Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, Conspirator said:
35 minutes ago, ljuttko said:
Drugi pik prvog repa prvog talasa  u medjuvremenu raste li raste - institut Pupin, eps, telekom ponegde i ostale razne javne ustanove...danas je pred sudom u Savskoj i u Katanićevoj bilo stotinu ljudi u redu , čeka se da se predaju zahtevi za raznim papirima  za koje rok ističe 1 jula , za male preduzetnike koji učestvuju u javnim nabavkama, još jedan u moru besmislenih papira za čiju overu treba jedno 5 potvrda iz raznih sudskih ustanova. Sve mora lično, pečat, potpis , sudovi mesecima nisu radili  i sad hajd navali na virus ako ima ko da ga još nema .

Ali zato će sve da može digitalno odjednom ako dođe do potpunog sloma. Kao za recepte.

ma kakvi. kolega je svu dokumetaciju za penziju poslao mailom skenirano početkom aprila, niko nije pipnuo ništa do ukidanja vanrednog stanja , tada su ga pozvali da dostavi originale. Ja sam iz firme odnela u pio na novom bgu pre deset dana neke dodatne papire i prvi put ušla u tu  kanc gde je izuzev računara   sve ostalo kao u serijama Siniše Pavića uključujući referenta. Dokumenta iz Nemanjine na novi bg se šalju sa  tzv zamolnicim, po kuriru , referent na svaki papir lupa po 2 pečata pa tako satima . I da, nije radio od aprila do prvog juna a on je recimo zadužen za moju firmu. ljudi nisu radili od kuće, lepo nisu radili , plata ide, staž ide, jadnika koji čeka 4 meseca rešenje za penziju ko jebe. Pečat je zakon i dalje

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, theanswer said:

U životu nisam video veću opsesiju nečim u šta ne veruješ. Znači niko živ ne veruje brojevima a svi ih uredno svaki dan prenose, komentarišu, analiziraju.. 

 

dansver će ostati da pogine na tom brdu, iako su ovi posle BIRNovpg teksta faktički priznali da narihtavaju brojeve kako im se ćefne :lolol:

 

btw kako su te pustili na forum iako si bio na derbiju? priložio si moderaciji negativan test sa benzinske pumpe? :dry:

Link to comment
Just now, omiljeni said:

 

dansver će ostati da pogine na tom brdu, iako su ovi posle BIRNovpg teksta faktički priznali da narihtavaju brojeve kako im se ćefne :lolol:

 

btw kako su te pustili na forum iako si bio na derbiju? priložio si moderaciji negativan test sa benzinske pumpe? :dry:

 

A vi i dalje o brojevima a davno smo zaključili da je br zaraženih nebitan

 

Prošao period inkubacije od derbija, ne stigoh u Niš nažalost danas da prokužim i južnu Srbiju. Ali vozio sam se gspom danas u BG i ima jedno 50% ljudi da nose maske i ima jedno 5% mlađih od 30 da ih nose. Dont shoot the messenger

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

A vi i dalje o brojevima a davno smo zaključili da je br zaraženih nebitan

 

ček još da zaključimo da je i broj umrlih nebitan, pa prestajemo o brojevima

 

ja imam teoriju da nam Struka kroz brojeve šalje šifrovane poruke. Da nas upozore, a da SNSovci ne skontaju. Kao oni crteži u žitu. 

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

 

ček još da zaključimo da je i broj umrlih nebitan, pa prestajemo o brojevima

 

ja imam teoriju da nam Struka kroz brojeve šalje šifrovane poruke. Da nas upozore, a da SNSovci ne skontaju. Kao oni crteži u žitu. 

 

Jebiga, igra je kurva, danas voziš se u leksusu, sutra te pronađu sa 5 metaka u pleksusu. 

 

Ne znam za br umrlih ranije, ali vidim da danas vlada opšte neveselje što br opet nije 1 danas

Edited by theanswer
Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

Jebiga, igra je kurva, danas voziš se u leksusu, sutra te pronađu sa 5 metaka u pleksusu.

 

Ovo mi je za sada ubedljivo naj kul komentar koji sam procitao na ovom sajtu :wub:

Bravo care, to mi je jedna od najjacih linija "pravog Struke", kojeg ovde vise hejtuju nego ovu "laznu Struku" :D

Link to comment
7 hours ago, theanswer said:

U životu nisam video veću opsesiju nečim u šta ne veruješ. Znači niko živ ne veruje brojevima a svi ih uredno svaki dan prenose, komentarišu, analiziraju.. 

 

Brojevi mogu da budu zanimljiv predmet diskusije čak i ako im ič ne veruješ.

 

Na primer, ovi kažu da testiraju tipa sedam hiljada ljudi na dan i od toga stotinak bude pozitivno.

 

U isto vreme, sa svih strana stižu informacije i ozbiljne indicije da plebs može da dobije test samo ako se raspada od temperature i simptoma, ako su simptomi blagi onda marš kući. Šta nam to govori?

 

Opcija 1: ako svih 7 hiljada testiranih imaju ozbiljne simptome to znači da je korona uveliko poharala Srbiju i da je potpuna kataklizma na pomolu. Znamo da je situacija kritična ali verovatno nije baš toliko kritična da se 7 hiljada ljudi na dan raspada od ozbiljnih simptoma. Obaška što u tom slučaju nema šanse da bude samo stotinak pozitivnih na sedam hiljada.

