Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U srbiji je pre korone godišnje samo od bolesti srca i krvnih sudova umiralo preko 50 hiljada ljudi i tu smo verovatno vodeći u Evropi, a po ulaganjima u zdravstvo verovatno na začelju, mrzi me da tražim, ne znam stvarno kakve ste rezultate očekivali?

Link to comment
13 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Jedna od teorija je obavezna vakcinacija u istočnoj Evropi i na ono (BSŽ) što u zapadnoj Europi nije bilo obavezno.

- pre će biti da je u zapadnoj evropi mnogo više ljudi koji mogu sebi da priušte skijanje  na alpima i odlazak na nedelju mode u milanu :happy:

- belgija ima najviše umrlih na milion stanovnika u evropi, tamo je tradicija da škole vode đake na skijanje na alpima u februaru, i onda su se ti đaci vratili kući i otišli da posete babe i dede u domovima, to je kraj februara kada ni konteu a ni eu nije palo na pamet da zatvaraju avio saobraćaj a ni turističke centre

- mi srećom ne možemo sebi da priuštimo ni školu skijanja na kopu a kamoli švajcarsku ili austriju avionom za celo odeljejnje, to je nas i istočnu evropu spasilo od težih posledica :D

Link to comment
On 16.5.2020. at 0:28, halloween said:

A posebno mi je drago zbog banaka kao npr. Rajfajzen, sa onim nenormalnim provizijama kojima odbijaju klijente fizička lica, prvenstveno su orijentisani na pravna lica tj. ne interesuje ih sitnina.

Na koje provizije misliš tačno?

 

On 25.5.2020. at 23:43, slepa živana said:

čula sam danas nešto, mislim da je premijerka najavila, biće testiranje na antitela ko hoće, koštaće 1000 dinara, a biće i besplatno u okviru nekog istraživanja.

:lol: tačno sam znala. nas je ustvari korona spasila.

zaintrigiralo me pa nađoh vest https://mondo.rs/Magazin/Zdravlje/a1328179/Ana-Brnabic-Test-na-antitela-Covid-19-kostace-oko-1.000-dinara.html

ne kontam što danas odjednom o tome priča, to istraživanje je već počelo 4. maja https://www.slobodnaevropa.org/a/30592035.html

a ovde samo najavljuje tu cenu i ne kaže ni kako doći do tog testa. (slažem se i sa anonimnim komentatorom na mondu - zašto plaćamo zdravstveno osiguranje ako će nam tražiti 10 eur za ovaj test?)

Mene zanima iz znatiželje dal imam antitela, al i dalje, koliko sam upućena, medicinska zajednica nije utvrdila postoji li dugotrajni imunitet ili ne.

Link to comment
1 hour ago, Shitgenstein said:

Na koje provizije misliš tačno?

 

zaintrigiralo me pa nađoh vest https://mondo.rs/Magazin/Zdravlje/a1328179/Ana-Brnabic-Test-na-antitela-Covid-19-kostace-oko-1.000-dinara.html

ne kontam što danas odjednom o tome priča, to istraživanje je već počelo 4. maja https://www.slobodnaevropa.org/a/30592035.html

a ovde samo najavljuje tu cenu i ne kaže ni kako doći do tog testa. (slažem se i sa anonimnim komentatorom na mondu - zašto plaćamo zdravstveno osiguranje ako će nam tražiti 10 eur za ovaj test?)

Mene zanima iz znatiželje dal imam antitela, al i dalje, koliko sam upućena, medicinska zajednica nije utvrdila postoji li dugotrajni imunitet ili ne.

 

Znam da su im provizije na plaćanja bile visoke. Pre 4-5 god. sam plaćao mobilni par puta kod njih, telenor (znači račun u njihovoj banci), prvo je bilo bez ikakve provizije, a onda je postala skoro duplo viša nego da plaćam npr. u pošti. Kod uplata na račune drugih banaka ta provizija je bila još i veća. Naravno, nisu oni jedini, zato se i dalje ogromna većina uplata vrši preko pošte.

 

Pa ne pokriva zdravstveno osiguranje ničiju znatiželju :) Takođe, ovo što kažeš, pitanje sa dugotrajnim imunitetom je neizvesno, plus je bilo priče da se kod svih prebolelih i ne otkriju antitela (ili se valjda vremenom gube).

Link to comment
Quote

 

1 Град Београд 12
2 Смедерево 7
3 Врање 4
3 Лесковац  4
5 Нови Пазар 3
5 Град Ниш 3
7 Нови Бечеј 1
7 Зајечар 1
7 Пирот 1
7 Књажевац 1
7 Панчево 1
7 Косовска Митровица 1
7 Шабац 1
7 Бујановац 1
7 Мерошина 1
7 Ариље 1
7 Велика Плана 1
7 Ковачица 1
7 Дољевац 1
7 Тутин 1
7 Крушевац 1

 

 

 

https://covid19.data.gov.rs/infected

Link to comment
Quote

 

Krizni štab: Od 1. juna dozvoljena javna okupljanja do 1.000 ljudi, utakmice uz prisustvo publike

Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID-19 doneo je danas nove odluke u skladu sa trenutnom epidemiološkom situacijom u Srbiji.

Od 1. juna svim građanima koji nemaju simptome, a žele da urade brzi serološki test na antitela, to će biti omogućeno po ceni od 1.200 dinara. Bitno je naglasiti da ovi testovi nisu obavezni i rade se isključivo na lični zahtev.

Takođe, javna okupljanja na otvorenom od 1. juna biće dozvoljena za najviše hiljadu ljudi.

Sportska takmičenja na otvorenom moći će da se održavaju sa prisustvom publike takođe od 1. juna, uz uslov da među gledaocima bude obezbeđen razmak od jednog metra, saopštio je danas Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID-19. Odluka je doneta za sve sportove koji se igraju napolju.

Fudbal je u Srbiji suspendovan od marta zbog pandemije korona virusa, a nastaviće se od petka.

Pošto je publici dozvoljeno prisustvo od 1. juna, utakmice 27. kola kojima će se nastaviti šampionat, igraće se bez navijača.

Utakmice 27. kola zakazane su za 29, 30. i 31. maj. Do kraja sezone igraće se četiri kola Super lige i ostatak utakmica u Kupu Srbije.

 

https://www.danas.rs/drustvo/krizni-stab-od-1-juna-javna-okupljanja-do-1-000-ljudi/

Link to comment
5 hours ago, Shitgenstein said:

Na koje provizije misliš tačno?

Npr. na najjadniju proviziju, kad fizičko lice koje nema otvoren račun u RF banci uplaćuje na račun fiz.lica koje ima otvoren račun u RF banci. To druge banke ne naplaćuju. Da se razumemo, kad sam htela da otvorim račun u RF banci još pre 100 godina, poznanik koji tu radi i to odgovoran posao me je savetovao da idem negde drugde jer  su rijentisani prvenstveno na pravna lica, a uslovi za otvaranje i vođenje tr fiz. lica su bolji kod drugih banaka.

Link to comment

"Na pitanje da li bi trebalo dozvoliti posete štićenicima u domovima za stare, Kon kaže da se moraju obezbediti viđanja, da o tome nikada nije bilo spora. "Poseta koja podrazumeva ono na šta smo naučili - kontakti, dodirivanja, pozdravljanja, ljubljenja - jednostavno u ovoj situaciji nisu prihvatljivi, dok virusa ima u cirkulaciji". "

O jbte, pa svima ste sve dozvolili, samo eto domovi za stare su vam problem...
Jbmti sve...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...