Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

On 15.5.2020. at 15:50, omiljeni said:

hanumi juče javili da je jedna žena koju zna u teškom stanju. veliko je pitanje da li će se izvući. medicinska sestra.

 

On 15.5.2020. at 17:06, omiljeni said:

btw zaboravio sam da napišem za ovu medicinsku sestra koja je u baš lošem stanju, do sada su joj valjda radili 1 test koji je bio negativan. iako ima sve covid simptome 1/1

i zbog toga verovatno nije u statistikama

 

malopre hanuma priča sa kumom i pita je za ovu ženu. kaže kuma da je bila sahrana pre 3 nedelje

ne znaju njih dve koje godište je bila žena, ali kažu da je otprilike imala 50ak godina :sad:

 

 

Link to comment
32 minutes ago, Jumanji said:

Mnogo je bilo bolesnih u januaru, vecina mislila od teske neke gripcine, sa visokim temperaturama koje nisu mogli da skinu, uzasnim kasljem, malaksaloscu i tako bauljale cele porodice nedeljama. Jezivo.

E sad ko ce ga znati sta je bilo zapravo.

ja znam bar petoro ljudi koji su u januaru prošli ovako, moj brat od tetke koji  je zdrav ko zdravo june kaže da je bukvalno mislio , mre. Njegova žena mnogo lakše. I zna kad se zarazio, vodio unuče sa temperaturom u institut, sutradan je on pao. Ono što je meni indikatino je da taj grip iz januara nije bio ovavko zarazan, sa takvim kašljem koji je on imao morali bi biti zaraženi i sin i snaha i svi oko njega a nisu. Prošlo za 7 dana. isti slučaj sa mojim mladim kolegama sa posla, jedan je završio na kiseoniku jer nije mogao da diše od kašlja, drugi slično jer temepratura  nije spadala. No niko drugi oko njih u firmi nije tada bio bolesan, posle 7 dana bili su na poslu kašljucali i dalje , sedeli smo 2 sata za istim stolom na po metra i radili i niko od nas nije se razboleo.

Ja sam jednom nedeljno u toj firmi, celo proleće su izgurali zdravi, sad  nekoliko ljudi ima sve simptome ali niko nije testiran, neki imaju blage pa su sami ostali kod kuće , jedan je sa tim blagim simptomima išao  na teren ( što me je baš i razbesnelo i rastužilo ali ljudi u strahu da ne izgube posao i zaradu  prosto žmure  na sve  signale ) Svi se prave tamo kao da nije ništa a ja sam se iako nisam paničar danas osećala ko da sam upala u prljavu lokvu, imam neke zdravstvene probleme koje me svrstavaju u rizičnu grupu, redovne kontrole nisam obavila  , nadala sam se da ću u julu al prc. I jeb ga zbog posla moram takodje gradskim prevozom i ja svaki dan po sat vreme na tamo i ovamo. Ako izguram do 7 jula  biću na konju

Link to comment
33 minutes ago, freakns said:

I o ovome se pisalo... Vojvodina je tada bila najgore zahvacena. U aprilu Vojvodina najbolje prosla. Moz biti koincidencija, ali ko zna...

 

Sad će neko da napiše da korona nije postojala pre prvog slučaja

Link to comment

Ja sam to sranje isto preležao u januaru i planiram da idem da radim antitela u ponedeljak. Inače sam bio vakcinisan protiv sezonskog gripa. Simptomi su bili - nagli skok temperature do 39.9, čudna laboratorija (ne sećam se više, ali leukociti/CRP nešto nisu imali smisla), užasan kašalj koji je potrajao gotovo mesec dana i od koga me hvatala nesvestica. Otišao sam kod lekara nakon što 3 dana nisam mogao da spustim temperaturu, dali su mi antibiotik jer su se plašili da je početak upale pluća i na njega sam, prvi put u životu, imao alergijsku reakciju (što cenim da može da ima veze sa sjebanim imunim sistemom). Dijagnoza je bila "virusni bronhitis." 

Link to comment
Just now, Sammael said:

 Dijagnoza je bila "virusni bronhitis." 

To su dali isto i ženi i ćerki... Slični siptomi...

 

Ja sam u januaru, posle 20 godina bio bolestan, imao 2 dana temperaturu... Kašlja se ne sećam, a žena i ćera su imali kašalj...

 

Ono zašto milim da nije COVID je to što je ćerka od 12 godina bila bolesna...

 

 

Link to comment
14 hours ago, Zabalujev said:

Aha, škola mi preko puta, primetiću dernek - ko i svake godine. Šokantno je kad na današnjoj maloj maturi čuješ isti repertoar kao na svojoj.

Inače je prošle nedelje bilo tradicionalno veselje osmaka uz trubače, baklje i fantomke (taj huliganski fazon se primio, al ono baš).

 

Moj je taj osmak.Imamo cak i snimke svih tih bakljada,da ne poverujes.

