Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

45 minutes ago, Frank Pembleton said:

Idi kod doktora, nema šta da čekaš...







... Shiit has hit the fan
 

 

Vec je tata u bolnici, dobio je treci kinez oko 20.10,...pozitivan reg u cetvrtak, cenim da je zarazen oko 1.11.  do jutros bio dobar, sad je u bolnici, saturacija bil ok, jutros palo na 88, podigli malopre na 95 sa kiseonikom. brine me raspon od samo ~10  dana izmedju vakcinacije i zarazavanja. Mozda nisam dobro pitao, da li uspe kinez za desetak dana da stanca at, ne stizem da iscitam a dotori nece o vakcinama, kontam ih potpuno, oni rade sta im dodje, kad udjes tamo vakcinacija i pazenje vise nisu tema. hvala u svakom slucaju. 

  • +1 1
Link to comment

Sve je individualno, ko zna koliko brzo će se kod koga razviti antitela i hoće li uopšte, a lekari su sigurno u tolikoj gužvi da i nemaju vremena da svaki put sve objašnjavaju. Mislim da nakon bustera to razvijanje antitela kreće dosta brže nego nakon prve vakcine.

Važno je da je u bolnici i da oni brinu o njemu. Navijamo za tatu :heart:

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, villiem said:

 

Vec je tata u bolnici, dobio je treci kinez oko 20.10,...pozitivan reg u cetvrtak, cenim da je zarazen oko 1.11.  do jutros bio dobar, sad je u bolnici, saturacija bil ok, jutros palo na 88, podigli malopre na 95 sa kiseonikom. brine me raspon od samo ~10  dana izmedju vakcinacije i zarazavanja. Mozda nisam dobro pitao, da li uspe kinez za desetak dana da stanca at, ne stizem da iscitam a dotori nece o vakcinama, kontam ih potpuno, oni rade sta im dodje, kad udjes tamo vakcinacija i pazenje vise nisu tema. hvala u svakom slucaju. 

Pisao sam ja o dva penzosa, rodbina, posle 3. kineza fasovali i relativno lako prebobali ,bez bolnice. Ako mu je saturacija 95 to je ok, bice to sve ok

  • +1 1
Link to comment
Koristan niz za d-dimer, možda nekom pomogne u odluci da ne radi test na svoju ruku kao ja što sam radio.
 
 
Pa da ljudi sve cepaju na svoju ruku, ja jednom pitao doktorku, ona rekla, "čekaj da vidimo kks i ostalo. Reci mi ako imaš bolove duž ruku, nogu na vrhu grudnog koša...", drugi put kad sam je ponovo pitao da uradim, samo me je pogledala preko naočara i nastavila da piše...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ima li neko skorašnjeg iskustva sa Kovid ambulantama na terenu, konkretno na Zvezdari i Paliluli? Gde je najbolje otići (jer se mora, a da se tamo ne zakači virus)?

Link to comment

pa bila je neka priča ovde da mora da se ide u ambulantu kojoj teritorijalno pripadaš

 

ispraviće me neko ako grešim

 

 

 

to se spominjalo u vezi sa ambulantom u oladinskih brigada

Link to comment
On 21.11.2021. at 13:30, eumeswil said:

Jel koristite sprejeve i rastvore za nos i grlo kao neki vid prevencije? Ima li to efekta uopšte?

Koristim ponekad propolis u grlo. Generalno nije lose potiv bakterija, virusa i takotoga.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam pisao za NBG da vraćaju ljude sa drugih opština.
Oni su imali situaciju da, zato što se sve završava brzoi sve je u okviru iste zgrade, da su dolazili sa drugih opština.
Doktorka tamo mi je rekla da ne vraćaju eventualno ljude koji nisu iz BG ili su u baš lošem stanju...
Ovi moji neki sa konjarnika su se baš načekali...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

 

On 21.11.2021. at 13:30, eumeswil said:

Jel koristite sprejeve i rastvore za nos i grlo kao neki vid prevencije? Ima li to efekta uopšte?

Ja sam koristila Herba Sept strong, sprej na bazi ulja divljeg origana, to mi je ok.

Link to comment
1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

Ima li neko skorašnjeg iskustva sa Kovid ambulantama na terenu, konkretno na Zvezdari i Paliluli? Gde je najbolje otići (jer se mora, a da se tamo ne zakači virus)?

 

 

Meni su pre dva meseca posle dva sata čekanja u covid ambulanti na Paliluli rekli da ne primaju ljude koji imaju kartone u DZ drugih opština, pa sam morao da idem u ambulantu na Zvezdari.

Edited by napadaj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...