Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

96 novozaraženih osoba (1,77% testiranih)
5438 osoba testirano
1 preminula osoba (10. dan zaredom)
19 osoba na respiratoru (=)
731 aktivnih slučajeva (+45, tj. +6,6%)

Link to comment

 

  Idem ja na posao, jer mi nije dat izbor, detetu hleb na sto moram da stavim.

Turnir postoji jer zbog eto tako. Logika "ali ja se čuvam" pa ću da idem na masovni događaj koji je neesencijalan je upravo ona Darije Kisić gde je potpuno oprala i državu i infektologe rekavši da je svako ko se razboli sam kriv. 

 

Prošli smo ovo milion puta ovde -nije ideja da se virus iskoreni tako što ćemo se svi do jednog zatarabiti u 4 zida  -jer je nemoguće, ali je moguće usporiti širenje i razvući na duži period (smanjiti čuveni R) da ne bi nahrupili svi kod vrlo ograničenog broja lekara u isto vreme i tako uskratili nekog za lečenje.

 

Zato se ne motati po turnirima, kafićima, derbijima (a najbolje ne organizovati ih uopšte).

 

 

Apsolutni sam pobornik stava da je na svakom pojedincu pre svega licna odgovornost, nevezano za #covid19, vec uvek u svakom trenutku, i tako se i ponasam kroz ceo svoj zivot, iako mi ruku na srce kao narod i drustvo nemamo tu svest ili bar retko.

Isto tako, pored toga sto je ta vasa verbalna tj. pisana odgovornost na koju se mnogi ovde pozivaju (kazem verbalno-pisana jer ipak vas ne znam, niti koliko je to i zaista bas tako).... sa druge strane imamo to da se van ovog mesta ljudi stvarno ponasaju krajnje suprotno i neodgovorno, i sve mi je to pomalo nejasno.

 

Naravno da postoje stvari na koje ne mozemo da uticemo i biramo svojim voljom, vec smo primorani da odstupimo i izadjemo iz okvira svoje sigurnosti, pa tako obezbedimo deci hleb i ko zna sta jos pride, to nisam sporila, vec rekla da je procena mog rizika u tom trenutku (ne sada) ista ili gora mozda bila. Navodila sam prethodnih dana i neke primere.

 

Najlakse je moralisati i drzati predavanja, a da li je bas tako u toj ppp-ovskoj bezgresnosti o kojoj citam od kako sam dosla ovde, sta god da je u pitanju? Stanje na terenu i drustvu ne govori njoj u prilog, rekla bih.

Nisam trazila vasu potvrdu, niti pokudu, niko me od vas ne poznaje da sudi, niti zna sta moram da radim, kako da se ponasam, kako sam to zavrsila na turniru i zasto, koliko-da li bila zasticena tamo, tako da opustite se i brinite pre svega o sebi i svojima.

I budite svi bez izuzetka licno odgovorni, i kriva ce sigurno da se rastegne, jer ova posast nece skoro odavde, a pre nego sto je sve pocelo, pre nego se ona bagra cerekala onomad sa one govornice, rekli smo da smo prepusteni sami sebi.

 

 

 

Link to comment

Dan mrmota, koliko god da ima testiranih, obolelih je 91-99, jedan preminuo, +/- 1 na respiratoru... Bilo bi smešno da se ne radi o ozbiljnim stvarima. 

Link to comment
13 minutes ago, Jumanji said:

 

 

malo sam se izgubila u ovom tekstu.

jel može iz ovih podataka da se zaključi koliko mrtvih ima ovih dana, ako su sredinom marta prijavljivali oko 7 a bivalo ih je oko 20?

Link to comment

Ispada - najverovatnije 3-4 puta. 

 

Inace, ovo zataskavanje broja umrlih/zarazenih mi je totalno glupo. Ne bi uticalo na izbore (ispinovala bi medijska masinerija vec tako) a sobzirom sta je sve narod preziveo, ne bi uticalo ni na ekonomiju. Ukenjao se vucko bez realnog razloga. Mogao je jednom u inat sebi da bude iskren. 

Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

Nestorovic je za sve njih debil-postenjacina

Napravite Konu GIF odnosno smajli fotku. Zaslužio je. Recimo satanističke rogove.

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Jumanji said:

Apsolutni sam pobornik stava da je na svakom pojedincu pre svega licna odgovornost,

 

hvala lepo, ako zbog tuđe lične (ne)odgovornosti i genijalne procene vlastitog rizika budem zaražen, ili još gore budu zaraženi moji roditelji na primer

kad bi pojedinac živeo bez uticaja na druge pojedince, onda bi 100% važila ta bajka o ličnoj odgovornosti svakog pojedinca.

 

i ne brini, nije ppp bezgrešan

Link to comment

Koga sad testiraju? T>38? I kontakt s zarazenim?

Imam 37,3 i malo zapusen nos, znam da me nece primiti al sta, da izbegavsm ljude? Kod mame sigurno necu ici 2 nedelje.

Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

Ispada - najverovatnije 3-4 puta. 

 

Inace, ovo zataskavanje broja umrlih/zarazenih mi je totalno glupo. Ne bi uticalo na izbore (ispinovala bi medijska masinerija vec tako) a sobzirom sta je sve narod preziveo, ne bi uticalo ni na ekonomiju. Ukenjao se vucko bez realnog razloga. Mogao je jednom u inat sebi da bude iskren. 

Pa nije. Da nije tog zataskavamja, nasi turisti ne bi mogli da nagrnu ka Grckoj i drugim destinacijama. I sa ovako laziranim brojksma skoro niko nas nece, a sa realnim bi svi stavili bodljikavu zicu na nase granice.

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Pa nije. Da nije tog zataskavamja, nasi turisti ne bi mogli da nagrnu ka Grckoj i drugim destinacijama. I sa ovako laziranim brojksma skoro niko nas nece, a sa realnim bi svi stavili bodljikavu zicu na nase granice.

Al njima bas ide u prilog da ostanemo ovde, okovani zicom

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Brža Akradija.

Koja je uopšte matematička verovatnoća da isti rezultat imamo koliko već puta? 

 

 

Vucic deli Srbiju na svoje glasace i na nas pametne. Njegovi u ovo veruju, a nas aktivno nervira. Za njega win win

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...