Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

On 26.10.2020. at 11:38, renne said:

naočare moraš staviti preko maske, da dodnji deo naočara pridržava masku, tj da je podvučeš ispod, i onda se ne magli

Hvala Rene druže na savetu, probano jutros rano i sistem fercera :D

Link to comment

Na vitaminu D3 pise da je 1 doza (5600) dovoljna za nedelju dana. Ja citao da za ozbiljnu zastitu treba da se pije 5000-10000 dnevno?

 

Sta se desi organizmu ako se pije 5000 dnevno? (ulazim u neki rizik od zarazavanja pa mi je ovo jedna od prevencija)

Edited by Caligula
Link to comment

Za početak uradi analizu vitamina d u krvi, da znaš kolika je insuficijencija. Ne treba piti ogromne količine dnevno ali svakako za nadoknađivanje treba inicijalno više nego kasnije za održavanje.

Link to comment

Jedi vise hrane koja sadrzi D vitamin, a ne suplemente.

 

To ti inace govori covek koji pije 1gr C vitamina bar 2 puta nedeljno :D  zajedno sa nekim ImunoBLABLA koji sadrzi i Cink i D vitamin i sta-ti-ja-znam sta vec

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Za početak uradi analizu vitamina d u krvi, da znaš kolika je insuficijencija. Ne treba piti ogromne količine dnevno ali svakako za nadoknađivanje treba inicijalno više nego kasnije za održavanje.

ovo. trivijalno merenje. svi rade. shto bi pio ako imash.

Link to comment

Kako biste bili sigurni koliko vam je potrebno vitamina D, najbolje je da analizom krvi i uz konsultacije lekara to utvrdite. Na osnovu toga ćete znati kako da tačno dozirate namirnice pa i vreme koje provodite napolju.

 

U kojim namirnicama možemo pronaći vitamin D?

Namirnice bogate vitaminom D su uglavnom riba i punomasni mlečni proizvodi (još jedan razlog dobrog raspoloženja ljudi koji žive pored mora), ali i manje privlačna goveđa jetra, sojino mleko, jegulja i riblje ulje.

Vitamin D je rastvoriv isključivo u masnoj sredini, što znači da je ishrana masnijim namirnicama važna za apsopciju ovog vitamina.

 

https://www.organicnet.co/magazine/kojih-10-namirnica-ima-najvise-vitamina-d

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
4 hours ago, Paul Gompitz said:

Manjak vitamina d se hranom ne moze nadoknaditi pa sve da jedes kilu skuse svaki dan.

 

4 hours ago, James Marshall said:

I meni je nešto u glavi da je to jedan od (ili možda jedini, svakako najčešće pominjan) vitamina koji se ne može dovoljno unijeti kroz hranu. 

 

 

Sunce sunce i samo sunce.

 

Ali jbg kad sunca nema onda tabletice. Provericu svakako nivo u krvi.

 

Isao na seriju intervencija kod zubara (zena je carica, super su zasticeni i stite pacijente ali da ga jebem razjapljenih sam celjusti po pola  sata tamo)... to je razlog zasto zelim da se bustujem. Grefrut-dva dnevno, limun, to nije problem.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...