Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, bags said:

Inace Bec je uradio cool stvar i poslao svim koji nisu vakcinisani fiksni termin koji se mora otkazati telefonom. :)

 

Znam dosta ljudi kojima je dosadilo testiranje i samo zbog toga su se vakcinisali u prethodne dve nedelje. Sto samo pokazuje da su na nivou dvogodisnjaka koji su kontrirali bez potrebe. (posebno zelim da se pokenjam po ledjima svima koji su cekali tzv. Totimpfstoff => Novavax)

 

Ovako em sto su opet nevini nastradali jer ima i dosta vakcinisanih u bolnicama, em sto ce biti ekonomski katastrofa za bozic. Ali nekad lideri trebaju imati i muda a to OVP sigurno nema.

 

 

ali bukvalno balavci. kao nece zbog rizika od vakcine, ali onda hoce jer posao, jer restoran, jer jednostavniji zivot... ispada da su posao, restoran, i jednostavniji zivot vazniji od zdravlja 

  • +1 3
Link to comment

Kratak pregled objavljenih austrijskih mera:

 

Quote

- The lockdown will begin on Monday, Nov. 22, 2021, and will be in effect for 10 days as a first step, with the option to extend for an additional 10 days. After Dec. 12, the lockdown will remain in place for the unvaccinated.
- Schools are now to remain open after all, but children can stay at home and will be provided with materials.
- Mandatory vaccination will apply from February 1, 2022.
- The third dose will be available across the country after just four months.
- Mandatory masks from Monday in all indoor
- Home office is recommended

https://www.kleinezeitung.at/international/corona/6063131/Corona-in-Oesterreich_Lockdown-und-Impfpflicht-fix-Mueckstein (prevod: Deepl)

  • +1 1
Link to comment

Iznenađen sam obaveznom vakcinacijom. Što reče @bags nisu pokazali muda do sada. Mada, verovatno da im istraživanja pokazuju da je velika većina za obaveznu vakcinaciju. Hardkor protivnici vakcina su verovatno većinom FPÖ glasači. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

@bags

Ima li negde procenat vaksinisanih i nevakcinisanih u bolnicama?

 

Koliko ja znam nema na nivou Austrije ili Beca. Nekoliko doktora u intervjuima tvrde da je otprilike oko 20% vakcinisanih. (bez detalja o tome kada su i kako vakcinisani, godine, generalno zdravstveno stanje). Ako nadjem tacan podatak javicu se ovde.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Ros said:

 

ali bukvalno balavci. kao nece zbog rizika od vakcine, ali onda hoce jer posao, jer restoran, jer jednostavniji zivot... ispada da su posao, restoran, i jednostavniji zivot vazniji od zdravlja 

Veoma je mali broj ludaka koji su uvereni da će od vakcine nešto mnogo strašno da im se desi. Ti se nisu još vakcinisali, imaće problema i kada bude obavezno da ih navataju. Većina je iz Joe Rogan fazona. Znaju da postoje šanse za ozbiljne neželjene efekte, precenju svoj imunitet i potcenjuju Covid i pre svega su sebični i bez osećaja društvene odgovornosti, a sve pod firmom individualosti i ličnih sloboda.

  • +1 5
Link to comment

nije mi jasno kada već idu na prisilno čipovanje što čekaju 1 feb, što ne uvedu od 1 dec. ovako ostavljaju 2 meseca virusu da protutnji kroz populaciju, biće da im je od zdravlja pučanstva ipak važnija božićna kupovina i novogodišnja turneja 4 skakaonice, te turizam muzika turizam po alpskim skijalištima u januaru

Link to comment
12 minutes ago, Milošica said:

@bags

 

Ima li negde procenat vaksinisanih i nevakcinisanih u bolnicama?

 

Ljudi će pući jebote.

U Nemačkoj je 45% hospitalizovanih vakcinisano na 67% stopu vakcinacije. https://www.faz.net/aktuell/wissen/medizin-ernaehrung/corona-warum-so-viele-geimpfte-im-krankenhaus-landen-17636330.html

 

Za ovde u Austriji nema podataka, znam da je u Gornjoj Austriji u jednom trenutku u Oktobru preko polo od hospitalizovanih bilo vakcinasano.

  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

nije mi jasno kada već idu na prisilno čipovanje što čekaju 1 feb, što ne uvedu od 1 dec. ovako ostavljaju 2 meseca virusu da protutnji kroz populaciju, biće da im je od zdravlja pučanstva ipak važnija božićna kupovina i novogodišnja turneja 4 skakaonice, te turizam muzika turizam po alpskim skijalištima u januaru

Moraju pravno da to regulišu ako sam dobro razumeo vesti.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Moraju pravno da to regulišu ako sam dobro razumeo vesti.

 

Da i ja mislim da je to u pitanju. Moraju se intezivno konsultovati sa eksperitma za ustavno pravo i naci odgovarajuce kazne. :)

 

Jednom se ministarstvo zdravlja vec izblamiralo sa donosenjem zakona punog gresaka.

 

 

Edited by bags
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...