Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

to je i mene zanimalo, ispada da na godišnjem nivou u saobraćajkama pogine 550-600 ljudi, tako da je vanredno stanje spasilo ne više od 50-70 ljudi po tom osnovu

 

20190424151010-broj-poginulih.png

Link to comment
10 hours ago, Milošica said:

@kud u maglu Simoviću

 

Ovo sam i ja čuo,i to od ljudi koji nisu nikakvi antivakseri,teoretičari zavere i slično.

Prebrojavali se kardiolozi u Evropi, 50-70% manje infarkta je bilo za vreme karantena

Link to comment

Nestorović opet :covid19:-uje
 

Quote

 

Gostujući u jednoj emisiji priznao je i da nije bio u samoizolaciji pošto je moralo mnogo da se radi.

 

- Ja sam skoro siguran da sam imao koronu na samom početku jer sam dva dana imao temperaturu i proliv, ličilo je da je to, to. Nisam bio u samoizolaciji jer nije bio trenutak za to i moralo je da se radi. Meni je brzo prošlo, ali nisam nikog inficirao jer sam bio društvenoodgovoran - kazao je dr Nestorović u emisiji.

 

Međutim, kada su ga novinari upitali da li je moguće da je bio toliko neodgovoran da nije uradio ništa što je tih dana preporučivano svima drugima (samoizolacija, testiranje...), Nestorović tvrdi da se nije ponašao neodgovorno ni prema sebi ni prema ljudima iz svoje okoline.

 

- U jednom trenutku sam zaista pomislio da je moguće da sam pokupio virus, ali nisam imao te tegobe. Mogao sam da jedem svinjetinu, nije mi se izgubilo čulo mirisa, što je prvi simptom korone. Mi smo tada imali brojne sastanke u Vladi, gde sam se sretao sa raznim ljudima. Njih sedam-osam se razbolelo, čak i kafe-kuvarica. U to vreme mene je uhvatila neka jeza, pa sam odmah otišao kući. Da bih zaštitio ukućane, otišao sam iz stana i prešao u Obrenovac. Tri dana sam ležao, dva dana sam imao temperaturu, a uradio sam i onaj brzi test, koji je bio negativan. Već sutradan sam bio na nogama - ispričao je Nestorović, koji je tegobe imao krajem februara.

 

 

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Bože gospode čime se oni bave, spinovanjem preko cifre mrtvih. Ovo je zapravo informacija koja najviše uznemiruje, znači da su cifre egzodusa nesagledljive i da nam je demografska slika užasavajuća

 

+1

 

samo jos da to neko kaze. Umesto toga, na RTSu cemo biti Zemlja Dugovecnih

Link to comment
2 hours ago, Ros said:

ima li statistika vezana za zrtve u saobracaju prosle i ove godine? sigurno je da utice manjak saobracaja na broj zrtava

 

Utiče sve i svašta, ti podaci variraju iz godine u godinu. Utiče i karantin na smanjenje smrtnosti kao i blaga zima, ali i to što ostali bolesnici nisu mogli do osnovne nege utiče na povećanje. Stvarno te brojke malo šta dokazuju

Link to comment
Quote
1 Град Београд 9
2 Врање 7
3 Смедерево 6
4 Дољевац 1
4 Бачка Топола 1
4 Смедеревска Паланка 1
4 Бујановац 1
4 Сурдулица 1
4 Ужице 1
4 Мерошина 1
4 Велика Плана 1
4 Лесковац  1
4 Пирот 1
4 Пожега 1
4 Прибој 1

https://covid19.data.gov.rs/infected

Edited by vememah
Link to comment

Bezveze je guslati o spinovanju.

 

Spinovanja ima, ali je bezveze negirati brojke, a one su ok. Sad, antivakserima i Niveaman-ima se traba suprotstaviti primerima drugih drzava a ne cepati dlaku na cetvoro oko broja umrlih.

 

Dakle:

1. Druge drzave su najebale. Pogledajte brojke u SAD, Svedskoj, Italiji, Brazilu, UK...

2. Najebali bismo i mi da nikakve mere nisu preduzete.

 

Sad, za sada izgleda da razlika zapadna-istocna Evropa postoji. Zasto? Nemam pojma.

Link to comment
Bezveze je guslati o spinovanju.
 
Spinovanja ima, ali je bezveze negirati brojke, a one su ok. Sad, antivakserima i Niveaman-ima se traba suprotstaviti primerima drugih drzava a ne cepati dlaku na cetvoro oko broja umrlih.
 
Dakle:
1. Druge drzave su najebale. Pogledajte brojke u SAD, Svedskoj, Italiji, Brazilu, UK...
2. Najebali bismo i mi da nikakve mere nisu preduzete.
 
Sad, za sada izgleda da razlika zapadna-istocna Evropa postoji. Zasto? Nemam pojma.
Ama ti antivakseri i ostali... Njima džabe sva priča, jedan mi je npr. pričao "Italijani su falsifikovali broj preminulih doktora, njih ni 30% nije umrlo..."



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
30 minutes ago, Budja said:

bezveze negirati brojke, a one su ok

 

Te "ok brojke" su dodatno naštelovane da bi se mere opreza još više relaksirale i udarila briga na veselje do izbora, u tome je problem.

Trebalo bi učiti na greškama i pripremati se za sledeći talas, a ne guslati kako smo (zahvaljujući naštelovanim brojkama) najbolji u Evropi i kako smo spremno dočekali talas. Kada se neko od žarišta ponovo rasplamsa, da ne budemo opet zatečeni kao u martu i da nam opet ne oboljevaju medicinari zbog neorganizovanog rukovodećeg kadra i nedostatka opreme.

 

Uopšte nije svejedno i ne treba svesno zatvarati oči pred štelovanjem brojki. To što smo relativno dobro prošli ne može biti izgovor ni za šta.

Link to comment

Ko ne veruje da se steluje je odmah antivakser? Idu izbori mora da se steluje. Ko sto neko rece, manje testiraj pa ces da imaš manje zarazenih. Inace srbija (sa izmedju 5 i 8 miliona gradjana) trenutno ima tačno pola aktivnih slucajeva u odnosu na nemačku (85 miliona 10 hiljada aktivnih slucajeva).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Taj broj aktivnih slučajeva osim što je nebitan verovatno i nije tačan. Bitan je broj hospitalizovanih u ovom trenutku. Poenta u navodnom štelovanju brojki je da ne postoje nikakvi dokazi da se one šteluju naširoko a ako se šteluje na sitno stvarno ne vidim zašto bi to radili, nema nikakvog razloga. Ovde se izbori spominju malo pa malo a ni za izbore nema nikakvog razloga, sve je poznato na tom frontu. Što se testiranja tiče ono uopšte nije opalo u nekom nenormalnom broju. Manje zaraženih, manje kontakata recimo. Manje ljudi koji se javljaju na testiranje jer je gomila ljudi sa blagim ili nikakvim simptomima i ako su pozitivni. Ne bih možda poredio sa antivakserima ali ovo što pišete nema mnogo logike. 

Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:

Ko ne veruje da se steluje je odmah antivakser?

 

Ma naravno da ne, stvar je samo u nivou poverenja (u one što nam serviraju informacije).
I sam sam ladno mogao biti označen kao antivakser ili štagod već onda kada sam recimo branio Kona...

Kada bih imao makar malo poverenja u dobru volju onih što gazduju informacijama, ne bih "cepao dlaku na četvoro", eventualne greške i nelogičnosti bih pripisao omaškama, neorganizovanosti, drugačijem načinu beleženja uzroka smrti, i tako dalje. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...