Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

59 minutes ago, Kelt said:

 

da bi krenuo drugi, mora da se završi prvi... 

 

Ja bas osecam zamora materijala. Ako je tako i kod drugih tesko cemo pobediti ovu bestiju.

Link to comment

Dovoljno je samo setiti se kakva je bila situacija pre 20-ak dana. Naravno, uz povećanu cirkluaciju ljudi teško je bilo očekivati da se takvi brojevi održe bez oscilacija, ali makar da se ispoštovalo samo ono najosnovnije, maske u zatvorenom i zabrana masovnih okupljanja, sada bi situacija sigurno bila daleko povoljnija. Pritom sam prilično siguran da bi to imalo otprilike nula efekta na rezultate izbora, tako da mi zaista nije jasno zašto je sve ovako pušteno niz vodu. 

Link to comment

Ali ali, Kon nije hteo da politizuje, pa se nije oglašavao. Strašno je kakva smo zemlja kukavica postali. Elita nam je za q. LJudi bez kičme i integriteta.

  • +1 7
Link to comment

Dobar je Konara, on je od onih prostitutki sa dostojanstvom i listom šta sme a šta ne sme da mu se radi.

 

Posle izadje pred narod i ponosno pokaže taj spisak dozvoljenih i nedozvoljenoh radnji, pa se uvredi kada mu ljudi morališu. On je veća štetočina od Nestorovića.

  • +1 2
Link to comment
On 21.6.2020. at 10:19, Sludge Factory said:

 

Bas dobar tekst, bukvalno da se odstampa ne nekom B1 formatu, crnim masnim slovima i okaci na svakom mestu gde cirkulisu ljudi, u prodavnicama, apotekama, bibliotekama, na radnim mestima u svakoj instituciji, firmi... i preko cele strane u svim novinama. Ali upravo tu je vlast (ne samo ova nasa, vec "svetska" vlast, da tako kazem) najvise omanula. Naravno, kada se pojavi nesto novo i nedovoljno poznato, reakcija u prvom trenutku moze i mora da bude stroza i ekstremnija, ali kada se posle nekog vremena stekla odredjena slika o tome sa cim imamo posla, pa da su onda mere prilagodili tome i trudili se da objasne da situacija nije takva da ljudi levo i desno padaju mrtvi na sred ulice kao u Kingovom Uporistu, ali da zahteva ozbiljnost i srazmernu odgovornost, da objasne da stvar moze da se iskontrolise u odredjenoj meri i da solidarnost doprinosi svima u ovom trenutku, da su bolje koordinisali sluzbe, ekonomsku pomoc i medjudrzavne odnose, ubedjen sam da bi, u najvecem (dovoljnom) broju, ljudi to prihvatili i ponasali se kako treba, bez neke ekstremne prisile. A mi nazalost imamo situaciju u kojoj mnogo ljudi (mnogo vise nego sto situacija i statistika dozvoljavaju) misli da je ovo laz, prevara, smesno, da ratuju Amerika i Kina, da nas zajebavaju, da ovo rade jer je ekonomija ionako pukla pa da se pokriju, itd. cega sam se sve naslusao u ovih nekoliko meseci. A od gradjanstva je bilo dovoljno samo ovo sto Srdjan kaze: 

 

 

 

Meni je najbolje to sto sad dosta ljudi iz mog okruzenja u Nemackoj ide okolo i ponavlja "eto, oslobdoili bolnice a zvrje prazne, niceg nije ni bilo" ili "cuvali smo se toliko a na kraju malo zarazenih" - no sh*t! - kao da ne umeju da saberu dva i dva. Ipak, moram da primetim da skepsa prema svemu vlada najvise medju jugoslovneskom populacijom, dok su Azijati iz kraja od prvog dana izlazili napolje samo sa maskama, i deci su stavljali.

 

Ima nekih losih primera reakcija na zarazenog zaposlenog, koji su i meni nerazumni, poput banke gde je jedna zaposlena bila zarezena a ostale nisu ni poslali na testiranje i sve je ostalo kao normalno, po prici jedne zene sa igralista koja je jedna od zaposlenih. I onda je to poznanica "ovo je sve prevara" rekla "eto - i oni znaju da je sve glupost" i to je bila samo potvrda njenom verovanju.

 

Link to comment

moja ideja da se medicinske potrebe realizuju pre izbora se pokazala kao dokaz superiorne pameti :dry:

 

sa finalnim uspehom 90%, ukoliko opet zatvore zdravstvo pre 10og jula, a to ce biti.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...