Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Milošica said:

Hajde probaj ponovo da razmisliš o svemu tome :)

aha, cim me uveris da seljani prave vece zureze i voze se po komsiluku brze nego beogradzani.

 

Link to comment

Taj problem sa testovima se mogao shvatiti u februaru martu kad je malo ko bio pripremljen ali sada :isuse:

Meni je doktor napisao uput bez problema (+ moja zena koja nema nijedan simptom) jer mi je grlo malo crveno (bez temperature i drugih simptoma).

Link to comment

U vezi haosa i dezorganizacije u pazarskoj bolnici, dosta toga se da pročitati između redova. Ovo je jutros objavila N1:

 

Quote

 

Doktor Slobodan Milisavljević je najavio potpunu reorganizaciju bolnice, odvajanje "crvenih i zelenih zona", čime se polako uspostavlja red i poštuju procedure neophodne u slučajevima epidemije.

Đerlek je dodao da je doneta odluka o zabrani ulaska u crvenu zonu svima, osim medicinskom osoblju. :ajde:

 

Doktor Slobodan Milisavljević, lekar sa iskustvom u borbi protiv koronavirusa i na ispomoći u Novom Pazaru, rekao je da će analiza propusta koji su doveli do ukrštanja, takozvanih, crvenih i zelenih zona morati da sačeka gašenje epidemije.

"Bitno je da smo sada uspostavili red i zone potpuno odvojili. Rezultati su već vidljivi po smanjenju gužvi u ambulantama", rekao je doktor Milisavljević.

 

 

Dakle, bilo je potrebno da dođu bahatitm doktori iz Kragujevca kako bi tamo neko odvojio crvenu od zelene zone i uspostavio elementarne procedure. Onaj lik što se uključio u Utisak i takođe pričao za N1, kompletno okrivljuje Rasimovog direktora opšte bolnice za ovaj raspad. Verovatno je u dobroj meri u pravu ali fakat je da se cela ekipa (ili više njih) u toj bolnici ponela kao skup ludaka uz verovatno nekolicinu izuzetaka koji svakodnevno ginu za svoje pacijente i ne izlaze iz zaštitne opreme.

  • +1 1
Link to comment

Ovaj horor u Makedoniji ne prestaje već nedeljama, čini mi se. Pominjao je onomad Vučić makedonski scenario onoliko, evo izgleda da će ga dočekati.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

DZ Palilula u Beogradu, ali ne menja suštinu.

Ne naravno. Nego mi je baš nepoznato. Niti je taj ATD koji je sada kovid ambulanta, niti je institut.

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

 

Kako vas lako uhvati taj "narod je kriv jer je stoka" narativ, nije ni cudo da vecina u Srbiji stalno glasa za te drljave father figures autoritarce. Hajde sad da svalimo svu krivicu na narod za svakodnevne promene ponasanja i poruka vlasti, za "struku" u kojoj svako prica u javnosti sta mu se cefne, za predisponirano privilegovane debile bez mozga koji misle da su iznad zakona, pravila i korone kojih, inace, ima svuda na svetu, za svecano otvaranje posle prvog talasa koje je pocelo od toga da se izadje u susret naprednjackoj pesadiji po teretanama, nocnim klubovima, navijackim poselima i drugim firmama od kojih vlast uzima reket, za opstu medijsku konfuziju nastalu od Vucicevog ludjenja koje svakog dana ima drugaciju formu, za ceo taj javni galimatijas koji vlast emituje i koji bi sludeo Hegela i Kanta licno, kamoli nece Peru i Ziku.

 

U Srbiji tradicionalno ne zive paragoni discipline i drustvene odgovornosti, ne zive ni u drugim delovima sveta osim, u velikoj meri, u Skandinaviji i u par totalitarnih rezima na dalekom istoku, ali ponasanje populacije u ovakvim situacijama u drustvima kakvo je nase je nepogresivo ogledalo ozbiljnosti, strucnosti i profesionalizma onih koji imaju sve poluge da upravljaju javnim prostorom. Kriviti "narod" za ovo ili ono je uvek bila i uvek ce biti nepodnosljiva intelektualna lenjost.

 

ma pusti ih. sve je to pokusaj da se takvi predstave kao neka elita u odnosu na neuku stoku koja je em bahata em nepismena. zasto bi iko trebao da se posebno cuva u gradskom prevozu i zatvorenom prostoru nakon sto su proglasili pobedu nad epidemijom? cak i da nisu, zasto bi oni koji nisu rizicni sami od sebe trebali da se cuvaju? neka se cuvaju oni koji se plase da ce da im bude mnogo lose ako dobiju virus. imam utisak da je tek od marta meseca postalo vazno da se oseca empatija i brine za druge ljude i za svoje zdravlje. mislite da je prosecan stanovnik srbije to radio pre marta 2020. nije. pa zasto mislite da ce nesto da se promeni sada?

Link to comment
1 minute ago, Halvard said:

Ovaj horor u Makedoniji ne prestaje već nedeljama, čini mi se. Pominjao je onomad Vučić makedonski scenario onoliko, evo izgleda da će ga dočekati.

od kraja maja - pocetka juna, koliko se secam.

imali su i neka zatvaranja, ne znam sta sad rade, ali je stvarno horor.

Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

 

Kilavi ovi severno Makedonci..mi nismo dvocifren broj mrtvih imali nikada

 

Zato sto smo ljudine i dobri smo sa brojevima

 

 

 

Kilavi :) 

Jedino sto je tu dobro jeste da je sve otvoreno, a u poslednje vreme ne raste broj registrovanih na dnevnoj bazi. 

Videcemo kako ce se nastaviti ... izbori su za 10ak dana

 

Ovde ima lep prikaz svih statistika na dnevnoj bazi + distribucija po gradovima

Edited by cedo
Link to comment

Sa ovim brojevima u srbiji nesto ne stima ali su srbi supermeni (kao sto rece onaj crnogorski par - it is propaganda - na trgu u milanu za vrijeme prvog talasa). Kada usporedis brojke sa svim drugim evropskim zemljama ima dosta nelogicnosti, osim sa rusijom naravno (identicna kriva). 

 

Jos kada se na to doda da zvanicni podatci smrtnosti u prvih pet mjeseci pokazuju da se ove godine umiralo manje nego predhodne (~-1400), ovi vas bas hebu u zdrav mozek. 

  • +1 1
Link to comment

Vidim da ovde mnogi ponovo prizivaju full lockdown i policijski čas, iako smo već diskutovali i zaključili da je naš lockdown dao manje uspeha nego umerenije mere u hrvatskoj, svajcarskoj, austriji...

Ajde ljudi, budite razumni. Trebaju nam neke trajnije razumnije mere, ne full lockdown koji ce biti pracen ponovnim opustanjem svih mera kada se narod pocne buniti...

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Halvard said:

Ovaj horor u Makedoniji ne prestaje već nedeljama, čini mi se. Pominjao je onomad Vučić makedonski scenario onoliko, evo izgleda da će ga dočekati.

 

nije to makedonski scenario ... vise talijanski ... brojeve u makedoniji pomnoziti sa 30 ... i cista italija

kada je pocinjalo, bilo je zbog bajrama ... sada je vec zbog otvaranja svega

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...