Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

19 minutes ago, Filozof manijak said:

Bila je zimus epidemija gripa, valjda je decu najviše pogađalo, čak su i raspust produžili zbog toga. Mislim da to nije bio covid

 

"Inače sam bio vakcinisan protiv sezonskog gripa." ;)

Link to comment
19 minutes ago, radisa said:

Mom kolegi, 32 godine, dva puta prošle nedelje otkazali operaciju tumora, koji može da mu izazove smrt, jer utiče na nivo šećera... Zbog korone otkazali, naravno...

 

Sad vija vezu da ga operišu u utorak-sredu, jer se boji da posle neće moći još par meseci, a stanje je počelo pre 2 nedelje da mu se ozbiljno pogoršava...

znachi necu ni da pricham o tome koliko sam besna.

 

zdravstveni sistem je takav jer od te bede novca koju i njega dajemo, idioti pokupe sve shto mogu, od ljudi koji tamo rade ochekujemo da rade besplatno jer zakletva, ne cenimo nichiji rad. i najbolje neka ga sad i takvog raschupamo maksimalno, jer prava i mi zasluzujemo da smo slobodni i da se zezamo. njaaa, neko drugi je kriv. njaaa, sistem je kriv :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
51 minutes ago, mraki said:

Tabloidi pišu o raskolu u kriznom štabu.

Kon za pooštravanje mera, ostali protiv.

Ali predsednik na Konovoj strani.

:fantom:

 

To pooštravanje mogu sad sebi u bulju da nabiju, niko to neće poštovati, poverenje (ko ga je uopšte imao) je profućkano na ovu komediju od izbora.

 

Jedino da izvedu vojsku sa bojevom municijom na ulice.

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

pa pazi, hm, ne reci dvaput :ph34r:

 

Pa mogu da probaju, ali tek bi to bio njihov fijasko. Baš će neko da sluša komandanta Vulina, a koliko znam ni vojska se nije sjajno provela sa virusom.

Link to comment

Ono što bi relativno bezbolno moglo da se uradi da se svi nateraju da poštuju postojeće mere, recimo vlasnici kafića da uklone višak stolova i stolica. Kafić u koji sam voleo da izlazim je poštovao mere u početku, pre neki je sve vratio na staro, teško da će me ikad više videti, zabole me za njegovu zaradu, Pre neki dan u nekom autobusu vidim da uopšte nema označena sedišta na kojima se ne sme sedeti.

 

Plus da se konačno zabrane jebene utakmice i koncerti. Masovni karantin je totalno nerealan sada.

Link to comment
3 hours ago, freakns said:

I o ovome se pisalo... Vojvodina je tada bila najgore zahvacena. U aprilu Vojvodina najbolje prosla. Moz biti koincidencija, ali ko zna...

Ја сам се 30. јануара разболео у пола дана, буквално од једном неки бол у леђима, нисам могао ранац да носим, општа малаксалост. Температура данима, врло висока, нисам могао да гледам на очи али нисам могао ни да спавам, болови у зглобовима и кашаљ. Суви непродуктивни кашаљ који разара грло и плућа, буквално пече све. Никада нисам имао такав кашаљ. Аспирин помагао тако што спусти темп на 2-3 сата и после опет исто. Једно 4 дана висока температура, онда 2 дана ниска, па је није било дан два па се опет вратила ал јако ниска око 37. Кашаљ се полако смиривао тек кад сам отишао код доктора по сирупе неке а до тада ништа. Кашљуцао наредних месец дана.

Link to comment

Lik koji mi je sredjivao ulazno stepeniste jedno mesec dana danas javio da je pozitivan.:sad: Nije bas da smo se bratimili ali muvao se dugo po ulazu, nadam se da nije ostavio nista za sobom.

Link to comment
Quote

 

Krizni štab Novog Pazara uveo je niz dodatnih mera na teritoriji grada zbog aktuelne epidemiološke situacije.

Usvojena je odluka o zabrani rada obdaništa (gradskih i privatnih), rad dečjih igraonica i penzionerskih klubova.

Osim ugostiteljskih objekata, zabrana rada nakon 19 časova i distance između stolova proširena je i na sve objekte u kojima se organizuju igre na sreću.

Biće razmontirana sva igrališta i teretane na otvorenom a zabranjeno je korišćenje i svih sportskih terena.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/3999736/koronavirus-novi-pazar-vanredna-situacija.html

Link to comment
Quote

Zaključak Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti kovid19, prema kojem će zdravstveni radnici dobiti otkaz ukoliko odbiju premeštaj u drugu zdravstvenu ustanovu ne samo da je neobavezujući, već je i nezakonit, kaže za Insajder naučni saradnik na Institutu za uporedno pravo Mario Reljanović. Kako ukazuje, radna obaveza postoji samo tokom vanrednog i ratnog stanja, te je ovaj zaključak koji je usvojio Krizni štab nesprovodiv u trenutnim okolnostima.

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/19171/Reljanović-Zaključak-Kriznog-štaba-kojim-se-zdravstvenim-radnicima-preti-otkazom-je-nezakonit.htm

Link to comment
14 hours ago, Budja said:

 

trol-on (inspirisan Obi W sa drugog topica):

Ali zato kad ekonomisti ne predivde sledecu recesiju ili krizu 2008., odma da se ukine ista disciplina.

Problem kod ekonomista je što još nikad nisu uspešno predvideli krizu ;)

Edited by Zverilla
Link to comment
1 hour ago, steins said:

50 ljudi u Kragujevcu.
Ja se iskreno nadam da je ovo neka greška :unsure:

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

ne pratis, presli smo na dvocifrene. 

Link to comment

Inače, glede testova i brojeva koji nam se serviraju: dobar drug i cela mu porodica su pre 3 nedelje dobili kašalj, temperaturu, malaksalost. Uzet im bris i poslati kući. Onda gube i čula mirisa i ukusa.

 

Pre neki dan im je rečeno da je uzorak prosut (bez objašnjenja kako i zašto) i da neće dobiti rezultate. Dakle - negativni. 

 

A znajući kakvi mufljuzi vode ovu državu, verovatno ne bi ušli u statistiku i da su bili pozitivni...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...