Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Narodno pozorište u Beogradu obustavilo je krajem prošle sedmice sve aktivnosti, pošto je jedan zaposleni u nacionalnom teatru pozitivan na koronavirus, saznaje portal Nova.rs. U zgradi nacionalnog teatra trenutno se vrši kompletna dezinfenkcija svih prostorija.



Upravnica Narodnog pozorišta Ivana Vujić potvrdila je za naš portal ovu informaciju.

– Nakon što je jedan od zaposlenih iz sektora Tehnike prijavio da ima povišenu temperaturu, Uprava Narodnog pozorišta je utvrdila sve njegove kontakte u okviru kuće i uputila ih u samoizolaciju i na kovid test. Kada je utvrđeno da je test kolege pozitivan, pozorište je, da bi se obavila temeljna, potpuna i pojačana zaštita i dezinfekcija, ograničilo broj prisutnih u teatru na one koji su neophodni u procesu dezinfekcije i zaštite – rekla je Ivana Vujić.
...
Narodno pozorište će do 23. juna izvršiti dezinfekciju prostora i do tada u zgradi nacionalnog teatra neće biti zaposlenih, osim onih kojima bezbednosna služba odobri boravak. Zbog preventivnih i higijenskih mera obustavljaju se probe Drame, Opere i Baleta.


https://nova.rs/kultura/korona-usla-u-narodno-pozoriste-obustavljene-sve-aktivnosti/
Link to comment

@Ted hvala na odgovoru i pojasnjenju. Mada sam ja generalno stava da sto vise treba bombardovati i targetirati pojedince u sistemu koji su makar formalno morali da budu odgovorni za neke postupke i dela. Mozda ce onda nakon dovoljno vremena (naravno fantaziram) u javnosti da se vrati percepcija da svaka javna pozicija pored moci vuce i neku odgovornost za lose cinjenje ili necinjenje, pa se deo pritiska prebaciti i na to tuzilastvo da objasni po kom kriterijumu se nesto ne procesuira. Sve to u nadi da cemo okrenuti tocak kontra onog ljigavog i pateticnog Vucicevog - udrite mene, evo ja cu preuzeti krivicu. Ovako uvek ispade pojeo vuk magarca, sta je bilo - nista.

Link to comment
2 minutes ago, Chika Spale said:

@Ted hvala na odgovoru i pojasnjenju. Mada sam ja generalno stava da sto vise treba bombardovati i targetirati pojedince u sistemu koji su makar formalno morali da budu odgovorni za neke postupke i dela. Mozda ce onda nakon dovoljno vremena (naravno fantaziram) u javnosti da se vrati percepcija da svaka javna pozicija pored moci vuce i neku odgovornost za lose cinjenje ili necinjenje, pa se deo pritiska prebaciti i na to tuzilastvo da objasni po kom kriterijumu se nesto ne procesuira. Sve to u nadi da cemo okrenuti tocak kontra onog ljigavog i pateticnog Vucicevog - udrite mene, evo ja cu preuzeti krivicu. Ovako uvek ispade pojeo vuk magarca, sta je bilo - nista.

pravosuđe u Srba ne funkcioniše na taj način. ono najmanje ime veze sa pojmom pravde, filozofskim, laičkim kakvim god hoćeš. utvrđivanje odgovornosti nije posledica primene zakona na sve jednako. utvrđivanje odgovornosti, u nekakvom postupku, jeste batina koju nosilac izvršne vlasti koristi po potrebi. protiv svojih protivnika. ili svojih saradnika, kada ih se treba rešiti. podrazumeva se da je on izuzet od svake odgovornosti. ali samo do trenutka dok drži batinu. kada je preda drugome, ili u našem slučaju bolje je reći kada mu je drugi otme, onda taj isti mehanizam može da deluje protiv njega efikasno. ali ne nužno. to zavisi od političke procene držaoca batine u datom trenutku. još zanimjivija situacija nastaje kada batina ima suvlasnike (npr. Đinđić i Koštunica), onda hoće nekontrolisano da radi i da ugrozi i svoje sopstvenike. sa zakonom to naravno nikakve veze nema. kada bi se zakon primenjivao većina stvari ne bi ni mogla da se desi, a ako bi se i desila počinioci bi nagrabali vrlo gadno i vrlo brzo.

