Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Frile said:

Nestorović čeka pogodan trenutak, pa će da iskoči u stilu
"Ha, ha, šta sam vam rekao, vidite da nema umrlih, ovo je slabije od gripa, svi to lako preleže, evo većina bez simptoma, raziđite se i ne paničite bez veze"

my 2 cents

 

nestorovic je poslao pm mustangu da mu preporuci literaturu za sledeci semestar.

Link to comment
9 minutes ago, ljuttko said:

De nam je dr Nestorović, nešto se ućutao ovih dana  posle  izbora. On se družio sa Novakom, da nije dalekobilo zapatio nešto pa tihuje :D

 

ma kakvi, on je preležao koronu još u februaru :covid19:

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

ma kakvi, on je preležao koronu još u februaru :covid19:

Jes vala , imao je proliv 2 dana , namučio se malo  i toliko o tome pa sad ovaj drugi pik prve faze  malo tjuti  :D

Link to comment
On 24.6.2020. at 12:11, napadaj said:

Poznajem dvoje za koje je izvesno da su fasovali. Upale oba plućna krila, temperatura preko 39, malaksalost, proliv, sve simptome imaju. Prepisan im je pancef i poslati su kući, a rezultate testiranja čekaju još od četvrtka. Bili su dvaput u covid ambulanti u Omladinskih brigada, kažu da je oba puta bila ogromna gužva.

 

 

Update: drugar je juče otežano disao i imao 88% saturacije kiseonika u krvi, što je jako nisko, pa je odmah otišao do Infektivne klinike, gde je čekao tri sata, dobio uput za Bežaniju i tamo je sada smešten nakon nova tri sata čekanja, od pola 3 noćas do pola 7 ujutru. Lekar u klinici na Bežaniji mu je rekao da je zdrav i jak i da bi verovatno izgurao i kod kuće, ali da je gužva tolika da za nedelju dana ne bi imao gde da ga smesti ako bi mu se stanje pogoršalo, jer pacijenti samo nadiru, pa je bolje da ostane, tako da ovaj sada leži tamo.

 

Link to comment

NAJVIŠE ZARAŽENIH SADA IMA OD 20 DO 40 GODINA Dr Kisić Tepavčević: Možda OGRANIČIMO RAD KLUBOVA da bi smanjili izlaske mladih

 

morace da apse mlade, nisu to babe i dede dry.png

 

u svakom sluchaju: ha-ha! a puna 3 meseca ih pumpaju da su bukvalno besmrtni asimptomatski neprenosioci nichega isuse.gif

 

bash da vidim kako ce to da ide.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Juče sam imala obaveze u gradu. U prevozu 80 posto ljudi nosi masku, ali se niko ne pridržava uputstva da jedno sedište bude prazno. 

 

U povratku sam propustila 3 autobusa na liniji 26 jer su bila prepuna! Ljudi naslagani kao sardine i vise sa vrata.

 

Treba da uvedu zabranu publike na fudbalskim utakmicama ( da li je sada već kasno ) ali i da pojačaju gradski prevoz, 

 

Na neka mesta moram da idem GSP-om, ne mogu svuda taksijem.

 

Btw, sinoć je moj sestrić bio u Nišu :frust:I kada sam pitala sestru zašto su ga pustili da ide odgovorila je da on ima 21 godinu i da ne mogu da ga nateraju da sedi kod kuće zbog opasnosti od korone! 

 

Rekla sam sestri da se ne ljuti jer ne bih želela da vidim ni sestrića ni sestričinu bar neko vreme..sestričina ide na rođendane ( ima 18 godina ). 

Link to comment

Mislim da je reseno ko ce biti novi ministar zdravlja, taman ima vremena do formiranja nove Vlade da zavrsi medicinu i neku specijalizaciju pride ako je to jos uvek potrebno u drzavi Srbiji :s_d:

Spoiler

3_1000x0.png

 

Link to comment
4 minutes ago, Dzudi said:

Juče sam imala obaveze u gradu. U prevozu 80 posto ljudi nosi masku, ali se niko ne pridržava uputstva da jedno sedište bude prazno. 

