Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Živana popila ban zbog lepih želja answeru koji je pak iznosio nepopularno mišljenje na forumu.

Pa se gđa buba brine za moju slobodu misleći da sam opšao istim stopama :D

 

 

PS: ko ti je ravnozemljaš?

Link to comment
43 minutes ago, Партибрејкер said:

Jebeš mi sve ako Nestorović nije najčasniji od sve te bagre u kriznom štabu.

 

ja to sve vreme govorim al me niko ne jebe nizašta. :fantom:

 

inače, primetio bih da forum ponovo upada u paranoju, u grozne starce rastete.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Živana popila ban zbog lepih želja answeru koji je pak iznosio nepopularno mišljenje na forumu.

Pa se gđa buba brine za moju slobodu misleći da sam opšao istim stopama :D

 

 

PS: ko ti je ravnozemljaš?

onaj koji misli da je zemlja ravna ploca, uprkos fizickim dokazima :)

pozdrav za zivku :heart:

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, koksy said:

 

ja to sve vreme govorim al me niko ne jebe nizašta. :fantom:

ne bih rekla. taj svoje idiotske savete privatno naplacuje sasvim lepo i skupo.

gratis navlachenje ochajnih/naivnih roditelja na neproverene/besmislene alternative. 

gratish petljanje u tudje ekspertize za koje nije kvalifikovan.

gratis poseravanje po kolegama koje misle drugachije.

 

taj se sve vreme zabavlja kao bog.

 

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, nenad said:

 

nije mi tesko da ponovim.

 

sta treba da se desi da bi ti priznao da nisi bio u pravu? jasno je da mislis da se to jos uvek nije dogodilo.

 

nije teško ni meni

 

koji kriterijum iz dotičnog posta sada postoji? gomila mrtvih ili u teškom stanju, zakrčene bolnice? šta se od ovoga trenutno dešava? dakle, imamo dosta zaraženih, to je jasno. bolnice imaju više ljudi nego ranije, wow, breaking news, sve se otvorilo, naravno da će da bude više zaraženih, samim tim i više ljudi po bolnicama.  da li smo u nekoj katastrofi kao što se ovde predviđa ili zaključuje? rekao bih da nismo. 

 

@Filozof manijak pa ne znam koja je to brojka koja se vrti na forumu, ja je ne videh nigde? daj tu cifru za koju kažeš da postoji pa da vidimo o čemu pričamo? ono što je jasno je da histerija sa ove teme ne odgovara stanju na terenu. pa da je još 2x više zaraženih i po bolnicama opet ne bi odgovarala. 

 

istina je kao i uvek negde između, znači niti je broj koji su davali o umrilma i zaraženima u doba prvog peaka bio tačan verovatno, niti je birnov broj tačan, verovatno je realno stanje bilo negde između. 

 

problem je što ne vidimo broj hospitalizovanih trenutno na nivou srbije i po ustanovama da znamo stvarno na čemu smo. najbitniji broj u suštini.  

Link to comment

 

Quote

 

Trenutna situacija na infektivnom odeljenju novapazarske bolnice je u najmanju ruku dramatična. Na desetine ljudi sa težom kliničkom slikom primljeni su na odeljenje gdje su svi kreveti popunjeni, pa im se pomoć ukazuje u hodnicima i pomoćnim prostorijama.

Ništa bolja situacija nije ni na grudnom odjeljenju, gdje prema riječima zaposlenih nema ni jedan slobodan krevet, pa se oboljeli od virusa upućuju na kućno liječenje, a oni sa najtežom kliničkom slikom bivaju transportovani u KBC Bežanijska kosa.

Prema informacijama do kojih je došao indeksonline.rs sa lica mesta, bar dva pacijenta su preminula u toku dana.

Podsjećamo, epidemiološka situacija u Novom Pazaru naglo se pogoršala u nedjelju i ponedjeljak, gdje je samo za ta dva dana zabilježeno 89 slučaja infekcije virusom Covid19.

 

https://sandzakpress.net/svi-kapaciteti-novopazarske-bolnice-popunjeni/

Edited by vememah
Link to comment

VUČIĆ POZVAO GRAĐANE DA SE URAZUME: Ako ne bude tako - UVODIMO NOVE MERE!

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas iz Brisela da građani Srbije moraju biti odgovorniji i disciplinovaniji kad je reč o zaštiti od korona virusa, te istakao da ne isključuje mogućnost od uvođenja mera, ako to ne bude tako.Vučić je, u izjavi novinarima, povodom aktuelne situacije sa širenjem korona virusa, rekao da moramo biti ozbiljniji i disciplinovaniji, naročito u Beogradu, iako virus aktuelno nije ništa tragično, sem za starije i one sa drugim bolestima, jer ga 95 odsto mladih lako prevazilazi.

 „Ako ne budemo disciplinovaniji insistiraćemo na uvođenju mera", rekao je Vučić.

Predsednik Srbije je istakao da će sačekati još neki dan, da vidimo da li će se promeniti ponašanje i podaci o broju zaraženih, pa da se proceni da li da preduzimamo mere da u cilju zaštite živote i zdravlje ljudi.

 

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

 

 

istina je kao i uvek negde između, znači niti je broj koji su davali o umrilma i zaraženima u doba prvog peaka bio tačan verovatno, niti je birnov broj tačan, verovatno je realno stanje bilo negde između. 

 

problem je što ne vidimo broj hospitalizovanih trenutno na nivou srbije i po ustanovama da znamo stvarno na čemu smo. najbitniji broj u suštini.  

 

 

ovo je odlicno, broj koji su oni davali verovatno nije tacan, dok za birnov nema sumnje. 

 

problem je sto je apsolutno jasno da sve vreme lazu i sto mi niti u jednom trenutku nismo znali na cemu smo. na osnovu cega si ti siguran da sada nije katastrofa i da nas ista ne ceka, meni nije jasno.  

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

ne bih rekla. taj svoje idiotske savete privatno naplacuje sasvim lepo i skupo.

gratis navlachenje ochajnih/naivnih roditelja na neproverene/besmislene alternative. 

gratish petljanje u tudje ekspertize za koje nije kvalifikovan.

gratis poseravanje po kolegama koje misle drugachije.

 

taj se sve vreme zabavlja kao bog.

 

 

 

preteruješ.:sleep:

Link to comment

Vučić:

Quote

virus aktuelno nije ništa tragično, sem za starije i one sa drugim bolestima, jer ga 95 odsto mladih lako prevazilazi

 

Ako može ovo 100x da se ponovi, nema boljeg načina da se širenje obuzda. Not.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...