Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts



Covek iz Pazara, koji se javio u Utisku bio na N1 (parafraziram na kraju poruku koju je imao za gradjane Srbije): Nikako da ne dozvolimo da budemo Pazar, danima unazad ide na sahrane i izjavljuje saucesca i sada posle ovog ukljucenja ide. Da se cuvamo i da se brinemo o sebi i svojima, niko nece umesto nas, da se cuvamo kao da smo zarazeni, kao da su svi oko nas zarazeni.
Zahvaljuje se svima zbog podrske, empatije i talasa koji je pokrenuo sve ovo da se situacija vidno poboljsa dole.
 
 


http://rs.n1info.com/Vesti/a615728/Rekovic-Gradjani-Novog-Pazara-nisu-dozvolili-sakrivanje-stradanja.html
Link to comment
18 minutes ago, SNARC said:

 

Ti, ja..verujem i vecina ljudi na ovom forumu i vecina ljudi koje mi ljudi sa ovog foruma znamo nosi maske..cuva se, cuva druge od sebe jer ne znas da li si mozda neko ko je zarazen a nema simptome.

Niko nije rekao da moramo. Cuvamo se..to je prosto produkt pameti koja nas je dovela do toga da se ne zadavimo pokusavajuci da vezemo pertle ili da se otrujemo time sto jedemo pasja govna na ulici.

 

Čak i na ovom forumu se diskutovalo o tome da li treba da se nose maske. Govorio sam da treba da se nose, jer tako gotovo 100% štitimo druge od sebe. Objašnjavano mi je koliko je virus sitan, a onda sam ja pričao da virus ne leti sam već kapljično, ...

 

18 minutes ago, SNARC said:

Nemojte opravdavati punoletne, svesne ljude koji imaju tu mentalnu sposobnost da isprate vesti na Tv-u ali ne kapiraju da treba da se cuvaju..i da cuvaju druge od sebe, pre svega. 

Ne moze sednica kriznog staba da te vaspitava i pravi coveka od tebe. 

Bilmezi, stoka neosedlana i kreteni/kurtoni  

 

Ne opravdavam, ali i ne idealizujem druge. Većina ovde nije imala dodira sa prosečnim Hansom, Džonom, ili Pjerom, pa ima idealizovanu predstavu o drugim nacijama. Poenta je da je narod skoro svugde (većinski) sličan . To se najbolje vidi kad ljudi iz uređenih država odu tamo gde se zakoni baš ne poštuju. Dobar deo podivlja i radi što nikad ne bi kući radio.

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

super je ova vuciceva najava zatvaranja beograda, sad ce svi koji mogu da odu iz bgd popodne i jos vise rasire vajrusa:)

zapravo ne, ne moze se virus rasiriti ako ides iz mesta velike gustine naseljenosti (Beograd) u mesto mnogo manje gustine (selo).

Link to comment
14 minutes ago, InvisibleLight said:

super je ova vuciceva najava zatvaranja beograda, sad ce svi koji mogu da odu iz bgd popodne i jos vise rasire vajrusa:)

Gde to?

Link to comment
2 hours ago, steins said:

 

Tjah, završiće ljudi ili na ulici ili pod ulicom. 

A pre svega toga će pući zdravstveni sistem koji sada radi na 200%. One mere iz marta nisu služile toliko za zaštitu stanovništva koliko za zaštitu zdravstvenog sistema. 

Veruj mi, to je najgora stvar koja može da nas zadesi. 

 

Cuvajte se... To je jedino sto ti mogu reci. Verujem da si i sam svestan, ali neodgovornost gradjana je velika. Sto ybog kurcobolje, sto zbog nedostatka relevantnih informacija,  sto zbog odbijanja drzave da uvede neke smislene mere... 

