Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 hours ago, radisa said:

Mom kolegi, 32 godine, dva puta prošle nedelje otkazali operaciju tumora, koji može da mu izazove smrt, jer utiče na nivo šećera... Zbog korone otkazali, naravno...

 

Sad vija vezu da ga operišu u utorak-sredu, jer se boji da posle neće moći još par meseci, a stanje je počelo pre 2 nedelje da mu se ozbiljno pogoršava...

 

 

s pravom se boji

napisah prethodno da nas sve ovo kosta vise nego sve korone. zena je operisana od tumora, posle 3 dana su je izbacili iz bolnice. ne bi bila ni operisana, ali brat joj je solidno mudo, pa je uspeo da sredi. sada je na kucnom lecenju, iako bi po svim pravilima trebala biti na bolnickom. druga zena je kuci dobijala hemoterapiju. i to neke sulude doze, jer je metastaza, pa niko nije smeo da bude s njom u stanu 24 sata nakon sto je primila hemoterapiju zbog radijacije. te stvari, koliko je meni poznato(ali ostavicu mogucnost da gresim), se rade u bolnici. ne bi ni primila hemoterapiju, vec su dosli do nekog nacelnika u kamenici(ne znam kojeg, ali mislim da nije onkologja), pa je on sredio da joj ipak daju hemoterapiju, ali jedina mogucnost je bila da je radi kuci, jer na odeljenje ne primaju.

 

ja sam trebao na kontrolu za secer da idem pre dva ipo meseca. doktor kod kojeg sam isao jos nema dozvolu za privatan rad. srecom, secer je ispod 6, kontrolisan je i nemam probleme, ali hteo bih da se skidam s lekova, medjutim od toga sada nema nista(ili na svoju ruku da prestanem da ih pijem)

 

svi zdravstveni radnici sa kojima sam pricao(a znam ih podosta), imaju isti komentar. u fazonu "OK je, imamo zastitnu opremu, ako se pazimo, nece nas zakaciti. ali umorni su ljudi vec...". sto se slaze sa napisanim, korona kao korona ce ubiti dosta ljudi, ali ti brojevi nece biti katastroficni. medjutim, udarac koji ce korona imati na zdravstveni sistem, koji je ionako vec urusen, moze lako da bude katastrofican. mi nemamo lekare, jos manje sestara imamo, jebale ih sve zgrade koje dizu i renoviraju ako tamo nema ko da radi.

  • +1 1
Link to comment

Meni uvek zanimljivo da bacim pogled na google mobility report. Tu se vidi da je pad aktivnosti bio nedelju dana pre izbora, i to prilicno veliki pad, ako uzmemo u obzir da tada u medijima nije bilo puno priclče o koroni. To pokazuje i besmislenost priče korona ili ekonomija, a meni govori dosta i o uspehu bojkota, ali to nije za ovu temu. Jako bih voleo da vidim isto ovo od mobilnih operatera, al to je verovatno samo za njegove oči.

Link to comment

Današnja vest:

Quote

Prema poslednjim rezultatima koji su noćas do 2 sata analizirani u COVID laboratoriji “Kraguj” Instituta za javno zdravlje Kragujevac registrovana su 62 pozitivna pacijenta, tačnije, 50 iz Kragujevca, po tri iz Aranđelovca i Knića, dva iz Rače i po jedan iz Batočine, Lapova, Žagubice i Novog Pazara. 


Od početka epidemije do sada u Šumadijskom okrugu je ukupno uzorkovano 8.770 osoba, a zaražena su 262 pacijenta. Od tog broja, 197 pacijenata iz Kragujevca, 23 iz Aranđelovca, 14 iz Rače, po devet iz Topole i Knića, osam iz Batočine i dva iz Lapova.    

Prema poslednjim informacijama iz Instituta za javno zdravlje, u kućnoj izolaciji u Šumadijskom okrugu je trenutno 350 osoba, od kojih je 271 u Kragujevcu.

 

https://www.infokg.rs/info/rekordan-broj-zarazenih-u-kragujevcu-registrovano-50-novih-slucajeva.html

 

Jučerašnja vest:

Quote

Među rezultatima testova, koji su u četvrtak do ponoći, stigli u Institut za javno zdravlje Kragujevac, 13 je bilo pozitivno na korona virus. U pitanju su rezultati 6 osoba iz Kragujevca, 1 iz Aranđelovca, 2 iz Topole, 1 iz Knića, 1 iz Beograda, 1 iz Čačka i 1 iz Sjenice.


U kućnoj izolaciji u ovom momentu nalaze se 196 osoba iz Kragujevca, 12 iz Aranđelovca , 1 iz Lapova, 7 iz Knića. 10 iz Batočine, 5 iz Topole i 20 iz Rače.

Ukupan broj zaraženih od početka epidemije do danas je 147 u Kragujevcu, odnosno 202 u Šumadiji (Aranđelovac 20, Topola 9, Rača 12, Batočina 7, Lapovo 1, Knić 6 pacijenata). U Kliničkom centru Kragujevac na lečenju su 47 pacijenta, od toga je 9 na respiratoru.

Od početka epidemije Kragujevački Institut za javno zdravlje poslao je na testiranje na prisustvo korona virusa uzorke uzete od ukupno 8.518 osoba.

 

https://www.pressek.rs/kragujevac/jos-sest-kragujevcana-zarazeno-virusom-korona/

 

Uzorkovano dakle 252 (8770 - 8518), od toga 62 pozitivna, što daje udeo pozitivnih među zaraženima od 24,6%.

Edited by vememah
Link to comment

Samo da ne zaboravimo da je matematika egzaktna nauka ali ako barata sa neistinitim podacima, i sama će dati neistinite rezultate. 

 

Mislim da je potpuno izlišno više pratiti te cifre, ni prije nisu imale previše smisla, a tek sad u ovim danima djeluje da su potpuno besmislene i falš. 

  • +1 1
Link to comment

Aha, znači sad su građani glavni i odgovorni, a kad se onaj oblizivao govoreći kako "mora da smisli nešto strašnije od Sajma" tad je država držala i nož i pogaču. 

Link to comment
15 minutes ago, James Marshall said:

Mislim da je potpuno izlišno više pratiti te cifre, ni prije nisu imale previše smisla, a tek sad u ovim danima djeluje da su potpuno besmislene i falš. 

Ako po zvaničnim podacima ispada da se premalo testira u žarištima, po pravim može da bude samo gore, jer što bi inače falsifikovali podatke. Te procente kačim da se vidi koliko se i dalje stvari ne drže pod kontrolom tamo gde bi morale.

Link to comment
12 minutes ago, James Marshall said:

Aha, znači sad su građani glavni i odgovorni, a kad se onaj oblizivao govoreći kako "mora da smisli nešto strašnije od Sajma" tad je država držala i nož i pogaču. 

 

U njihovom predizbornom spotu bukvalno je pisalo "izađite iz kuće" i na spotu ljudi koji skidaju maske i "izlaze"

Link to comment

Poređenja radi, po zvaničnim podacima za one dane za koje su objavljivani, u prvom talasu u Kragujevcu je samo dvaput bilo više od 10 novozaraženih, 29.4. dvadeset i 30.4. jedanaest. Dakle, ovih današnjih 50 je dva i po puta više od dosadašnjeg zvaničnog pika.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...