 

To nas dovodi do opcije 2: ogromna većina ovih 5-6-7 hiljada dnevno testiranih su neke privilegovane kategorije: SNS članstvo, policija, BIA, vojska, sportisti, estrada i sve drugo što ima mogućnost da se ugura po nekom osnovu. Bude tu i par desetina običnog sveta sa teškim simptomima, bukvalno ih na nosilima donesu pa im se smiluju i urade im test iako nemaju člansku kartu i nisu selebritiji ili službenicitm. Kako god da okreneš, broj pozitivnih je realno isuviše mali u odnosu na broj testiranih i jasno je da nešto ne štima. Pa ako nije u pitanju privilegovano testiranje onda je u pitanju...

 

Opcija 3: broj dnevno testiranih nema veze sa mozgom i ovi ga bukvalno odvaljuju i izmišljaju po inspiraciji, kao i sve ostale brojke. U stvarnosti oni urade možda 500 testova na dan, od toga svaki treći bude pozitivan što je katastrofa, a za to vreme hiljade uzalud čekaju na test. Veoma je indikativna ona statistika iz Novog Pazara koju je u par navrata kačio Vememah.

 

Dakle, ove zvanične dnevne cifre jesu potpuna sprdnja ali čak i takva sprdnja može da ukaže na određene postupke i način na koji vlast razmišlja. Jezivo u svakom slučaju.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, gone fishing said:

aha

 

 

 

 

Govno antivaksersko, ako je vec hteo da se koronise mogao je da luduje u svoja 4 zida™, nije morao da organizuje ceo jebeni turnir i pozarazava ko zna koliko ljudi. Za njega ce biti test odmah i best medical care, ima helikopterom da ga voze ako treba ali zato za nekog iz njegove publike ko se bude borio za zivot ostace da se moli. 

 

Smradina najgora, popisam mu se po svim titulama. 

Link to comment
14 hours ago, Caligula said:

Trudnica o kojoj se pisalo se porodila, dete je zdravo i pravo.

 

Majka i otac neće moći da vidjaju bebu neko vreme (zapravo dok se ne pokazu negativni na Covid) ... jbt priroda je čudo, hrani te jedan organizam, obavijen si njime, a ipak ne dobiješ virus (po pravilu)

 

Eto i jedna lepa vest.

 

Ukoliko se obavi porodjaj kako treba ni HIV se ne prenosi na bebu :)

Link to comment
8 hours ago, theanswer said:

U životu nisam video veću opsesiju nečim u šta ne veruješ. Znači niko živ ne veruje brojevima a svi ih uredno svaki dan prenose, komentarišu, analiziraju.. 

Pa ako ti zvanicni podaci pokazuju kontradiktornosti, treba ih komentarisati. 

 

Evo npr, Kisic kaze da imamo "pik". To na engleskom znaci vrh, naravno. Kako mozemo da pricamo o vrhu ako jedino sto sada znamo je da imamo rast? Valjda je pik moguce uociti tek kada broj dnevno novozarazenih pocne da pada i ustanovi se takav trend?

Link to comment
Pa ako ti zvanicni podaci pokazuju kontradiktornosti, treba ih komentarisati. 

 

Evo npr, Kisic kaze da imamo "pik". To na engleskom znaci vrh, naravno. Kako mozemo da pricamo o vrhu ako jedino sto sada znamo je da imamo rast? Valjda je pik moguce uociti tek kada broj dnevno novozarazenih pocne da pada i ustanovi se takav trend?

kisic je fiziku uchila pre 25 godina (i to znamo kako) a matematiku josh i ranije, da se samo drzimo terminologije. mislim da mnogo ochekujemo od njih u svakom smislu. bilo bi lepo da nas je kroz pandemiju proveo renesansni leonardo, ali to ochigledno ne ide tako. a kad se brani neodbranjivo, lupeta se sve.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Pa ako ti zvanicni podaci pokazuju kontradiktornosti, treba ih komentarisati. 

 

Evo npr, Kisic kaze da imamo "pik". To na engleskom znaci vrh, naravno. Kako mozemo da pricamo o vrhu ako jedino sto sada znamo je da imamo rast? Valjda je pik moguce uociti tek kada broj dnevno novozarazenih pocne da pada i ustanovi se takav trend?

 

Sjebali su kad su ukinuli naprasno broj hospitalizovanih. To je najbitniji podatak. 

Link to comment
12 hours ago, Блок_64 said:

 

Dobri moj,nisi ti svestan koliko ljudi mogu da se ponize za volvo x60 i stan u bgd-u na vodi.

jbg, ja nekako krecem od sebe uvek, iako znam da je to greska... oni sto nemaju leba da jedu, necu odobriti njihove neljudske postupke, ali cu se potruditi da razumem. za stan i kola, za to necu ni da se trudim da razumem.

 

elem, najnoviji info, direktno iz KCV. prave se nove covid ambulante u KCV. brojevi su u porastu u Vojvodini, ali nije jos alarmntno(ali moze biti, jer je i ovde broj u porastu poslednje dve nedelje). nova bolnica je naredjeno da bude u funkciji sutra za eventualni prihvat pacijenata iz juzne Srbije. tamo su opet najveci problemi. Nis je odavno prepun, Kragujevac je prvi primao visak odole, sada ni oni vise nemaju mesta. koliko ce Beograd moci da primi, ne znam, ali ocigledno se priprema i NS. 

 

sto se tice hospitalizovanih, KCV ima manji broj nego u aprilu, ali je u poslednje dve nedelje osetno povecanje broja hospitalizovanih. a sada ce se vrnu jos ovi sto su bili na tekmi...

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...