Jedina sansa da zdravstveni sistem ne popuca po svim savovima je da se sami lekari ekstremno paze i trude, i da u narednih mesec ili dva nadljudskim naporima izdrze ludacki tempo koji ih ocekuje. Pa onda mesec dana pauze, pa jovo nanovo

 

Ali da ponovim jos jednom ono sto sam vec 100x rekao ali o cemu malo ko(osim samih lekara) razmislja. Smanjeni kapaciteti bolnickog sistema za sve bolesti osim kovida ce preskupo da nas kostaju, ne samo kovid. A niko nece brojati ljude koji ne dobiju hemoterapiju, kojima otkaze srce jer nema ko da ih pregleda na vreme, koje secer izjeda jer nema slobodnih endokrinologa, anksioznost koja moze prozvesti katastrofalne posledice... To je pravo pucanje zdravstvenog sistema, ne cinjenica da ce od kovida umreti 500 umesto 300 ljudi u Srbiji, jerbo kapaciteti(da, 200 ljudi je ogroman broj, ali verujte mi da je daleko manji od ovog drugog...)

Link to comment

ako bude organizovan neki protest, ja idem, s maskom, gas maskom, kako god, polako sansa da umremo od sns-a nadjacava vjerovatnocu da umremo od korone, a zarazne su obje opcije

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, 3opge said:

zapravo ne, ne moze se virus rasiriti ako ides iz mesta velike gustine naseljenosti (Beograd) u mesto mnogo manje gustine (selo).

 

naravno da se virus moze rasiriti ako iz zarista (npr Beograd) ljudi zapale u mesta koja nisu zarista (selo).  

Link to comment
27 minutes ago, 3opge said:

zapravo ne, ne moze se virus rasiriti ako ides iz mesta velike gustine naseljenosti (Beograd) u mesto mnogo manje gustine (selo).

ovo je dosta smela tvrdnja

Link to comment
15 minutes ago, freakns said:

Cuvajte se... To je jedino sto ti mogu reci. Verujem da si i sam svestan, ali neodgovornost gradjana je velika. Sto ybog kurcobolje, sto zbog nedostatka relevantnih informacija,  sto zbog odbijanja drzave da uvede neke smislene mere... 

Jedina sansa da zdravstveni sistem ne popuca po svim savovima je da se sami lekari ekstremno paze i trude, i da u narednih mesec ili dva nadljudskim naporima izdrze ludacki tempo koji ih ocekuje. Pa onda mesec dana pauze, pa jovo nanovo

 

Ali da ponovim jos jednom ono sto sam vec 100x rekao ali o cemu malo ko(osim samih lekara) razmislja. Smanjeni kapaciteti bolnickog sistema za sve bolesti osim kovida ce preskupo da nas kostaju, ne samo kovid. A niko nece brojati ljude koji ne dobiju hemoterapiju, kojima otkaze srce jer nema ko da ih pregleda na vreme, koje secer izjeda jer nema slobodnih endokrinologa, anksioznost koja moze prozvesti katastrofalne posledice... To je pravo pucanje zdravstvenog sistema, ne cinjenica da ce od kovida umreti 500 umesto 300 ljudi u Srbiji, jerbo kapaciteti(da, 200 ljudi je ogroman broj, ali verujte mi da je daleko manji od ovog drugog...)

sve jasno, pominjano 1000 puta.

samo, odakle ti 500 preminulih? neka mi pomogne neko od statisticki pismenijih, ali ne bi to, mislim, bila samo razlika od 200 bez dodatnih mera.

koliko ima svedska do sada na 10 mil stanovnika - preko 5k? s tim sto je ovo sto mi sada imamo potpuna anarhija i skoro nikakve mere, u odnosu na svedsku koja ih je svakako imala.

Link to comment

sada sam pricao sa sestrom... u Vrbasu je kompletni haos. udarilo ih je, ali ono, bas bas jako. april je prosao maltene pored Vrbasa, sada ima zarazenih koliko i Novi Sad... i epidemiolozi sto su pratili prethodnih dana, izgleda su digli ruke jer je ceo grad sjeban. auh 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...