Jump to content
IGNORED

E porezi


Caligula

Recommended Posts

23 hours ago, keitel said:

Meni ovo ne fercera. Sa običnim nalogom nem pristup sandučetu, nemam opciju da izgenerišem id-jeve na mom nalogu tako da aplikacija otpada, dok mi čitač nije prepoznat. 

ja nemam čitač, ali sam pokušala da s tim generisanjem dvofaktorskog nečeg. ima detaljno uputstvo kako se generišu te šifre samo što to dugme što treba da se klikne "izdaj podatke", to ne postoji... pisala sam im mejl pre tri dana sa pitanjem kako da rešim problem, stigao mi je automatski odgovor da će mi odgovoriti uskoro... valjda će biti do kraja godine.

On 14.8.2020. at 16:47, Malkmus said:

Meni dostavili sve podatke a ništa im nisam tražio.:unsure: Posle mi je iskočilo obaveštenje o toj dvostrukoj registraciji, ali sam ipak mogao da skinem taj PDF bez dodatnog akanja.

koje podatke? kako si došao do pdf-a? jel preko - upit stanja obveznika?

Link to comment
55 minutes ago, slepa živana said:

samo što to dugme što treba da se klikne "izdaj podatke", to ne postoji... pisala sam im mejl pre tri dana sa pitanjem kako da rešim problem, stigao mi je automatski odgovor da će mi odgovoriti uskoro... valjda će biti do kraja godine.

 

Pa da, to je i moj slučaj. Uglavnom, ja sam uplatio po prošlogodišnjem riješenju juče, ne želim više da gubim vrijeme.

Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

 

koje podatke? kako si došao do pdf-a? jel preko - upit stanja obveznika?

Evo, sada ću biti precizan.

Na mejl adresu vezanu za e-upravu mi je stigla poruka čiji najbitniji deo glasi:

 

Локална пореска администрација доставила је Решење о утврђеном порезу на имовину за 2020. годину у Ваше Јединствено електронско сандуче еСандуче на Порталу еУправа. Електронски документ можете преузети у року од 15 дана. Уколико не преузмете електронски документ у наведеном року, сматраће се да је достава извршена.

 

Otišao sam na sajt e-uprave, ulogovao se na ranije otvoren nalog samo uz mail adresu i šifru. Gore desno na sajtu kliknuo sam se na mojeimeprezime,  pojavio se padajući meni, u padajućem meniju izabrao sam "esanduče" i tu je PDF koji izgleda potpuno isto kao ono što Poreska uprava šalje na adresu korisnika - iznosi rata, uplatnice sa upisanim računom na koji se plaća i sa pozivom na broj.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 months later...

Dok ne dobiješ novo rešenje plaćaš prema starom. Nakon toga ukalkulišeš razliku. Prva rata je 15 februar. Ovo se odnosi na porez na nekretnine.

Edited by Luther
  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Poreska već neko vreme šalje obračun poreza na imovinu za tekuću godinu preko esandučeta. Obaveštavaju mejlom da je dokument dostupan onima kojima su obračunali porez.

U esanduče se ulazi preko euprave.

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 4 weeks later...

ne znam dal sam na pravom mestu. 

mene generalno zanima način obračuna poreza na nepokretnosti. 

 

za stan u kom ne živim/nisam prijavljen od prošle godine stigao mi je duplo veći porez no ranije. a i za stan u kom živim, deo čiji sam vlasnik je baš gadno oporezovan. jeste zona 1 ali u istoj zgradi ljudi za isti stan plaćaju mnogo manje. 

ako može neko razjašnjenje. Da li mogu da se prijavim na onu adresu? 

sećam se da je za nešto bilo potrebno da smo svi iz porodice prijavljeni na istoj adresi... fala. 

