Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, nenad said:

 

 

ovo je odlicno, broj koji su oni davali verovatno nije tacan, dok za birnov nema sumnje. 

 

problem je sto je apsolutno jasno da sve vreme lazu i sto mi niti u jednom trenutku nismo znali na cemu smo. na osnovu cega si ti siguran da sada nije katastrofa i da nas ista ne ceka, meni nije jasno.  

 

Semantika za verovatno, ok, ni zvaničan br sigurno nije tačan. A birnov sigurno nije tačan jer nisu svi umrli od korone ako su bili pozitivni na nju, samo logički. 

 

Očito je u NP situacija lošija nego u ostatku države, ono što saznajemo na lokalu nije toliko dramatično ako pogledamo popunjenost kapaciteta po bolnicama gde možemo da dođemo do tih podataka. 

Link to comment
13 minutes ago, theanswer said:

problem je što ne vidimo broj hospitalizovanih trenutno na nivou srbije i po ustanovama

Ne vidiš? Slep si?

 

Problem je što jebeno ne dozvoljavaju da se objavi broj hospitalizovanih po gradovima i bolnicama da bi i dalje mogli da manipulišu (čitaj: falsifikuju podatke) kako im je volja, a ne što ga ti ne vidiš.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, koksy said:

ja to sve vreme govorim al me niko ne jebe nizašta. :fantom:

 

inače, primetio bih da forum ponovo upada u paranoju, u grozne starce rastete.

Ne znam šta sve vreme govoriš jer sam iskreno slabo pratio ovu temu.

Čisto da budem jasan - Nestorović i svi ostali negatori opasnosti od virusa, svi teoretičari zavera poput ravnožemljaša, antivaksera, anti-G5, ili oni koji tvrde da je Tesla putovao kroz vreme čine možda i najveće zlo u svetu danas. Nanose nemerljivu štetu, zaglupljujući ljude i relativizuju sva dostignuća modernog sveta.

Moj post je bila besna reakcija na ove 'normalne' u kriznom štabu koji su pokazali da nemaju ni k od kičme i dozvolili da ih jedan sekretar vojislava šešelja koristi kao svoje pione radeći o glavi celokupnom stanovništvu. Jedina razlika je što debil Nestorović zaista veruje (ili bar tako izgleda) u ono što priča.

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

ono što saznajemo na lokalu nije toliko dramatično

Jes vala, popunjenih 249 mesta na KBC B. Kosa za 48 sati od otvaranja kao kovid bolnice je najnormalnije stanje i tako može da se tera ne danima nego mesecima.

 

:isuse:

 

 

Edited by vememah
Link to comment
Just now, vememah said:

Ne vidiš? Slep si?

 

Problem je što jebeno ne dozvoljavaju da se objavi broj hospitalizovanih po gradovima i bolnicama da bi i dalje mogli da manipulišu (čitaj: falsifikuju podatke) kako im je volja, a ne što ga ti ne vidiš.

 

Ajde zaobiđi me molim te. 

 

I nije tačno, evo u KCV 45, u kg 47 mislim, u čačku 19, pisalo je i za b kosu negde juče. 

Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Ajde zaobiđi me molim te. 

 

I nije tačno, evo u KCV 45, u kg 47 mislim, u čačku 19, pisalo je i za b kosu negde juče. 

 

I onda se ljutis kad kazu da si bot. Ne razumem tvoje trosenje tastature.

Link to comment

Nije ništa dramatično:

 

Quote

U sistem kovid bolnica, moraće da se uključe i neke od onih koje su nedavno ispratle poslednje pacijente sa infekcijom izazvanom korona-virusom, saznaju "Novosti"

novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:872553-Novosti-saznaju-Otvaraju-se-novi-kovid-centri

Edited by vememah
Link to comment
4 minutes ago, Партибрејкер said:

Ne znam šta sve vreme govoriš jer sam iskreno slabo pratio ovu temu.

Čisto da budem jasan - Nestorović i svi ostali negatori opasnosti od virusa, svi teoretičari zavera poput ravnožemljaša, antivaksera, anti-G5, ili oni koji tvrde da je Tesla putovao kroz vreme čine možda i najveće zlo u svetu danas. Nanose nemerljivu štetu, zaglupljujući ljude i relativizuju sva dostignuća modernog sveta.

