Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 hours ago, gospa buba said:

jeste teshko da se shvati, zato shto ljudi izgleda masovno zamishljaju epidemiju kao zombi apokalipsu, valjaju se mrtvi po ulicama i jedu mozgove jedni drugima. ali ne posle, ne ni posle ako ne budete dobri, nego odmah, mora biti odmah. i ako/dok nije tako, kakva je to epidemija, gluposti nije to nishta, samo nas terorishu. bukvalno nije dok se ne desi u tachno tom obliku.

sent from bubamoto

 

 

Da je zombi apokalipsa zvanicne mere ne bi bile ni potrebne, niko (dobro ajd, velika vecina) nos iz kuce promolio ne bi. Samoinicijativno. 

Link to comment
 
Da je zombi apokalipsa zvanicne mere ne bi bile ni potrebne, niko (dobro ajd, velika vecina) nos iz kuce promolio ne bi. Samoinicijativno. 
Još nije ZApo, ali ako se (d)opusti i do nje dođe onda je kasno... sve mere će postati automatski apokaliptične

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, bosque said:

ovde kod mene su svi postovali mere kao omadjijani (jedino ja sam malo varao kad nema nikog a guram kolica na opakoj uzbrdici) pa nas opet zatvaraju. pitanje za ceo forum (prosvetlite me) : kome odgovara ovo tlacenje + zasto ?

sad se kao nadamo da ce da nas puste za novaka da izadjemo iz kaveza u novootvorenu botanicku bastu kao zveri.

a ti ko da te teraju da guras sebi siber u dupe a ne da nosis masku i peres ruke... a zatvaraju zato sto je bila gomila ljudi koje je boleo tuki za masku. tako da, ako imas problem sa zatvaranjem, bolje ga adresiraj tiama sto su pomalo varali, nego ovima sto pokusavaju da sprece apokalipsu.

da je savrseno, nije. da ima leka, nema. ali fizicka distanca i maska su jedino sto koliko toliko pomaze. a posto su ljudi stoka i ne znaju da postuju najjednostavnije mere, onda mora ovako. 

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

jeste teshko da se shvati, zato shto ljudi izgleda masovno zamishljaju epidemiju kao zombi apokalipsu, valjaju se mrtvi po ulicama i jedu mozgove jedni drugima. ali ne posle, ne ni posle ako ne budete dobri, nego odmah, mora biti odmah. i ako/dok nije tako, kakva je to epidemija, gluposti nije to nishta, samo nas terorishu. bukvalno nije dok se ne desi u tachno tom obliku.

sent from bubamoto

 

 

bravo bre bubo ... u centar

mozak ne postoji ... u ljudsko oko stane cela galaksija

Link to comment
2 hours ago, Boycie said:

U prevenciji nema slave, mislim ajde da ukinemo vatrogasce posto ionako nigde ne vidimo da gori vatra ili samo tipa 0.02% doživi to. 

 

Dobro ti je ovo, uzecu ovo kao novi i jednostavniji argument za sve koji smaraju okolo sa svim anti- idejama. Ponestalo mi vise plasticnog objasnjavanja.

 

  • +1 2
Link to comment

Može i da se izgugla stopa smrtnosti za državu ili grad u kome se živi, i da se napamet projektuje koliki bi taj broj bio kada ne bi bilo mera i kada bi se zarazilo 50%-60%,-70%-80% ljudi.

 

edit. I to pod uslovom da ne pucaju zdravstveni sistemi, a pukli bi.

Edited by Malkmus
Link to comment
35 minutes ago, Jumanji said:

Idemo Jovo nanovo...
 

 

Cuj nevidjene lol

Bile su velike guzve, tacno ali nisu nevidjene (ovakve su guzve kada pocne raspust).

Ljudi bez djece u skoli odlaze u prirodu. Mogli su to i za ovaj vikend da urade, vlada je rekla da ce to dopustiti.

Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

Da je zombi apokalipsa zvanicne mere ne bi bile ni potrebne, niko (dobro ajd, velika vecina) nos iz kuce promolio ne bi. Samoinicijativno. 

 

Videvši situaciju oko COVID-a, ne slažem se.

Naročito kad bi mediji slali (što direktne što indirektne poruke) kako ta zombi apokalipsa i nije tako strašna, kako ekonomija niti život (postoji li razlika?) ne mogu da stanu, a i nismo valjda pičke da se skrivamo po kućama. :s_w:

 

Kad se samo setim kako su se svi ukenjali u martu... a onda je ta priča smorila i odavno je zaboravljena, iako je situacija sada daleko gora nego tad.

Drugarica koja inače mrzi policiju reče "šta je uopšte tražio napolju posle 8" onaj momak kog su tukli panduri u Knez Mihajlovoj, drug se istrigerovao najstrašnije što šestoro klinaca sedi napolju u parku oko nekog stola - kako ih nije sramota?! - a prošlu nedelju isti čovek celu proveo po kafanama :isuse: 

Mozak je to, isprati se da, a i ulenjiti. Smorilo bi posle dva meseca skrivati se i od zombija, a kad smori da se racionalizovati da nema više potrebe za time.

Link to comment
40 minutes ago, Shitgenstein said:

 

 

Drugarica koja inače mrzi policiju reče "šta je uopšte tražio napolju posle 8" onaj momak kog su tukli panduri u Knez Mihajlovoj

zena od integriteta, jamacno

Link to comment
Još nije ZApo, ali ako se (d)opusti i do nje dođe onda je kasno... sve mere će postati automatski apokaliptične

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

samo to je ishod koji se priznaje. mora biti stvarno strashno, sve ostalo je zezanje.

samo pucanje zdravstvenog sistema je tachka koja treba da nas interesuje. kome nije jasno, tu nema pomoci.

sent from bubamoto


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...