Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

da li je to uobichajeno?

sent from bubamoto
 

 

Izgleda da jeste: 

 

1.Шта све имају Робне резерве?

Робне резерве чине основни пољопривредни и прехрамбени производи, месо у живој стоци, индустријски производи, лекови и санитетски материјал, као и сировине и репродукциони материјал за ове производе.

2.Где се држи та роба (који је проценат у Вашим складиштима, а колико се налази код произвођача ) ?

Републичка дирекција за робне резерве држи 50% робе у својим складиштима а 50% робе се држи код произвођача, и то зависи од врста роба.Робе које подлежу посебним условима чувања држе се код произвођача.

3.Која се све роба држи у Вашим складиштима ?

У складиштима Дирекције се чувају енергенти, метали, део житарица, со, конзерве и друге робе које не подлежу под посебне услове чувања.

4.Колико Робне резерве брзо интервенишу када се укаже потреба за тим ?

Када се појави потреба за интервенцијом на тржишту, са свим ресорним министарствима се прави анализа тржишта и предлажу евентуалне мере, након чега се коначан предлог износи на седници Владе која доноси посебну одлуку.

5.Које су отприлике количине основних животних намирница које поседују Робне резерве (за потребе становништва за два, три, месеца ) ?

Приликом сачињавања Програма рада Републичке дирекције за робне резерве, који се доноси након усвојеног буџета Републике Србије, Дирекција прави билансе стратешких пољопривредних и прехрамбених производа у зависности од расположивих средстава одобрених буџетом. Сваке године се подижу количине основних намирница и тренутно на стању стратешких роба (пшеница, уље, со) има за отприлике два месеца.

Link to comment
moze li meni laiku neko da objasni zasto je sad jurnjava da se podignu novci s racuna?
je l' to preti opasnost da banke nekima otmu pare s racuna?
zar se to uopste moze?
mislim, pise koliko ko ima na racunu, valjda se zato i drzi u banci jer je fazon sigurnije, zar ne?

ne racunam sta se desavalo za vreme rata u Yu
Možda odeja de će se snabdevati na pijaci, "iz gepeka" i na ostale načine za koje ti treba keš



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Glede banaka, zar ne bi bilo prvi put da su nas bankari opljačkali?

Ja svakako nemam nameru da podižem bilo šta, mislim, ako im treba moja sirotinja, bankama ili državi, eno im.

Link to comment

kod mene u prodavnici lokalnoj (Maxi) ima svega za sada, ali neki neki proizvodi su na izdisaju, tipa brašno i šećer, toalet papir, makarone, viršle su razgrabljenje, pavlake ima malo. očigledno je da je promet veći, nema računa ispod 4 hiljade. pokupovao sam uglavnom stvari koje trebaju ćerki (5 godina). mi kući obično imamo svega kao redovno stanje, plus zamrzivač pun do vrha (živelo selo).

Link to comment

možda ne bi bilo loše da u ovom trenutku malo iskuliramo sa izveštajima iz supermarketa. očigledno da trgovci ne stižu da popune rafove blagovremeno, a svega već danima ima.

stvara se sumanutost, a možda ovu temu čitaju i neforumaši.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...