 

14 hours ago, goofs said:

Jesi ozbiljan? Osmaci sa bakljama i fantomkama? Koja skola je u pitanju?

 

Mladost.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Bila je zimus epidemija gripa, valjda je decu najviše pogađalo, čak su i raspust produžili zbog toga. Mislim da to nije bio covid

verovatno nije bio covid, ali zato treba svi na vakcinu protiv gripa na jesen.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

... Izgubićemo stotine, možda i hiljade života (i od korone i zbog korone) zato što će se previše ljudi zaraziti odjednom i neće moći da budu adekvatno zbrinuti. Mogli smo da to razvučemo na tri meseca kao što će cela Evropa da razvuče a mi ćemo po svemu sudeći to da strpamo u 30 dana pakla nakon čega će ostaci ostataka zdravstvenog sistema (sve sa KCV) ostati da čekaju jesenji udar.

 

Eto, zbog toga ljudi histerišu na ovoj temi, i histerišu sa pravom. Ti svakako imaš pravo na svoj stav o tome ali probaj makar da ne učitavaš svima kolektivno da prizivaju vagone.

evo ja histerishem, dosadna sam, jesam i bicu, shto zbog stotina od i zbog korone, gomila sa hronichnim bolestima, od koji neke zahtevaju cheste posete zdravstvenom sistemu, nece moci da prismrdi ni na kapiju, ni na terapiju ni na savet. pa ce da padaju ko snoplje dosadnjakovici i plashljivci koji nisu ni stigli do korone, jer su glupaci panichili da ne zakache, poshto su bolesni od necheg drugog. njih cemo da optuzimo da pushe piju i zive neuredno, te bi svakako pocrkali. znachi klinichki centar je ove nedelje bukvalno ispljunuo gomile ljudi iz sistema, pod raznim izgovorima, jer im je ovog chasa manji rizik da odu kuci sa rupama na srcu, nego da dochekaju koronu u bolnici sa rupama na srcu, pa ko prezivi prezivi. ovde ljudi ne razumeju bukvalno nishta, nece ni da se potrude, ne interesuje ih i nema veze.

 

edip. kako to znam. tako shto sam za svoje pre dve dana pokrenula procedure i uspela da oposilm hospitalizacije i terapije pre izbora, jer mi je misteriozno palo na pamet da je posle izbora bukvalno najebao svako kome bude neshto trebalo po klinikama u redovnoj proceduri. zivot ce da pokaze da sam bila u pravu, ja sam uvek u pravu, to je dosadno skoro kao besmrtnost :dry:

 

a ko nije mogao tako, neka gleda shta ce. sistem je nepravedan po ceo dan, a mi cemo se angazovati da ga urnishemo dodatno.

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment

citao sam pre neki dan neki clanak o tome da ekipa naucnika izucava imunitet koji se javlja prilikom vakcinisanja protiv polia i slicno jer navodno postoji kratkotrajni imunitet na vecinu bolesti. longshot, ali zanimljivo.

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Bila je zimus epidemija gripa, valjda je decu najviše pogađalo, čak su i raspust produžili zbog toga. Mislim da to nije bio covid

 

Ja praktično svake godine zakačim grip bar na nekoliko dana, još nijednom nije bilo da sam izgubio čulo ukusa, a pri tom mi nos uopšte nije bio začepljen. Ne znam kakav je to bio grip, ali takav još nisam osetio.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

evo ja histerishem, dosadna sam, jesam i bicu, shto zbog stotina od i zbog korone, gomila sa hronichnim bolestima, od koji neke zahtevaju cheste posete zdravstvenom sistemu, nece moci da prismrdi ni na kapiju, ni na terapiju ni na savet. pa ce da padaju ko snoplje dosadnjakovici i plashljivci koji nisu ni stigli do korone, jer su glupaci panichili da ne zakache, poshto su bolesni od necheg drugog. njih cemo da optuzimo da pushe piju i zive neuredno, te bi svakako pocrkali. znachi klinichki centar je ove nedelje bukvalno ispljunuo gomile ljudi iz sistema, pod raznim izgovorima, jer im je ovog chasa manji rizik da odu kuci sa rupama na srcu, nego da dochekaju koronu u bolnici sa rupama na srcu, pa ko prezivi prezivi. ovde ljudi ne razumeju bukvalno nishta, nece ni da se potrude, ne interesuje ih i nema veze.

Mom kolegi, 32 godine, dva puta prošle nedelje otkazali operaciju tumora, koji može da mu izazove smrt, jer utiče na nivo šećera... Zbog korone otkazali, naravno...

 

Sad vija vezu da ga operišu u utorak-sredu, jer se boji da posle neće moći još par meseci, a stanje je počelo pre 2 nedelje da mu se ozbiljno pogoršava...

 

 

Link to comment
1 minute ago, precog said:

verovatno nisi zakacio grip, ako si se oporavio za nekoliko dana.

 

Mislim da sam se oporavljao bar tri nedelje, stalno sam imao 37 s kusur. Početak februara

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...