Link to comment
ne znam dal sam na pravom mestu. 
mene generalno zanima način obračuna poreza na nepokretnosti. 
 
za stan u kom ne živim/nisam prijavljen od prošle godine stigao mi je duplo veći porez no ranije. a i za stan u kom živim, deo čiji sam vlasnik je baš gadno oporezovan. jeste zona 1 ali u istoj zgradi ljudi za isti stan plaćaju mnogo manje. 
ako može neko razjašnjenje. Da li mogu da se prijavim na onu adresu? 
sećam se da je za nešto bilo potrebno da smo svi iz porodice prijavljeni na istoj adresi... fala. 
Kad se prijaviš dobijaš (ako se ne varam "poreski kredit", realno popust) - 50%. Da se ti nisi u međuvremenu odjavio?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ako si vlasnik stana, od trenutka kad se prijavis na tu adresu obracunavace ti 50% popusta. Odneses u opstinu potvrdu o kretanju prebivalista iz MUP-a. Bitno je da je vlasnik prijavljen na toj adresi, niko te ne pita za clanove porodice.

Ako za isti stan u istoj zgradi neko placa znacajno manji porez, onda  jedini razlog moze biti vas suvlasnicki status. Nagadjam.

  • +1 1
Link to comment

Pitanje za znalce: ubise me od pausalnog poreza u Zemunu, ove godine 30 000 mesecno. Ako firmu prebacim u rodni Paracin, ustedecu oko 10 000 mesecno.

 

Interesuje me da li to prebacivanje rade i neke agencije usluzno (da se ne cimam sa tim jer sam duduk) i da li novo resenje za umanjeni porez mogu da dobijem odmah ili tek na pocetku sledece godine?

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Caligula said:

Pitanje za znalce: ubise me od pausalnog poreza u Zemunu, ove godine 30 000 mesecno. Ako firmu prebacim u rodni Paracin, ustedecu oko 10 000 mesecno.

 

Mislim da neces ustedeti nista, kad sam se ja raspitivao o tome, rekli su mi da necu sigurno dobiti manje resenje od prethodnog, osim ako ugasim i otvorim ponovo na drugom mestu.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, placenik said:

Mislim da neces ustedeti nista, kad sam se ja raspitivao o tome, rekli su mi da necu sigurno dobiti manje resenje od prethodnog, osim ako ugasim i otvorim ponovo na drugom mestu.

 

 

Sad proverio, u Paracinu identican porez kao u Zemunu. Vladicin Han na primer druga prica, Bela Crkva etc.

 

Ali vrv da OTVORIS tamo, a ne da prebacis. Prema tome, najebotis :isuse: 

 

Mnogo mi je zao da dajem ceo jedan minimalac ni za sta - niti me drzava stiti od necega (sem zdravstvenog) nit koj qratz. Penzija moze, videli smo, da bude i pet evra samo ako se poklope istorijske okolnosti.

 

Mnogo smo sranje od drzave, bas mnogo.

 

Ako nekome odavde (ili znate nekog proverenog) treba mogucnost da legalno radi preko firme pod sifrom 7410 (Specijalizovane dizajnerske aktivnosti) neka se javi na PM da delimo i troskove oko poreza :D

Edited by Caligula
Link to comment
 
 
Sad proverio, u Paracinu identican porez kao u Zemunu. Vladicin Han na primer druga prica, Bela Crkva etc.
 
Ali vrv da OTVORIS tamo, a ne da prebacis. Prema tome, najebotis :isuse: 
 
Mnogo mi je zao da dajem ceo jedan minimalac ni za sta - niti me drzava stiti od necega (sem zdravstvenog) nit koj qratz. Penzija moze, videli smo, da bude i pet evra samo ako se poklope istorijske okolnosti.
 
Mnogo smo sranje od drzave, bas mnogo.
 
Ako nekome odavde (ili znate nekog proverenog) treba mogucnost da legalno radi preko firme pod sifrom 7410 (Specijalizovane dizajnerske aktivnosti) neka se javi na PM da delimo i troskove oko poreza [emoji3]
Jel moguće da si tako "usko" registrova firmu?
Jel ima neke uštede?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...