Jump to content
Milosh76

Coronavirus u Srbiji

Recommended Posts

cedo
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala! a postuje li se to sa maskama, kontrolisu li, ima li sankcija?

ima li turista na ohridu, znas li?

nadam se da ce se sledeceg leta moci negde... 

citam da dosta kaznjavaju za nenosenje maski .. to nekaznjavanje je i dovelo do tako ranog i jakog sirenja

mogu da govorim samo o onome sto sam vidim ... vesti uopste ne gledam ... samo povremeno prodjem portale

u Bitolju po velikim prodavnicama (tipa Vero) se nose maske i uvek ima sredstvo da dezinfikujes ruke pri ulaski 

u apoteke se ulazi po jedan  ... svuda se ulazi po jedan u manjim prodavnicama  ... u banke ne zalazim, sve radim online

rostiljnica gde povremeno kupujem radi na salter ... bejah tri puta na kafu i kafici nisu puni ... ona prva kafa, posle dva tri meseca mi je ostala u secanju :D 

ja bih rekao da ljudi uglavnom postuju norme ponasanja, ali Bitolj i nema mnogo slucajeva ... ne znam kako je u skoplju

ohrid ... ne znam ... nisam otisao, ali planiram, pa cu da pisem ... znam da su podelili vaucere za letovanje svim nezaposlenima i onima koji imaju mesecni prihod ispod 250 evra za domaci turizam

Aleksija

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

vememah

Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija doktor Melvud efendija Dudić izjavio je za sajt "Sandžak press" da se u Novom Pazaru i Tutinu za samo 10 dana preselilo (umrlo) 114 osoba.

Gostujući na Sandžak televiziji, predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija dr. Mevlud efendija Dudić, izjavio je da na osnovu evidencije medžlisa o obavljenim dženazama (sahranama) u periodu od 20. do. 30. juna ove godine u Novom Pazaru preselilo na Ahiret 65 osoba, dok je u Tutinu taj broj 49.

https://nova.rs/drustvo/muftija-dudic-za-10-dana-u-pazaru-i-tutinu-umrlo-114-osoba/?ref=fbnova

Edit:

Nije naveo konkretan broj za ranije godine, ali je rekao da je ovo...

poražavajući broj smrtnih slučajeva u odnosu na period prije pandemije korona virusa

https://sandzakpress.net/muftija-dudic-u-novom-pazaru-i-tutinu-za-deset-dana-preselilo-114-osoba/ Edited by vememah

cedo
6 minutes ago, Aleksija said:

hvala, cedo!

sanse da psiho pocne da kaznjava za nenosenje maski su izgleda jos manje nego da uvede totalni lockdown -  ili tu negde. tako da mozemo samo da se vezemo...

nema na cemu

sanse da psiho ista uradi kao sto treba ne postoje. niti je ikada radio ista niti se okruzio onima koji znaju da rade, a zeli da podilazi narodu

lose je to sto se od pocetka u srbiji salju lose i dijametralno suprotne poruke

ali opet ... eto u makedoniji ... uvek su poruke kao sto treba, pa je opet buknulo

prvi talas je bio zaista kao sto treba ... ja sam bio iznenadjen

ovo posle je upravo doslo zato sto se podilazi narodu (u ovom slucaju jednoj etnickoj grupi) ... a utom je i doslo vreme za otvaranje, a budala koji trumpisi i nestorisu je bilo i bice ... sad i izbori, koji istini za volju i ne mogu vise da se odlazu

videcemo sta ce biti ... no ostaje ... ako se sam ne pazis, nece te nitko paziti

da smo zivi i zdravi