Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

ja od početka pratim imperial college london predvidjanja koja su se pokazala potpuno tačnim.. i sad sam zbunjen a i zabrinut što za mart 2022. predvidjaju ovo uprkos vakcinaciji...doduše, krivulja smrtnih slučajeva ne raste covid1.jpg.89e38ed53c7c333f9508747dc2cb4aaa.jpg

Link to comment

ovo znaci da predvidjaju mutaciju koja ce potpuno bezati vakcinama (cak i onim novim, koje ce tek krenuti sa masovnom proizvodnjom) i biti mnogo, mnogo zaraznija i od delta varijante. nije nemoguce, ali je bukvalno na nivou bacanja novcica.

bese su oni imali onu procenu sa nekim silnim milionima mrtvih na pocetku pandemije?

 

Link to comment

videh sad na tw da nhs navodno priprema zdravstvene radnike na treci talas pocetkom avgusta (ili tu negde) i da ocekuju otprilike intenzitet oko polovine 1. talasa. koliko je to pouzdana vest nemam pojma, a tek koliko je tacno predvidjanje... relativno brzo cemo videti. 

nekako mi opet ima vise smisla od ovog zatisja sve do proleca 2022.

Link to comment
3 hours ago, eumeswil said:

Jel i dalje dezinfikujete stvari?

Ne, kao što nisam dezinfikovao ni na početku korone, jer mi je bilo jasno da ne preti opasnost sa te strane, a i ovde po forumu sam kačio članke CDCa i sličnih institucija da se korona ne širi kontamiranom hranom i sl... Jedino korisno što sam usvojio i donekle zadržao je češće pranje ruku - posle boravka sa drugim ljudima...

  • +1 6
Link to comment

Ja i dalje, ali daleko od OCDa iz prvih 7 meseci. Ako se ovo ikad smiri, ono što ću sigurno zadržati iz protokola je alkohol za ruke i maska u zatvorenom tamo gde mogu. Umalo nisam umro od neke viruščine ili bakterčine što sam zakačio u oktobru 2015.

  • +1 2
Link to comment

Ja samo alkohol kad izadjem iz prodavnice, prevoza, i to u 4 od 5 slucajeva. Inace sam jedan od retkih entuzijasta po tom pitanju, mada su i dalje svuda postavljeni pultovi sa dezinfekcionom tekucinom.

Link to comment
20 hours ago, eumeswil said:

Jel i dalje dezinfikujete stvari?

 

Prestao sam kad sam shvatio da ne utiče na mogućnost zaraze i da mi oštećuje stvari.

Samo pranje ruku n puta na dan (gde n teži beskonačno), i dezinfekcija ruku kad pranje nije moguće.e

Link to comment

I ja flitam ruke alkoholom baš često i perem mnooogo češće. Nisam uspela da izbijem naviku dodirivanja lica, ali jesam naviku žvakanja rama naočara, olovaka i tako tog kancelarijskog inventara.

Link to comment

primetno sam izbegao ovogodišnje alergije nošenjem maski napolju, kao i bilo koju infekciju gornjih disajnih puteva, koje su me skoro redovno posećivale svake zime.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...