Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

54 novozaražene osobe (1,04% testiranih)
5215 testiranih
1 preminula
8 na respiratoru (-1)
558 hospitalizovanih (=)

Edited by vememah
Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Eh sad, Bir Fest i kultura... :lolol:

 

Ali ako će dozvoliti gužvanje nekoliko desetina hiljada na proslavi titule za sedmicu dvije, Bir Fest je za to mila majka, em je u avgustu em je na mnogo većem prostoru, em će biti dosta dezinfikacionih sredstava i sredstava za spiranje grla

Valjda će biti do hiljadu ljudi. To je ništa rizik, ako bude normalno sprovedeno.

 

4 hours ago, InvisibleLight said:

in festival u zagrebu otkazan..i ne treba da nas puste(mada vrv nije samo covid razlog)

On je valjda početkom jula. Otkazan je u tom terminu i Exit. Inače može da se ide turistički u Hrvatsku.

 

3 hours ago, Frile said:

 

Ja ne očekujem da prestane epidemija.

I mene interesuje kako će se odvijati, jer je u igri i štelovanje zbog izbora. Ali ako je sada blaga klinička slika onda nije ni bitno.

 

22 minutes ago, renne said:

opet se potkačili kon i DKT protivu Nestorovića

Da li ima negde link?

Link to comment
Quote

U okviru panela "U susret drugom talasu" izbila je kraća rasprava među članovima Kriznog štaba dr Branimira Nestorovića i dr Darije Kisić Tepavčević, a tačku je stavio dr Predrag Kon.

- Ne mogu da verujem da je prošlo tri meseca. Nismo znali šta da radimo. Prošli smo bolje nego najoptimističniji model koji smo imali - rekao je na početku svog izlaganja pulmoglog Branimir Nestorović, nakon čega je njegovo izlaganje odmah prekinula epidemiolog Darija Kisić Tepavčević.

- Ja odmah moram da se umešam. I te kako smo znali šta radimo - odgovorila je doktorka Kisić Nestoroviću, na šta se on nasmejao.

Nestorović je doktorki odgovorio u svom maniru.

- Dariju stalno boli glava od mene, ja ću da joj kupim piće - kazao je Nestorović.

Tačku na celu priču o tome da li su znali ili nisu znali šta rade stavio je epidemiolog Predrag Kon.

- Sve vreme smo znali tačno šta radimo. Bez dileme u sekundi - stavio je Kon tačku na diskusiju.

 

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

govorio je juče kon o ovom testu na antitela, citirao je vememah... pa to je cirkus. ako si pozitivan na antitela onda moraš da ideš od nemila do nedraga od nedraga do predraga i na kraju kod alana čumaka. nema ništa od toga... ko je lud da se sad mlati po domaćem zdravstvu.

Evo videh sad, nisam čitala sve ove stranice. :isuse: napraviše namerno komplikaciju, očito nisu u fazonu da se nešto mnogo testiramo na antitela. Jbg.

 

Dal se pisalo ovde, postoje li nezvanični izveštaji sa terena tipa lekari pisali na društvenim mrežama? Kakvo je realno stanje u bolnicama i sa brojem zaraženih itd?

Ja načula juče čekajući u nekom redu da su nečijem sinu rekli preko telefona da verovatno ima COVID i da se samoizoluje bez testa ako se ne pogorša situacija.

Al interesuje me i kakvo je stanje sa kritično bolesnima? Ne mislim na zvanične brojeve.

Link to comment
Quote

 

1 Град Београд 13
2 Смедерево 7
3 Врање 6
4 Зајечар 5
5 Прокупље 2
5 Сурдулица 2
5 Смедеревска Паланка 2
5 Сокобања 2
9 Бела Паланка 1
9 Брус 1
9 Нови Сад  1
9 Нови Пазар 1
9 Бујановац 1
9 Панчево 1
9 Зубин Поток 1
9 Ваљево 1
9 Чајетина 1
9 Пирот 1
9 Алексинац 1
9 Велика Плана 1
9 Суботица 1
9 Град Ниш 1
9 Лесковац  1

 

 

Smederevo, Vranje i Zaječar se ne predaju. 

 

 
Link to comment
47 minutes ago, Halvard said:

Smederevo, Vranje i Zaječar se ne predaju. 

 

A Beograd posle 4 jednocifrena dana (3x7 i 1x9) sad vezao tri dvocifrena (12, 10, 13).

Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

A Beograd posle 4 jednocifrena dana (3x7 i 1x9) sad vezao tri dvocifrena (12, 10, 13).

 

Pretpostavljam da skok u Beogradu ima veze sa povećanim brojem testova u poslednja tri dana.

Očigledno su radni kolektivi problem, vidim sad da su ovih petoro iz Zaječara svi zaposleni u istoj školi, nedavno su se tamo zarazili članovi pozorišta, takvih rezervoara može biti bukvalno na hiljade. 

Link to comment
Nosite li maske u gradskom prevozu vi koji se vozite gradskim prevozom?
Ja masku da, ruke gelom pre i posle izlaska...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...