Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Nosim masku kad moram fizicki na posao.

Inace ne idem po kafanama i kaficima. Kad se sa nekim vidim to je setnja ili klupica u parku.

Od prodavnica jedino za leba i slicno.

Ponekad se vozim GSPom mada izbegavam maksimalno. 

 

Link to comment
46 minutes ago, morgana said:

nosite li maske? idete li u kafice, na terase? tj zivite li koliko toliko normalno. treba mi sensei, pa sam odlucila da slusam forum. sem za maske, njih nosim u zatvorenom svakako.

Masku sam vratio za prodavnicu. Inače ne koristim gradski prevoz.

 

Živim normalno. Mislim u Kragujevcu nema klubova sa mnogo mesta. Odem u lokale od 40-50 ljudi. A generalno bašte preferiram, samo ima jedan lokal gde uđem od ponoći do 2 ujutro. Viđam se sa ljudima normalno. Ne idem na utakmice, jer je Radomir "motka" odavno ubio sport u Kragujevcu. Ne idem u teretanu, samo šetnja posle podne. Žena ide na neki pilates, ali mislim da neće od danas.

Link to comment

Ne znam, nesto ce morati.

 

Mislim da je zatvaranje studentskih domova preko potrebno. Evo sad javljaju 210 studenata zarazeno u Beogradu. Zatvaranje klubova pod obavezno, a u kaficima i prevozu strogo kontrolisati broj ljudi. I pisati kazne ako se ne postuje.

 

Za pocetak.

Edited by bejzbolka
Link to comment

U KBC Zvezdara trenutno je na lečenju 118 pacijenta obolelih od Kovida-19, koji uglavnom imaju lakšu i srednju kliničku sliku, kaže direktor KBC Petar Svorcan.



Svorcan je naveo da pet pacijenta ima težu kliničku sliku, da su smešteni na odeljenju intenzivne nege i da je jedan na respiratoru.

"Naša bolnica je od petka opet počela da radi kao kovid bolnica i od tada smo primili 118 pacijenata", dodao je on za Tv Prva.

Svorcan ističe da su sada pacijenti koji dolaze nešto mlađi nego proletos i da imaju uglavnom od 30 do 50 godina.

Najmlađi pacijent ima 19 godina.

Uglavnom kao simptome navode temperaturu, malaksalost i iskašljavanje i kada se utvrdi da je došlo do pneumonije, pacijenti se upućuju na bolničko lečenje, dodao je Svorcan.

On je dodao i da veći deo KBC Zvezdara funkcioniše u takozvanom "nonkovid statusu", odnosno, samo je deo bolnice pretvoren u kovid ambulantu dok većina odeljenja poput očne, ortopedske, ginekološke i urološke ambulante rade uobičajeno i primaju pacijente.

Dr Svorcan napomenuo je i da je odvojeno i osoblje koje radi u kovid ambulanti od onog koje je u nonkovid delu bolnice.


http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/kbc-zvezdara-od-petka-zbrinuto-118-pacijenata-uglavnom-mladje-dobi_1139878.html

 

Link to comment

Očekujem da se za pojedina mesta (uključujući i Beograd) donese odluka o skraćivanju radnog vremena ugostiteljskih objekata i da se zabrane velika javna okupljanja, a da se to onda postepeno proširi i na čitavu zemlju i eventualno još više ograniči, tipa da se noćni klubovi privremeno skroz zatvore i sl. 

Što se policijskog časa tiče, nova tura bi potpuno sahranila male i srednje preduzetnike, a budžet mora da se puni kako-tako. Tako da, ako ga i budu uvodili, u šta sumnjam, biće to nešto simbolično, od 1 ujutru, čisto da se kaže da se radi nešto i da se misli na decu. :happy:

Link to comment
3 minutes ago, bejzbolka said:

210 studenata zarazeno u Beogradu

Sa tendencijom rasta.

 

Quote

Direktorka Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata Beograd Marija Obradović izjavila je danas da je, prema njenim informacijama, za sada 210 studenata pozitivno na koronavirus i da je četvrtina zaraženih iz studentskih domova.
Ona je navela da se čeka rezultat još 50 studenata koji su testirani tokom vikenda.

http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/za-sada-210-studenata-iz-beograda-zarazeno-koronom_1139853.html

Link to comment

jbg, kad se kod nas ide iz krajnosti u krajnost

 

ako bi se igrali pogadjanja ja bih tipovao na svadbe, rodjendane, slave picke materine

omiljene aktivnosti srba, a jos na samom pocetku svega ovog bilo je dosta vesti da su se ljudi upravo na takvim desavanjima zarazili, npr onaj rodjendan u cacku

voleo bih videti u kom procentu takvi dodgadjaji ucetvuju u ukupnom broju zarazenih, sto je nazalost nemoguce

takva masovna okupljannja bi trebalo zabraniti

policijski cas je idioitizam

 

kao sto je i ono suludo ulazenje na prednja vrata u gsp

ne znam koja mudra glava se toga setila, time se samo povecava kontakt izmedju putnika

Link to comment
3 minutes ago, bejzbolka said:

Ne znam, nesto ce morati.

 

Mislim da je zatvaranje studentskih domova preko potrebno. Evo sad javljaju 210 studenata zarazeno u Beogradu. Zatvaranje klubova pod obavezno, a u kaficima i prevozu strogo kontrolisati broj ljudi. I pisati kazne ako se ne postuje.

 

Za pocetak.

 

ne bi valjalo zatvarati domove jer bi zaraženi studenti otišli kućama i zarazili roditelje i bilo bi mnogo gore.

 

Link to comment

Treba da ulete u studentske domove i da testiraju bas sve koji se tamo nalaze. Oni koji su negativni mogu kuci, pozitivni ili izolacija ili neka od kovid bolnica.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...