Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Malkmus said:

Je l' senzacionalizam to što kažu da je 500 puta zarazniji od delte?

Umoran sam više od ovih sranja.

 

edit

Ako je 500x zarazniji, ko će da pretekne?:unsure:

 

niko jos nista ne zna pouzdano oko zaraznosti - ako ne uspe da u tome pobedi deltu, onda smo u mnogo boljoj poziciji. mutacije vezane za proboj imuniteta su, s druge strane, dokazane i izvor su prilicne zabrinutosti. 

svi smo jako umorni, no nemamo puno izbora, guramo dalje i cekamo sta ce biti.

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, precog said:

trebace to i da se odobri, verovatno po ubrzanoj proceduri, ali ce morati da odrade studiju, pa onda proizvodnja, realno treci kvartal sledece godine, najranije.

100 dana, sa sve studijom. 

modifikacija mRNA vakcine ide jako brzo, mRNA proizvodnja ide takođe jako brzo. 

ali ipak 3 meseca. 

no prvo da vidimo kako reaguje. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

"srecom" se varijanta pojavila u zemljama gde je vakcinacija izuzetno slaba.

jos jedna avax teorija pada u vodu.

 

bocvana 20%

juzna afrika 24%

malavi 3%

ali zato nemaju miokarditis.

Link to comment
5 minutes ago, barrcode said:

100 dana, sa sve studijom. 

modifikacija mRNA vakcine ide jako brzo, mRNA proizvodnja ide takođe jako brzo. 

ali ipak 3 meseca. 

no prvo da vidimo kako reaguje. 

ok, to je dobro, treba jos i da agencije za lekove odobre, no to ce ici po ubrzanoj proceduri, verovatno, ali jos metar dana na tih 3 meseca.

Link to comment

Ne znam da li je do losih testova ali sad kad sam se vratio u Ugandu nesto se cudno desavalo sa kolegama koji su se zarazili. Mislim da ih je ukupno bilo preko 10 koji su bili testirani pozitivno na brzom testu od kojih niko nije imao nijedan simptom. E sad da li ima veze sa ovom vaijantom iz Juzne Afrike ne znam ali bilo bi dobro da je ta jer to bi znacilo da u vecini slucajeva ljudi nemaju nikakve simptome. Da, vecina njih su bili lokalci koji nisu vakcinisani.

 

  • +1 2
Link to comment
Ne znam da li je do losih testova ali sad kad sam se vratio u Ugandu nesto se cudno desavalo sa kolegama koji su se zarazili. Mislim da ih je ukupno bilo preko 10 koji su bili testirani pozitivno na brzom testu od kojih niko nije imao nijedan simptom. E sad da li ima veze sa ovom vaijantom iz Juzne Afrike ne znam ali bilo bi dobro da je ta jer to bi znacilo da u vecini slucajeva ljudi nemaju nikakve simptome. Da, vecina njih su bili lokalci koji nisu vakcinisani.
 
Kad si se vratio?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...