Moj post je bila besna reakcija na ove 'normalne' u kriznom štabu koji su pokazali da nemaju ni k od kičme i dozvolili da ih jedan sekretar vojislava šešelja koristi kao svoje pione radeći o glavi celokupnom stanovništvu. Jedina razlika je što debil Nestorović zaista veruje (ili bar tako izgleda) u ono što priča.

 

:lol:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, lo zingaro said:

 

I onda se ljutis kad kazu da si bot. Ne razumem tvoje trosenje tastature.

 

Imaš ogroman problem da razumeš šta je bot. 

Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

 

Semantika za verovatno, ok, ni zvaničan br sigurno nije tačan. A birnov sigurno nije tačan jer nisu svi umrli od korone ako su bili pozitivni na nju, samo logički. 

 

Očito je u NP situacija lošija nego u ostatku države, ono što saznajemo na lokalu nije toliko dramatično ako pogledamo popunjenost kapaciteta po bolnicama gde možemo da dođemo do tih podataka. 

 

i dalje mi nisi odgovorio na pitanje. ako je jasno da sve vreme lazu, a valjda je jasno, na osnovu cega mozes biti siguran da katastrofa vec nije nastupila, ili da nas ne ceka vrlo brzo?

 

edit

 

mozda to ne kapiras, ali tvoj nastup sve vreme jako lici na "move along, nothing to see here". 

Edited by nenad
Link to comment

Šta ti tačno ovde nije jasno?

20 hours ago, vememah said:

Danas:

U kovid bolnici u okviru KBC Bežanijska kosa trenutno se leči 249 pacijenata, a njihova prosečna starost je oko 50 godina, izjavila je direktorka KBC Bežanijska kosa Marija Zdravković.

https://www.danas.rs/drustvo/u-okviru-kbc-bezanijska-kosa-trenutno-se-leci-249-pacijenata-od-covid-19/

 

Juče:

Kliničko-bolnički centar "Bežanijska kosa", koji je pretvoren u kovid bolnicu, već je primio 107 pacijenata obolelih od kovida 19.


Direktorica KBC Marija Zdravković kazala je danas za RTS da je slobodno još dve trećine kapaciteta.

http://rs.n1info.com/Vesti/a613088/U-KBC-Bezanijska-kosa-smesteno-107-kovid-pacijenata.html

 

107*3=321

 

249/321 = 77,6%

 

Danas je dakle slobodno oko 22%, sutra ili najkasnije prekosutra sve će biti popunjeno.

Quote

 

KBC "Dr Dragiša Mišović", koji je prvi od četiri beogradska kliničko-bolnička centra integrisan u kovid-sistem, posle samo par nedelja "pauze", od juče ponovo prima obolele od kovid-19.

Razlog je što su kapaciteti KBC "Bežanijska kosa", koji je od utorka namenjen za zaražene koronavirusom, brzo su popunjavani. Ujutru je u ovom centru bilo slobodno 90 postelja, a u ranim popodnevnim satima samo 40, sa realnom pretnjom da se i to napuni do noći.

...

U "Bežaniju" je za nepunih 48 sati primljeno 249 obolelih.

 

novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:872553-Novosti-saznaju-Otvaraju-se-novi-kovid-centri

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Imaš ogroman problem da razumeš šta je bot. 

 

Ne kazem da si bot vec smarac najteze vrste koji citira zvanicne podake. Ko citira i veruje u zvanicne podatke u drzavi Srbiji 2020 ili je bot ili glup ko kurac. Izvini sto si se prepoznao kao bot, to mi nije bila namera.

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

zashto, o zashto je toliko teshko reci ne znam, kad neshto stvarno ne znash. i onda i sad i posle :isuse:

Čak i nije problem što ne zna, ako epidemiologija kao naučna disciplina i svi prateći svetski stručnjaci nemaju mnogo znanja o Koroni u ovom trenutku. Ok je reći i "ne znamo". Prosto nauka nije dovoljno napredovala, Korona je i dalje novost. Eto, 30+godina postoji HIV pa niko ne proziva stručnjake (lekare i istraživače) što ne znaju kako da izleče ljude. 

 

Problem je nedostatak svesti o odgovornosti, usled čega se samo dublje ukopava. Tužno. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...