Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ja danas išao da se testiram, brzi test krvi na antitela negativan, krvna slika isto odlična, ali zbog nekih nepravilnosti na plućima sutra treba da idem na infektivne i tropske, od simptoma temperatura (38 max), težina na plućima, i neka čudna glavobolja. Sve sam poprilično brzo uradio, par sati, ali sam se iscimao i došao baš rano, u 6 i 15.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

,@spina Nadam se da nisu pozitivan ali taj test na antitela se radi tek kad prelezis koronu a pride je tačan nekih 50%. Sretno

Edited by Haralampije
Link to comment

Hvala, ovo mi je traje već jedno 7 dana. Ne znam, idem sutra pa ćemo videti, nadam se da nije, a i ako jeste šta da se radi, preguracemo i to.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

chim se taj vrti opet, znachi da je njesra. kad bash prigusti, bice i ludi nestor. nije da vec ne znamo kako to ide.

Edited by gospa buba
Link to comment
24 minutes ago, spina said:

Ja danas išao da se testiram, brzi test krvi na antitela negativan, krvna slika isto odlična, ali zbog nekih nepravilnosti na plućima sutra treba da idem na infektivne i tropske, od simptoma temperatura (38 max), težina na plućima, i neka čudna glavobolja. Sve sam poprilično brzo uradio, par sati, ali sam se iscimao i došao baš rano, u 6 i 15.

 

 

drz se

 

jebote upali smo direkt u ludilo odmah posle zatvaranja g;lasackih mesta

Link to comment
12 minutes ago, vememah said:

 

ja skoro da trenutno znam vise ljudi sa simptomima/pozitivnih nego onih koji nemaju simptome.

 

do juna smo bili jedan od namanje pogodjenih gradova u srbiji.

Edited by Aleksija
Link to comment

Brnabić 21.5.2020.

Quote

Dakle, taj ko optužuje da postoji razlika, optužuje direktno medicinske radnike zato što mi od njih direktno dobijamo te podatke. Tako da ne bih ja išla, zaista, tako daleko, ne bih se usudila da optužim medicinske radnike, naše lekare, medicinske sestre da su skrivali ljude koji su preminuli od Covida, mislim da je to zaista žestoka optužba i ne bih išla tamo.

https://www.istinomer.rs/izjava/nismo-krili-podatke-o-zarazenima-i-preminulima/

 

Kon 25.6.2020.

Quote

Prijava zaraznih bolesti je po zakonu obaveza, prijavljuje svaki lekar kome se desi smrt kad je na radnom mestu, to znači da neko ko to govori, bukvalno napada sve lekare koji su to pisali.

http://rs.n1info.com/Vesti/a613462/Kon-o-pisanju-BIRN-a-Lici-mi-na-teoriju-zavere.html

Link to comment
Quote

 

Novi Pazar je uveo vanrednu situaciju zbog porasta broja obolelih od koronavirusa, prenosi RTS. Odluka je doneta u 15 časova na onlajn sednici gradskog Štaba za vanredne situacije.

Odlukom su obuhvaćene mere zabrane okupljanja na javnim površinama više od pet osoba, zabrana organizovanja porodičnih veselja ali i ograničavanje rada ugostiteljskih objekata od 07 do 19 časova.

Za vreme rada ugostiteljskih objekata broj osoba za stolom ne može biti veći od dvoje, a obavezna je i distanca od dva metra između stolova.

Takođe, zabranjuje se konzumiranje i upotreba nargila.

Svakodnevno će biti dezinfikovane sve medicinske ustanove kao i okolina istih ali i najprometnije gradske ulice.

 

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/19133/U-Novom-Pazaru-zbog-koronavirusa-proglašena-vanredna-situacija.htm

Link to comment

Postoji razlika da li je neko umro “od korone” ili “sa koronom” - bila je ovo jedina odbrana pojednih članova Kriznog štaba na tekst koji je BIRN objavio u ponedeljak 22. juna 2020. u kome smo naveli da je broj umrlih od korone koji se nalazi u zvaničnom informacionom sistemu (632) dvostruko veći od zvaničnog objavljenog (244). 



Međutim, u smernicama Svetske zdravstvene organizacije koje su tokom aprila 2020. objavljene na sajtu Instituta Batut navodi se da pri medicinskom izveštaju o uzroku smrti treba upisati COVID-19 “za SVE umrle kod kojih je ova bolest izazvala ili se pretpostavlja da je prouzrokovala ili doprinela smrti.”

Ovo u razgovoru za BIRN potvrđuje i Jovana Milić, naučna saradnica na italijanskom Univerzitetu u Modeni i Ređo Emiliji koja kaže da “vodič Svetske zdravstvene organizacije eksplicitno kaže da kovid 19 treba da bude zabeležen kao uzrok smrti kod svih preminulih kod kojih je bolest uzrokovala, sumnja se da je uzrokovala ili doprinela smrtnom ishodu”.

“Jedino gde sigurno možemo da isključimo da neko nije preminuo od kovida, a imao ga je, jeste ako je neko imao saobraćajnu nesreću ili je nastupila nasilna smrt. Takve situacije su statistički zanemarljive i sigurno ne možemo da imamo razliku od 300 preminulih koja se objašnjava na ovaj način”, objašnjava Milić.

Državni vrh Srbije, kao i članovi kriznog štaba, u jeku epidemija ubeđivali su javnost da se, za razliku od drugih zemalja, Srbija ponaša odgovorno i da ne skriva stvarni broj zaraženih i umrlih od korone.

Predsednik Aleksandar Vučić je na na konferenciji za medije 27. marta 2020. rekao da “mi računamo sve preminule koji su zaraženi kao da su preminuli od korone”. 

“Imali smo više lica koja su preminula, dvoje ili troje, koji su preminuli od infarkta miokarda, ali smo ih vodili kao da su od korone. Ne bi bilo fer da kažemo da nisu umrli od korone, mada smo mogli, pošto neki drugi tako računaju, a mi znamo da je korona to svakako ubrzala. Drugi nek računaju kako hoće”, objasnio je tada predsednik Vučić.

Nešto slično izjavio je i dr Predrag Kon gostujući u emisiji Pressing 29. aprila na televiziji N1 odgovarajući na pitanje novinara kako Srbija računa preminule od korone. 

 “Ovde kod nas se praktično svi oni koji su kovid pozitivni i koji nakon toga dožive smrt tretiraju kao umrli od kovida” izjavio je Kon.
...


https://javno.rs/analiza/korona-kako-se-broje-zrtve-novog-virusa
Link to comment
 
Pa na to sam mislio
Pa nisu oni ništa "sjebali", to se radi sa namerom.
Kad kažeš sjebali, kao da je greška u kucanju.
Dakle svakako je bila namera i onda se istražuje zašto...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Vojvodina i dalje sa vremena na vreme objavljuje podatke o hospitalizovanima. Najnoviji je da ima 45 i 2 na respiratoru. Imajući u vidu koliko ovo otvaranje traje, to je realno mizeran broj. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...