Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ako u Novom Sadu ne bukne u narednih 10ak dana virus je zaista oslabio. kad sam video bazen, ja tamo ne bih smeo uci. ne zbog korone, vec iz straha da me neko ne pregazi. mravinjak je nista za onu guzvu...

 

 

Link to comment
1 minute ago, freakns said:

ako u Novom Sadu ne bukne u narednih 10ak dana virus je zaista oslabio. kad sam video bazen, ja tamo ne bih smeo uci. ne zbog korone, vec iz straha da me neko ne pregazi. mravinjak je nista za onu guzvu...

 

 

Nismo mi jedini.

Na Euronews, vesti bez teksta, prikzali su plaže na Severnom moru u Nemačkoj. Pa ima ih na desetine hiljada, sigurno.

Link to comment
10 minutes ago, freakns said:

ako u Novom Sadu ne bukne u narednih 10ak dana virus je zaista oslabio. kad sam video bazen, ja tamo ne bih smeo uci. ne zbog korone, vec iz straha da me neko ne pregazi. mravinjak je nista za onu guzvu...

 

 

 

Svestan si da je tako već mesec dana u celoj državi? Ne bazeni jer su bile kiše ali bukvalno sve ostalo

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

@trustno1

I ti sad na osnovu iskustva iz Njujorka ocenjuješ stanje u Srbiji, tj.na slici koja je postavljena?

Ok :rolleyes:

Ne. :) Ja na osnovu ljudskog ponašanja svojstvenog svim ljudima u svim zemljama i na osnovu snimaka i slika ljudi koji uopšte ne izgledaju kao da su na samrti kažem da to što su napravili gužvu ne znači da su svi ti ljudi u kritičnom zdravstvenom stanju ida im treba hitna nega. Takodje, čula sam za nekoliko primera (moji lični prijatelji) da su bili hospitalizovani u Srbiji a očigledno nisu bili slučajevi za hospitalizaciju, tj. nije im bilo jako loše i oporavili bi se sami kod kuće.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
21 minutes ago, vememah said:

254 novozaraženih osoba (5,18% testiranih)
4905 osoba testirano
3 preminule osobe
31 osoba na respiratoru (-1, tj. -3,1%)

1312 aktivnih slučajeva (+125, tj. +10,5%)

Link to comment
4 minutes ago, trustno1 said:

Ne. :) Ja na osnovu ljudskog ponašanja svojstvenog svim ljudima u svim zemljama i na osnovu snimaka i slika ljudi koji uopšte ne izgledaju kao da su na samrti kažem da to što su napravili gužvu ne znači da su svi ti ljudi u kritičnom zdravstvenom stanju ida im treba hitna nega. Takodje, čula sam za nekoliko primera (moji lični prijatelji) da su bili hospitalizovani u Srbiji a očigledno nisu bili slučajevi za hospitalizaciju, tj. nije im bilo jako loše i oporavili bi se sami kod kuće.

U Srbiji su se menjali protokoli, od toga da svi pozitivni na testu budu hospitalizovani u kovid bolnicama, tipa Sajam, do današnje situacije da se i oni sa srednjim simptomima upućuju na kućno lečenje i samoizolaciju.

 

I da, ljudi koji imaju simptome i sumnjaju da imaju virus idu u ambulante da bi saznali jesu li inficirani, i da bi znali kako da se ponašaju zbog svojih bližnjih, posla itd.

Ne idu samo ljudi na samrti u ambulante i hitnu.

Edited by Filozof manijak
nepismenos
Link to comment

Danas aktivnih 1312, u prošlu nedelju 686. Porast od 91%.

Ako se nastavi ovim tempom:
Za nedelju dana: 2509
Za dve nedelje: 4799
Za tri nedelje: 9178
Za četiri nedelje: 17.554

Link to comment
26 minutes ago, Shan Jan said:

Jel verujete ovim brojkama koje su sada ili ih opet mnozite?

Brojke manje-više, ali je trend vrlo jasan i mnogo se teže može falsifikovati.

Link to comment

Opšta Bolnica u NP se raspala. Zato se povlače ljudi iz ostalih centara da idu dole da rade. 

Od onih koji su bili dole ili su sad trenutno stižu takve priče da se naježiš i da ne znaš šta je gore - dal sam virus ili kretenluk. 

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Filozof po običaju maši ceo fudbal. 

Mislila sam na Žiku, predsednika opštine Sopot. 

Kmet, noun, nekadašnji starešina sela

E ne znam za tog.

 

Za Frika i ostale u Vojvodini. Da li ima uopšte novih slučajeva po Vojvodini? U Kragujevcu je sve krenulo posle jednog 18. rođendana, gde su poreklom iz Sandžaka. I onda je krenulo da se širi uglavnom u mlađoj populaciji. Inače više nedelja nije bilo ni jednog slučaja.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...