Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kako sada stvari stoje, dnevni boravci za osobe ometene u razvoju će biti otvoreni samo za korisnike čija su oba biološka roditelja zaposlena. Što znači da npr. neko ko ne živi sa svojim biološkim ocem 15+ godina ne može u dnevni boravak jer je eto taj otac penzioner.

Bitno je zato da se otvaraju splavovi i da će biti publike na fudbalu. 

Link to comment
14 minutes ago, Frank Pembleton said:

"Na pitanje da li bi trebalo dozvoliti posete štićenicima u domovima za stare, Kon kaže da se moraju obezbediti viđanja, da o tome nikada nije bilo spora. "Poseta koja podrazumeva ono na šta smo naučili - kontakti, dodirivanja, pozdravljanja, ljubljenja - jednostavno u ovoj situaciji nisu prihvatljivi, dok virusa ima u cirkulaciji". "

O jbte, pa svima ste sve dozvolili, samo eto domovi za stare su vam problem...
Jbmti sve...




... Shiit has hit the fan...
 

 

Nista. Povedi kevu na utakmicu i eto resenja.:dry:

 

Stvarno da covek ne poveruje sta ti ljudi rade.

Link to comment
On 26.5.2020. at 19:48, Budja said:

Bezveze je guslati o spinovanju.

 

Spinovanja ima, ali je bezveze negirati brojke, a one su ok. Sad, antivakserima i Niveaman-ima se traba suprotstaviti primerima drugih drzava a ne cepati dlaku na cetvoro oko broja umrlih.

 

Dakle:

1. Druge drzave su najebale. Pogledajte brojke u SAD, Svedskoj, Italiji, Brazilu, UK...

2. Najebali bismo i mi da nikakve mere nisu preduzete.

 

Sad, za sada izgleda da razlika zapadna-istocna Evropa postoji. Zasto? Nemam pojma.

Mene bas zanima kako su to srpske brojke "ok" kad imamo najgore rezultate na Balkanu? + Zar nije spinovanje kad nas poredis sa zemljama koje su najgore prosle (Italija) i gde vrhunac nije prosao - sto ne sa Hrvatskom, Slovenijom, Bugarskom? 

Uzgred, mi nismo mnogo bolji od Svedske kad se uzme u obzir da po Worldometru Srbija ima skoro devet miliona stanovnika :wacko: (8.740.556) pa treba preracunati zvanicnih oko sest miliona (a nezvanicno daj boze da je u zemlji ostalo pet miliona).

Link to comment
Just now, Lila said:

Mene bas zanima kako su to srpske brojke "ok" kad imamo najgore rezultate na Balkanu? + Zar nije spinovanje kad nas poredis sa zemljama koje su najgore prosle (Italija) i gde vrhunac nije prosao - sto ne sa Hrvatskom, Slovenijom, Bugarskom? 

Uzgred, mi nismo mnogo bolji od Svedske kad se uzme u obzir da po Worldometru Srbija ima skoro devet miliona stanovnika :wacko: (8.740.556) pa treba preracunati zvanicnih oko sest miliona (a nezvanicno daj boze da je u zemlji ostalo pet miliona).

 

Najgori smo na Balkanu, ali je ceo Balkan daaaleko ispred Zapadne Evrope tako da brojke u apsolutnom smislu uopste nisu lose, kako god ih uzmes.

 

To da nismo bolji od Svedske. :isuse:

 

Zaista, neki ljudi su ovde na korak da dodju do anti-vaksera, Raduleta i one Stojkoviceve, samo u obratnom smislu. Vucicupederizam vam je pomracio um.

 

 

Evo uporedni podaci sa isto tog Worldometra za Srbiju i Svedsku:

 

Svedska: 4.220 umrlih; 418 na milion stanovnika

Srbija: 240 umrlih; 27 na milion stanovnika

 

Dodaj, gratis, one limene sanduke iz Nisa i opet smo jedno 5 puta bolji od Svedske.

 

Evo i Slovenije:

Slovenija: 108 umrlih; 52 na milion stanovnika

Link to comment

Ipak bih zadrzao mrvu sumnje u nase zvanicne cifre, da ne kazem nesto teze. Mada jeste tacno da smo izbegli katastrofu, iako su nam i mere bile drakonske i isplacivacemo ih i zdravstveno i ekonomski u narednom periodu.

Link to comment

Kad uporedujete statistiku uopste ne vodite racuna o mozda najvaznijoj stvari, koju sam par puta pomenuo u temi korone opste a to je da je preko 85% svih smrti u zapadnoj Evropi u populaciji 70+ godina. Ako uzmes Svedsku broj umrlih ispod 60 godina je 1100 ljudi. U Nemackoj procenat umrlih iznad 80 godina 89%, tj ima "samo" oko 800 smrti ispod 80 godina, Italija 1300 ispod 60 godina, Francuska slicno (april 84% starijih od 70 godina) itd itd. Pa jos moras da vodis racuna o tome da zemlje zapadne evrope imaju makar 5 godina vislju prosecnu duzinu zivota (Svedska 5, italija 5, nemacka 10), plus daleko zdraviji nacin zivota. Daleko od toga da mislim da treba da se pusti da stari umru. Srbija je bila najuspesnija u tome sto je starije od 65 godina ubacila u kucni pritvor na 3 meseca (ili koliko vec). Da. Zapadna evropa nije bila uspesna u sprecavanju sirenja virusa po domovima ili sto neko rece da dete vidi baku pa baka vidi deku pa deka ode na sah i odmah zarazeno 30 penzionera. Ali i pored svega 11000 zarazenih (plus ko zna koliko), 100+ smrti (plus ko zna).

Link to comment

naše zdravstvo je 3x bolje od švapskog :happy: da bi se poredili sa švedima trebalo bi da od korone umre 3000 ljudi do sada kod nas, tako da smo mi extra prošli :happy:

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Trebalo bi da ima svega 570 hiljada stanovnika da bi bila uporediva sa Švedskom po zvaničnim ciframa.

 

Što se tiče toga da smo najgori na Balkanu:

 

GS8yhx6.png

 

https://covidly.com/

 

Bečki Balkanci? Što se tiče Balkana, imamo bronzanu medalju. 

Link to comment

Imam unapred podešenu listu šireg okruženja na tom sajtu, mrzelo me da izbacujem Austriju. 

 

Inače, netačno ti je to za bronzu pošto si neopravdano izbacio Rumuniju i Sloveniju.

Quote

The Balkans are usually characterized as comprising AlbaniaBosnia and HerzegovinaBulgariaCroatiaKosovoMontenegroNorth MacedoniaRomaniaSerbia, and Slovenia—with all or part of each of those countries located within the peninsula. Portions of Greece and Turkey are also located within the geographic region generally defined as the Balkan Peninsula, and many descriptions of the Balkans include those countries too.

https://www.britannica.com/place/Balkans

Edited by vememah
Link to comment
9 minutes ago, čekmeže said:

Bečki Balkanci? Što se tiče Balkana, imamo bronzanu medalju. 

 

Sto se tice Srbije, tu smo uboli zlatnu medalju na keca.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...