Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

https://javno.rs/analiza/korona-broj-umrlih-i-zarazenih-visestruko-veci-od-zvanicno-saopstenog?fbclid=IwAR3_B-BSeFXJQSRGHL1c6GdQVWTPf0Rev_7TrQNAIobFeoMfGH7uzk1-Iu8

 

Quote

U Srbiji su od 19. marta do 1. juna 2020. od virusa korona umrla 632 pacijenata, što je za 388 više od zvanično saopštenog broja za taj period, koji iznosi 244 – saznaje BIRN na osnovu uvida u podatke koji su deo zvaničnog državnog informacionog sistema Covid19.

Prema saznanju BIRN-a, broj zaraženih poslednih dana prošle nedelje kretao se između 300 i 340 dnevno, što daleko nadmašuje zvanične podatke od 97 novoobolelih.

Podatak o broju zaraženih nalazi se u tabeli pod nazivom „Izveštaj za Vladu”, koja se pravi na osnovu pomenutog informacionog sistema. Tabela sadrži tri podatka - broj testiranih i pozitivnih u poslednja 24 sata, broj preminulih koji odobrava ministarstvo zdravlja, kao i zauzetost kreveta po bolnicama.

Najveća razlika u broju umrlih primećena je u Kliničkom centru Niš gde je prema zvanično objavljenim podacima umrlo 77 pacijenata. Podaci iz informacionog sistema u koji je BIRN imao uvid pokazuju brojku od 243 preminulih čiji je rezultat testa označen kao pozitivan, što je razlika od 166 mrtvih.

 

 

JEBIGA

Edited by Caligula
Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

Koga sad testiraju? T>38? I kontakt s zarazenim?

Imam 37,3 i malo zapusen nos, znam da me nece primiti al sta, da izbegavsm ljude? Kod mame sigurno necu ici 2 nedelje.

Šanse da imaš koronu a ne običnu prehladu su male, ali IMO nosi masku svuda i smanji kontakte s rizičnim grupama.

Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

Šanse da imaš koronu a ne običnu prehladu su male, ali IMO nosi masku svuda i smanji kontakte s rizičnim grupama.

Ok, tako i ja mislim. Samo mi zao mame sto je necu obici 2 nedelje a vrv nije covid

Link to comment
Quote

Sutra bi trebalo da zaseda krizni štab, a razmatraće se da bolnica Bežanijska kosa postane kovid bolnica, iako to do sada nije bila.

Kako se nezvanično saznaje, razmatraće se obavezno nošenje maski prodavnicama i tržnim centrima ali neće biti zatvaranja ustanova i gradova. Izvesna je zabrana poseta bolnicama i obavezne maske u javnom prevozu.

Takođe, gledaće se da se smanji limit ljudi i u zatvorenom i na otvorenom prostoru.

 

Link to comment



 
hvala lepo, ako zbog tuđe lične (ne)odgovornosti i genijalne procene vlastitog rizika budem zaražen, ili još gore budu zaraženi moji roditelji na primer

kad bi pojedinac živeo bez uticaja na druge pojedince, onda bi 100% važila ta bajka o ličnoj odgovornosti svakog pojedinca.
 
i ne brini, nije ppp bezgrešan


Pa to i jeste problem, nemamo svest o licnoj odgovornosti, covek kao bice, ne nesto speciajalno mi u Srbiji ili regionu. Evo Francuza na festivalu muzike

https://www.eitb.eus/es/noticias/internacional/videos/detalle/7319716/video-criticas-celebracion-masiva-fiesta-musica-paris/?_gl=1*x05bcg*_ga*X3NDYkZTM0pwWmd2QnZPSFJRaktKWFBlMko4MjFNODZWSjJJRFc0akUzdThQNEZobkxuNVdMRXJWdlZrNFpQMw

Nema tu bajke nikakve, ljudi su cudni, da ne ulazim previse u analize, a ovde je nacionalni sport kako prevariti sistem u bilo kom smislu i kako mu doskociti.

Kako znas koliko je odgovoran onaj pored tebe u autobusu, a vozite se 30 min ili kolega na poslu? Ili imas clanove porodice koji su atiivni, pored koga oni sede i sa kim pricaju? Kako mislis da se zastitis, a odgovoran si?

Oo da i te kako se moralise, nema sta da se brinem, ne brine mene to, samo konstatujem. Desilo mi se da postavim neciji tvit, gde je bitna njegova sustina, a ne ko ga je postavio, vise njih krene sa kritikom kako je ta osoba ovakva- onakava, radila stajaznamsta.
Moralise se svuda, ne samo ovde, ali eto zgodno mi bilo da kazem.
Link to comment
30 minutes ago, Arkadija said:

Za Bežanijsku kosu sam čula još jutros na poslu. Tako da je to skoro izvesno.

a zashto sad uvode njih u sistem, da ovi koji su vec bili unutra iskuliraju ili shta?

 

49 minutes ago, InvisibleLight said:

Ok, tako i ja mislim. Samo mi zao mame sto je necu obici 2 nedelje a vrv nije covid

jel imash mogucnost da gledash mamu sa 3-5 metara na otvorenom i da svaka ponese svoju kafu? :)

 

na dvorishtu preko tarabe, ili na ulazu u zgradu ili bilo gde napolju? ako je mama pokretna i zivahna?

Edited by gospa buba
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...