 

U povratku sam propustila 3 autobusa na liniji 26 jer su bila prepuna! Ljudi naslagani kao sardine i vise sa vrata.

 

 

 Ja sam dnevno minimum sat ipo u prevozu.Poslednjih dana većina ljudi nosi maske . prazno sedište u situaciji kad oni koji stoje  jedni drugima  vise naledjima nema smisla ni malo. Samo se pravi još veća gužva.  ja propuštam prepune autobuse, idem peške  kad ne žurim. Taksi zbog cene mi ni  malo nije opcija. A ni da ne idem na posao sad ne mogu,, ako izdržim do 7 jula  zdrava , odo posle u kuću na Tari u divljini

  • +1 3
Link to comment

Govoreći o podacima koje je objavio BIRN, Kon je rekao da njemu to liči na teoriju zavere.

"To je nešto što treba da objašnjava onaj ko je to prikazao. Prijava zaraznih bolesti je po zakonu obaveza, prijavljuje svaki lekar kome se desi smrt kad je na radnom mestu, to znači da neko ko to govori, bukvalno napada sve lekare koji su to pisali. Prijava zaraznih bolesti je po zakonu obavezna, to su zvanični podaci", kaže on.

Kako je rekao, na kraju svake epidemije se uvek radi kompletna revizija.

"Pričati o tome da neko zavarava narod, nemam ništa protiv, to neka istražuje dalje i neka objašnjava onaj ko je to izneo. Neko ko umre od apopleksije recimo, ima 85 godina i imao je nalaz pozitivnog kovida, koji nema nikkave veze sa tim. Javnost kada se tako tako uznemiri, da je neko laže, gubi se dalje svaki smisao razgovora. Ja stojim iza onoga što sam ja govorio i zvaničnih podataka, svaki lekar pojedinačno stoji iza svoje prijave", kaže Kon, dodajući da ne mogu da rade reviziju pre nego što se sve završi.

Ponovio je da to nije dupla statistika.

"Ako je onako kako sam ja čitao, to je pisanje, ja taj dokument nisam video uopšte, ono što je zakonom obavezno je prijava zaraznih bolesti, o smrti od zaraznih boelsti ima posebna prijava, sve prijave su u onome što se objavljuje", rekao je Kon.


http://rs.n1info.com/Vesti/a613462/Kon-o-pisanju-BIRN-a-Lici-mi-na-teoriju-zavere.html
Link to comment

137 novozaraženih osoba (1,87% testiranih)
7311 osoba testirano
1 preminula osoba
24 osobe na respiratoru (+3, tj. +14,3%)
954 aktivna slučaja (+93, tj. +10,8%)

Edited by vememah
Link to comment

https://nova.rs/kultura/jovicic-guraju-nas-kao-topovsko-meso-da-igramo-na-tasu

Quote

Ansambl Pozorišta na Terazijama večeras nastupa na "Tašmajdanu" sa mjuziklom „Mama Mia“ uprkos tome što su članice baleta te kuće bile u kontaktu sa teniserima, učesnicima „Adria tura“, kod kojih je potvrđen Kovid-19.

Prvakinja Pozorišta na Terazijama, glumica Jelena Jovičić, koja tumači lik Done u pomenutom mjuziklu, u razgovoru za portal Nova.rs navela je da je ansambl uputio dopis direktoru teatra Aleksandru Đaji sa molbom da se odloži igranje zbog postojećeg rizika, međutim, kako je navela, „njemu su ruke vezane“.

– Balet je nastupao u beogradskom noćnom klubu gde su bili teniseri „Adria tura“. Celo veče su proveli zajedno. Bili su u bliskom kontaktu. Teniseri su se peli na binu, igrali sa njima, grlili ih. Tada nisu znali da imaju koronu, a kada su otkrili i objavili, naš balet nije ništa preduzeo. Nisu bili ni u samoizolaciji – rekla je Jovičić.

 

Link to comment

Drugi dan zaredom rast aktivnih preko 10%. Taj dnevni porast odgovara vremenu dupliranja od nedelju dana.

 

Takođe i broj na respiratoru dva dana zaredom porastao preko 10%.

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...