Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

20 minutes ago, maharaja said:

Misliš da će Srbija bolje proći ekonomski?

Ove godine ima vece sanse s obzirom da joj privreda ne zavisi 70% od turizma. Ovogodisnja turisticka sezona je vec izvesno propala.

Link to comment
6 minutes ago, lo zingaro said:

Ove godine ima vece sanse s obzirom da joj privreda ne zavisi 70% od turizma. Ovogodisnja turisticka sezona je vec izvesno propala.

Eno pricaju grcka procenjuje y julu na plaze

Po ostrvima nema kovida sem 2 mikonos, 1 santorini ,14 krit i to kruzijeri

Ne pada im na pamet da propadne sezona

Mozda uvedu korona vize, nesto kao dokaz da nisi zarazan..

Ne znam za cro ostrva, sem da je murter bio rano zatiste, 1 cak preminuo

Pa delice i oni 'vaicere za domace turiste bar,ako nista vise

 

Link to comment
12 minutes ago, lo zingaro said:

Ove godine ima vece sanse s obzirom da joj privreda ne zavisi 70% od turizma. Ovogodisnja turisticka sezona je vec izvesno propala.

20% gdp-a

al kapiram da t ide nesrazmerno više poslova

Link to comment
On 7.4.2020. at 13:36, Lancia said:

Alternativa ovom su veliki strukturalni lomovi na nivou svetske privrede, u funkcionisanju UN, NATO, EU i samih drzava clanica - film koji necemo videti u dogledno vreme, mozda na nekom nebitnom mikro nivou, gde buknu socijalni problemi.

 

Naravno da je moguće i realno. Sve želje, čestitke, pozdravi i EPP krupnom kapitalu, moraće da najpre sačekaju da se sazna ishod pandemije, medicina i farmacija prvo, a potom svi ostali, pa i ekonomske prognoze.

Edited by halloween
Link to comment
18 minutes ago, Ravanelli said:

20% gdp-a

al kapiram da t ide nesrazmerno više poslova

Da, negde sam procitao da je to samo vrh ledenog brega a da je realni odnos 70% jer je sve uvezano od gradjevinsrstva do prehrambene industrije.

Link to comment
22 minutes ago, InvisibleLight said:

Eno pricaju grcka procenjuje y julu na plaze

Po ostrvima nema kovida sem 2 mikonos, 1 santorini ,14 krit i to kruzijeri

Ne pada im na pamet da propadne sezona

Mozda uvedu korona vize, nesto kao dokaz da nisi zarazan..

Ne znam za cro ostrva, sem da je murter bio rano zatiste, 1 cak preminuo

Pa delice i oni 'vaicere za domace turiste bar,ako nista vise

 

Pa sve i da nema nikog zarazenog treba sesti u avion, trajekt, hotel. Ja sam travelholik ali dok ne proizvedu vakcinu suspendujem sve te aktivmosti i ne mislim da sam u manjini.

Link to comment
Just now, lo zingaro said:

Pa sve i da nema nikog zarazenog treba sesti u avion, trajekt, hotel. Ja sam travelholik ali dok ne proizvedu vakcinu suspendujem sve te aktivmosti i ne mislim da sam u manjini.

da, to je racionalan stav

Link to comment
6 minutes ago, lo zingaro said:

Pa sve i da nema nikog zarazenog treba sesti u avion, trajekt, hotel. Ja sam travelholik ali dok ne proizvedu vakcinu suspendujem sve te aktivmosti i ne mislim da sam u manjini.

 

Naravno da si u manjini...jedva cekam septembar da pobegnem iz BG i Srbije negde :D  Racunam da ce do tada biti otvorene skoro sve granice koje me zanimaju.

 

Samo se nadam da nece u vesti vize opet ili suspendovati Sengen

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

 

Naravno da si u manjini...jedva cekam septembar da pobegnem iz BG i Srbije negde :D  Racunam da ce do tada biti otvorene skoro sve granice koje me zanimaju.

 

Samo se nadam da nece u vesti vize opet ili suspendovati Sengen

Samo se ti nadaj. Mozda drugi otvore, ali ces ti po vucicev vaucer pa na srebrno jezero:tongue: 

Link to comment

@InvisibleLight Pročitao, hvala. Čini mi se da će do poslednjeg trenutka da šalju ovakve izjave što je i razumljivo, ali nisam uopšte optimista. U najgorem slučaju mogu da računaju na domaće turiste, što je mizeran broj.

Link to comment
Samo se ti nadaj. Mozda drugi otvore, ali ces ti po vucicev vaucer pa na srebrno jezero:tongue: 
pa ima i ovde političara koji su pre nedelju dana ohrabrivali da je sezona spašena, naravno samo interno. ovaj sijerološki test što razvijaju može tu mnogo pomoći iako bi stigao da se primenjuje tek na leto... i to prvo za sanitarce, forze dell'ordine, političare, popove, fudbalere, VIP, migrante pa tek onda gente comune :fantom:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

original.jpg

- turistički radnici u agencijama poput gradonačelnika amitija se i dalje nadaju da je moguće spasiti barem avgust, potreban je neki šerif brodi da im kaže wake up people the season is over

Edited by gone fishing
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...