci ni po kom parametru - sve njegove karakteristike su poznate od drugih virusa. ono sto je kod nje jebeno je sto je iskombinovala gomilu veoma gadnih osobina (visoko virulentna, cesto prikrivena, ubistvena ali sa zadrskom)

*postoje tu i ogromne greske, kao ona studija o delotvornosti hidrohlorina gde su faksu isporuceni fabrikovani rezultati iz neke dubiozne firme. 

• +1 1