Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

20 minutes ago, ljuttko said:

pre 2 meseca svi bi bili gurnuti negde na neki sajam a sad tumaramo ko guske u magli

 

Čini mi se da ni ti na sajmu nisu bili u ništa boljoj situaciji

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Čini mi se da ni ti na sajmu nisu bili u ništa boljoj situaciji

ma naravno, samo pričam o apsurdu da je u vreme vanrednog stanja u zatvoru zaglavio neko koga pri proveri nisu našli na adresi stanovanja,  28 dana su propisali bili izolaciju po dolasku iz inostranstva  a sad apsolutno ništa ne važi , u bolnicu ne primaju ljude sa temperaturom dok ne počnu da se guše i onda ... pa kasno se ljud javljaju. Kolektivno smo sumasišavši, na čelu sa onima koji su nas u ovo pretvorili

Link to comment
Quote

To pokazuje, dodaje on, da je virus oduvek bio tu, da su i mladi osetljivi i podložni infekciji i dodaje da se priča o "slabljenju virusa" pokazala kao netačna.

"To se vidi po bolesnicima i po težim kliničkim slikama... S druge strane, ako se donete mere sprovode, naročito nošenje maski, mi tu situaciju možemo staviti pod kontorolom", zaključio je Tiodorović.

 

 

Link to comment

A kad se tzv. 'socijajna dinstanca' smanjila sa dva metra na jedan?

 

Vidim danas po raznim radnjama da je maska keva. A urlanje u mobilni, smaranje zaposlenih u radnjama glupostima je OK.

 

Bojim se da ćemo ponovo biti neprijatno iznenađeni.

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Kesić imao sjajnu rekapitulaciju poslednja 2-3 meseca... Malo korona, malo izbori... Ko je propustio...

 

 

 

dobro je ovo sve sabio u 3 min

samo je trebao dodati još i onu epizodu kad je popizdeo što svi pitaju koliko imamo respiratora, a on teo da laže švabe da imamo malo respiratora, pa da nam dadnu još koji

 

Edited by omiljeni
Link to comment

čitam sad šta kažu Konara i Tiosav...gospoda će izgleda da padaju na mač.

tu više nema ni traga onom "da se samo ja pitam drukčije bi mi to, ali karantin se ne sipa u traktor" što su uvek bar između redova nabacivali, nego samo struka kiksala, nisu očekivali, loše procene, opet virus iznenadio, nije oslabio...

ni utakmice nisu problem jer nije bilo posledica. izbore ni ne spominju

 

baš me zanima kako ih tako disciplinuju. jedva čekam 2062 pa da Srđa objavi memoare :yawn2:

 

 

 

 

 

Link to comment
44 minutes ago, omiljeni said:

 

dobro je ovo sve sabio u 3 min

samo je trebao dodati još i onu epizodu kad je popizdeo što svi pitaju koliko imamo respiratora, a on teo da laže švabe da imamo malo respiratora, pa da nam dadnu još koji

 

ima u predhodnom uratku o polucrnoj nabavci...

Slušam sad ovo, jbt, koja je ovo retrospektiva besčašća...

 

 

Link to comment
Quote

"Mislim da smo mi sada na maksimumu drugog pika. Jako je važno da se ove mere uspostave, makar se primenjivale i sankcije ako se ne budu poštovale", rekao je Kon.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/247234/Kon-Mislim-da-smo-sada-na-maksimumu-drugog-pika-virusa.html

 

Na stranu to što teško da išta ukazuje da smo zaravnali krivu ili smo blizu toga, ove verbalne akrobacije kako bi se izbeglo spominjanje drugog talasa me naprosto oduševljavaju.

Što ne dodati još koji sinonim i učiniti stvar još besmislenijom: npr. na maksimumu vrhunca pika ili vrhuncu pika maksimuma ili piku maksimuma vrhunca?

Edited by vememah
Link to comment

Zato što je to, iako indirektno, sasvim jasno priznanje neuspeha pošto su sve vreme trubili o tome da će on biti na jesen, a leto je tek počelo.

Link to comment

Meni ne predstavlja problem da javno priznaju da su pogrešili, potcenili virus, bla bla...

I to mi je bolje nego ova šarada sa spinovanjem i silovanjem logike i semantike.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...