Jump to content
IGNORED

Nesanica


Dzudi

Recommended Posts

Pet sati ujutru. Ne spavam.

 

Ovo nije klasična nesanica jer po tvrdnji jedne apotekarke svako ko može da odspava preko dana nekoliko sati a nema obaveze ujutru i tokom dana- nema nesanicu, već poremećen bioritam.   

 

Verovatno je večernja kafa uzrok nesanice. Problemi nisu, o problemima razmišljam preko dana. 

 

Kako vi spavate? Da li imate problem sa nesanicom i kako ga rešavate?

 

O nesanici bih mogla još da pišem, ali volela bih prvo da čujem vas..

Link to comment

Ja sam najgori spavač u istoriji :( velikim delom i sopstvenom krivicom. 
 

Uvece tesko zaspim i mnogo gledam u telefon (debil #1), cesto se budim preko noci, a ujutro se najcesce probudim oko 6-7 da bih pogledao rezultate (debil #2) i neretko ne mogu ponovo da zaspim.

 

Dodatno sta me ubija zimi je centralno grejanje, vazduh bude presuv i prevruce je, u odredjenim intervalima kad greju. Kad ne greju onda je ok.

 

Probao melatonin tabletice i one panciceve kapi za spavanje, onako, pomognu mozda 10-15%.

Link to comment

Patio sam od nesanice 2014 ( maj- sept) i bilo je baš ono, strašno. Tako je delovalo u početku. Kasnije se taj strah razložio na to da ću da poludim i na strah od toga da za naredni dan neću biti ni za šta, u operativnom smislu. Inače pocelo je iznenada, zaspim najnormalnije i probudim se u 3 i ništa dalje. Onda mozak počne da vergla, i tu je kraj čak i pokušaju spavanja. Imao sam tada nekoliko dana odmora pa sam to iskoristio, pokušavao da vratim stvari u normalu, malo i uz pomoć nekih zepama. Delimično je pomoglo, bilo je bolje ali je trajalo i dalje. Iz danasnje perspektive mogu da kažem da sam naučio da isključim mozak (da, moguće je), a to sam postigao tako sto sebi dao “slobodu” da ne ustajem kad kaže budilnik nego kad se naspavam. U fazonu, ok ako nećeš da spavaš u 3 spavaćeš u 9. U stvari to je na mene samog više psihološki delovalo i uglavnom sam se sam budio u vreme kad bih i inače ustao. Ali budilnik na telefonu sam definitvno isključivao. Imam i danas povremene retke epizode ali to me ne uznemirava previše, pa kapiram da sam se unormalio

Link to comment

Spirit, to je bilo baš ozbiljno, kada je trajalo toliko meseci.  Ja povremeno imam problem sa nesanicom- tj ne mogu da zaspem pre 3, 4, 5 ali onda ustanem oko 12.

 

Ne radim i ne moram da ustajem u 6-7, mogu da spavam. Ali svejedno je mnogo glupo, bezveze što se poremeti bioritam. 

 

Pijem samo +1 Lorazepam ( dodatni ) ne mogu ništa drugo jer već pijem lekove. 

 

Melatonin nisam probala, ali mislim da ne može da se pije uz AD i uz ansilolitik. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...