Link to comment

Svidja mi se ovo sto Spale predlaze...dobra vrsta pritiska na pojedince (makar na profesionalce na javnim funkcijama)...na politicare to svakako nema uticaja, ali medju profesionalcima sigurno ima onih koji bi odbili protivzakonito postupanje kada bi znali da ce doci do krivicne prijave a da tada zavise od milosti/nemilosti sadasnjeg rezima ili u perspektivi nekog buduceg

Link to comment
49 minutes ago, 1n54jd3r said:

Svidja mi se ovo sto Spale predlaze...dobra vrsta pritiska na pojedince (makar na profesionalce na javnim funkcijama)...na politicare to svakako nema uticaja, ali medju profesionalcima sigurno ima onih koji bi odbili protivzakonito postupanje kada bi znali da ce doci do krivicne prijave a da tada zavise od milosti/nemilosti sadasnjeg rezima ili u perspektivi nekog buduceg

svako treba da podje od sebe, jel mi svejedno da me neka fukarta tuzi sudu? nije bre. znam da ce gazda da me zashtiti, znam da mi ne mogu nishta, znam da necu ni izaci na teren. ja mislim da svejedno nije. recimo 50 tuzbi na kisic tepavchevic shto je rekla da je tenis zezanje niskog nivoa. fina zena, igrach tek u povoju, ne zna u shta se uhvatila :dry:

 

razmisljam naglas zato shto ne znam :unsure:

 

znachi ne politichare, ne partije, nego oprativce i boranije na liniji odgovornosti.

Edited by gospa buba
Link to comment
5 hours ago, Joe D said:

trebalo bi kad se izgugla rec pizda da izadje konova slika kao prvi rezultat. 

 

 

Nece.izacice njegov novi volvo x60.Danas se vratio sa njim posle odmora.I dosao na sastanak kriznog staba.

Struka rodjaci,struka.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Nece.izacice njegov novi volvo x60.Danas se vratio sa njim posle odmora.I dosao na sastanak kriznog staba.

Struka rodjaci,struka.

 

Kako znaš da je nov i da je njegov?

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

Kako znaš da je nov i da je njegov?

 

Da,tesko je razlikovati nov automobil od polovnog.Mozda pozajmio od Darije.

Link to comment

 

 

Dakle, kako najavljuje naš iskusni epidemiolog i član Kriznog štaba, restriktivne mere poput policijskog časa i vanrednog stanja nisu za očekivanje.

 

Međutim, šta jeste? Nekih zabrana i obaveza će, kako su istakli, sasvim izvesno biti. Kako su naveli, moguće su:

1.Zabrane poseta bolnicama, a pretpostavlja se i staračkim domovima

2.Obaveza nošenja maski u javnom prevozu i prodavnicama

3.Ograničavanje okupljanja na otvorenom

4. Smanjivanje limita za okupljanja u zatvorenom (do 500 osoba trenutno)

 

5.Ako se građani ne budu pridržavali mera, može se očekivati da će se restriktivne mere, poput zabrane okupljanja, ponovo vratiti.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/korona-plamti-da-li-nam-prete-nove-mere-i-koje-krizni-stab-sutra-zaseda/p91vxq0

 

Danas u caletovom Domu su mi rekli da se otkazuju posete (jednom nedeljno 15 minuta bez kontakta, maska i rukavice obavezni), zbog loseg vremena. Direktor Doma mi je kasnije rekao da zvanicno nemaju nista vezano za nove mere i da se on plasi najvise privatnih kotakata zaposlenih, posto to ne moze da kontrolise. Inace je dosta dobro organizovana zastita korisnika Doma, proveravaju i zaposlene i korisnike bar jednom dnevno temperatura i sl.

 

Ako se ostvari tacka 1. to je klasicno maltretiranje i porodica i pre svega korisnika Domova za stare.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...