Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Quote

U Italiji su potvrđeni prvi slučajevi obolelih od novog koronavirusa, zbog čega će Rim proglasiti vanrednu situaciju u zemlji u trajanju od 6 meseci.

 

Italijanski premijer Đuzepe Konte je kasno sinoć saopštio da je dvoje kineskih turista, koji se nalaze u poseti Italiji, zaraženo virusom.

Objavljeno je i da su svi letovi između Kine i Italije obustavljeni do daljeg.

Ovi Vuhanci koji su nam u poseti valjda odlaze za vikend.

 

Dakle, ako ih neko locira, sve fino i kulturno. :ohmy:--):sad: (u sebi) i onda diskretno btBqEJ4.gif

Link to comment

maločas čuh nakog amerikanca, izjava za neku TV a preneo N1. otprilike: žao mi je svih žrtava virusa i svih teškoća koje su se stvorile. ova situacija će dovesti do smanjenja investicija u kini a povećanje investicija ovde u USA. 

 

jebi ga, dok nekom ne smrkne, drugom ne svane.

Link to comment
10 hours ago, Malkmus said:

Ovi Vuhanci koji su nam u poseti valjda odlaze za vikend.

 

Dakle, ako ih neko locira, sve fino i kulturno. :ohmy:--):sad: (u sebi) i onda diskretno btBqEJ4.gif

 

Ja sutra moram do grada.:cry:   Mislila sam da se danas vraćaju. 

 

Kod nas su u karantinu neki bračni par Kineza i nekoliko naših ljudi koji su se vratili u Srbiju.  A gde je taj karantin, da li su ih vozili do Infektivne klinike ili.. 

Link to comment

Ne znam... Obično su na potezu Kalemegdan-Slavija, najčešće sam ih viđao oko Trga Republike. Logično mi je i da posete Kuću cveća.

Nadam se da su ih malo ograničili nauštrb nekog luksuznog smeštaja, skupe klope. Ni njima sigurno sve ovo nije prijatno.

Edited by Malkmus
Link to comment
11 hours ago, vememah said:

Situacija u poređenju sa SARS-om: zaraznost veća, stopa smrtnosti manja.

 

EPkKNi4WsAAYAqQ?format=png&name=large

 

EPnoaEEWoAALkd2?format=jpg&name=medium

 

 

zapravo ova statistika ništa ne govori, nije bitno koliko ljudi je do sada umrlo već i koliko se oporavilo od bolesti, otkud znamo možda ovaj virus ubija posle nekoliko nedelja

 

- do sada je umrlo 259 kineza a izlečeno je 252, možda je smrtnost zapravo 50%, ne verujem ali eto postoji i ta mogućnost

Link to comment
5 hours ago, Krošek said:

virus prouzrokuje upalu pluca. bolest kao takva nije nista specijalno. 

A što oni zdravstveni delatnici hodaju okolo kao vanzemaljci :blink:

Meni to malo neobično ako se radi o nečemu što "nije ništa specijalno".

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...