Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

27 minutes ago, Jumanji said:

Kod Rade, Rade Panic iz sindikata lekara i farmaceuta: sve zdravstvene ustanove su pune, o tome javnost ne zna, gradjani ne smeju da veruju politicarima, niti ovom kriznom stabu, informacije se kriju. Bolnice su prepune, lekari i medicinski radnici su desetkovani sto nam generalno nedstaju na terenu, sto bolesni zbog virusa, jer nemamo zastitnu opremu, sto zbog toga sto smo preumorni, jer ovo predugo traje.

Ispljuvao KZ da su pod uticajem, da su morali da daju ostavke iz moralnih obaveza, da je vlada donela Uredbu o cenzralizaciji informacija, da se vrsi pritisak na zdtavstvene radnike da ne govore.

 

Ono sto je vaznije od toga da li je sastistika tacna... u Srbiji nema testova, ne testiraju se ni oni sa izrazenim simptomima, vracaju se kuci a da nisu dobili nikakvu terapiju, dok se najtezi bolesnici zadrzavaju, i tercijalni kapaciteti 4 KC su popunjeni.

Gradjani da im nista ne veruju, da veoma ozbiljno shvate siruacjju, da se cuvaju, jer nemamo cime niti kako da im pomognemo!

 

Lazu sve, lagali su za opremu, lagali za broj bolesnih i umrlih u prerhodnom periodu, za prokuzavanje moraju da obaveste gradjane, ako im je to namera, ali mi kapaciteta i ljudstva za to nemamo.

Sve je apsolutni stavljeno u sluzbu izbora, a drzava se igra sa zivotima svojih gradjana.

 

 

Dok poverenik od javnog znacaja palamudi i smeska se.

 

Izašao video:

 

 

Link to comment
41 minutes ago, Jumanji said:

vracaju se kuci a da nisu dobili nikakvu terapiju

 

 

 

 

 

 

 

Ovo je apsolutno tacno! Komsija mi je pre 2 meseca umro u vreme onog haosa,a nije umro od korone vec zbog korone.Covek je imao upalu pluca a pustili su ga u katastrofalnom stanju jer nije imao mesto za lecenje,umro je u roku od par dana nakon pustanja iz Zemunske bolnice.Jadni svi oni ljudi koji ce da nastradaju u ovo vreme pandemije.Drzava se pravi mutava,gradjani se ne bune..

Link to comment

sada sam se cuo sa drugarom.... na putu je za bolnicu da vidi da li ce ga zadrzati. pre 5 dana testirani pozitivni i on i supruga. on ima teze simptome, temepraturu vec 5 dana, danas  mu se pojacao kasalj, snimljen, oba pluca zahvacena. supruga lakse simptome(bez temperature, samo blazi kasalj). klinci asimptomaticni. drzim mu fige...

gde se zarazio? ni on ni supruga nisu isli van NS, znaci u gradu... doduse, on jeste socijalno izuzetno aktivan. to znaci da je od mnogih mogao da dobije, ali mnogima i da prenese... 

 

na kraju ce ispasti @omiljeni u pravu :( ja sam tvrdio da nema sanse za novim zatvaranjem, on je tvrdio ako se donesu nove mere da ce prosiriti lagano pobiti preko 10K ljudi 

Link to comment

Pretpostavljam da su naredne dve nedelje ključne da se vidi je li ovo kraj drugog pika prvog talasa ili početak prvog pika drugog. Jer to je, ono, baš informacija od suštinske važnosti. 

Edited by Halvard
  • +1 3
Link to comment
Quote

"Međutim, mi imamo skoro između 57 i 58 odsto onih koji ne znaju kako su se zarazili, što jasno pokazuje da je virus u cirkulaciji u Beogradu", rekao je Kon.


Dodaje da je nova situacija nešto što ne može da se ignoriše i da mora vrlo ozbiljno da se shvati i da mora da se apeluje da građani ponovo počnu da se pridržavaju mera.

http://rs.n1info.com/Vesti/a613637/Kon-Nema-sumnje-da-se-virus-vraca.html

Edited by vememah
Link to comment
Quote

 

[Pulmolog Tatjana] Radosavljević razlog za skok broja zaraženih vidi u preranom popuštanju svih mera i nejasnim porukama koje su se građanima slale. Dodaje da je trebalo uvesti obavezno nošenje maski, meru čije bi nepoštovanje bilo praćeno kaznama.

"Jedan zaraženi bez maske može da zarazi 75 do 90 posto osoba sa kojima je u kontaktu. Sa maskom može da zarazi samo pet odsto ljudi sa kojima je u kontaktu. Ako i ta druga osoba nosi masku, stepen zaražavanje je 1,5 odsto. Tu se završava svaka diskusija o maskama. Kolegama zameram što nisu svim građanima jasno i glasno rekli da maske moraju da se nose i da pomažu", istakla je Radosavljević.

Kao druge dve mere zaštite ona navodi držanje socijalne distance i češće pranje ruku ili nošenje rukavica.

"Ljudi su parkirali gde god su hteli dok nije došao pauk i počeo da naplaćuje. Ne krivim građane nego nas koji nismo jasno i glasno upućivali jasne i glasne poruke. Poruke i dalje nisu baš jasne, pogotovo kako se beleže ili ne beleže smrtni slučajevi", kazala je gošća Dana uživo i dodala da kada se čuju jedna, druga i treća poruka, i ona kao lekar se izgubi u njima.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a613578/Pulmolog-Tatjana-Radosavljevic-o-koronavirusu.html

 

 

 

Link to comment
21 minutes ago, freakns said:

cutali su ko picke dok se veliki vozd igrao izbora.... nikog vise ne zanima sta gnjide imaju da kazu

Apsolutno!

 

Ovu gnjidu i sve ostale iz štaba ne treba uopšte uzimati za ozbiljno, Svi njihovi nastupi su isključivo u službi pičkoustog i njegovog dnevnog raspoloženja.

Još jednom da ponovim, kod mene na poslu raspored mesečni ne može da se satavi , jer se neprekidno javljaju ljudi da su bolesni. Ako je tako kod mene, onda samo zamislite kako je sa osobljem po bolnicama.

Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

Ovu gnjidu i sve ostale iz štaba ne treba uopšte uzimati za ozbiljno, Svi njihovi nastupi su isključivo u službi pičkoustog i njegovog dnevnog raspoloženja.

 

+1

 

Saučesnici s predumišljajem koji će biti odgovorni za smrt povelikog broja ljudi.

  • +1 7
Link to comment

"Mi smo bili pred gašenjem epidemije, došli smo do 18 novoobolelih u jednom danu ali ekonomija daje svoj input. Vraćanje u život bilo je ekonomski neophodno", kazao je Kon.

 

"Ovo je državni Krizni štab, što znači da je ekonomija i te kako važna", naveo je Kon.

 

"Ja bih sve zatvorio, to je najlakše da se reši, ali to nije moguće. Mi smo u proglašenoj epidemiji koja je sama po sebi vanredna situacija. Ne možemo pustiti da se virus prenosi bez ikakve kontrole", rekao je Kon.

 

https://mondo.rs/Magazin/Zdravlje/a1341117/Korona-virus-doktor-Predrag-Kon-o-vracanju-starih-mera.html

 

Link to comment

kad vidiš epidemiloga koji je zabrinut za ekonomiju okreni se i bježi. 4 postulat epidemiologije. 

 

Konara je rekao da od desete nedelje više neće biti umiranja od covida u Srbiji. Sad smo u 16. nedelji. Čovek je saučesnik 1/1

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...