Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Na početku, kada su umirale na hiljade ljudi dnevno je bilo i mnoooogo više zaraženih i verovatno su u bolnice išli samo oni koji su već osetili da su sjebani. Zato je procenat bio visok. Sad ima mnogo manje zaraženih i svi koji osete simptome mogu da stignu u bolnicu, pa i taj procenat umrlih pacijenata padne na 7% koliko pokazuju te studije.

U realnosti, verovatno je šansa da umreš smanjena za onoliko koliko su lekari uspeli da nauče šta i kako, ali nekakvo slabljenje virusa je nemoguće dokazati na ovaj način, prostim brojanjem umrlih po bolnicama i poređenjem sa najgorim peridom. Ono, bilo bi super da se ispostavi da je to istina, ali ovakve studije to neće dokazati.

Kao što su letos oni italijanski lekari tvrdili da je virus zakovrnuo čim im je popustio pritisak na bolnice. A danas tamo umrlo 125 ljudi, što nisu imali još od sredine maja.

 

Link to comment
19 minutes ago, omiljeni said:

Na početku, kada su umirale na hiljade ljudi dnevno je bilo i mnoooogo više zaraženih i verovatno su u bolnice išli samo oni koji su već osetili da su sjebani. Zato je procenat bio visok. Sad ima mnogo manje zaraženih i svi koji osete simptome mogu da stignu u bolnicu, pa i taj procenat umrlih pacijenata padne na 7% koliko pokazuju te studije.

U realnosti, verovatno je šansa da umreš smanjena za onoliko koliko su lekari uspeli da nauče šta i kako, ali nekakvo slabljenje virusa je nemoguće dokazati na ovaj način, prostim brojanjem umrlih po bolnicama i poređenjem sa najgorim peridom. Ono, bilo bi super da se ispostavi da je to istina, ali ovakve studije to neće dokazati.

Kao što su letos oni italijanski lekari tvrdili da je virus zakovrnuo čim im je popustio pritisak na bolnice. A danas tamo umrlo 125 ljudi, što nisu imali još od sredine maja.

 

 

Moguce, ne znam gde je to, ali ovde u mene vise zarazenih nego ikada, bolnice prazne, respiratori skupljaju prasinu, nekoliko njih u ICU ( bili bi tu ionako).

 

Kad je bilo manje zarazenih (dnevno 600) umiralo po 200 dnevno, danas 800 pozitivnih dnevno, a 1-2 umru. Nekada su ti podaci bili na izvol'te, danas ih sklanjaju, moras da se potrudis da ih pronadjes na sajtu grada posvecenom bolestini.

 

Da li se radi o tome da su posle prvobitnih lutanja potrefili terapiju ili im je receno da ne pisu sve pod Covid, to stvarno ne znam, ali ovo nije ono iz aprila.

Link to comment
7 minutes ago, Jusuf Hatunic said:

Kad je bilo manje zarazenih (dnevno 600) umiralo po 200 dnevno, danas 800 pozitivnih dnevno, a 1-2 umru.

 

Ne znam gde si ti, nije ni bitno ali tada kad su imali 600 pozitivnih testova dnevno u stvari je bilo nekoliko stotina hiljada ili milion zaraženih. Samo ih niko nije testirao.

Sad ima 800 pozitivnih dnevno a u realnosti bi ih možda mogli naći 2000 ili možda 3000 ako bi se baš potrudili.

 

Grafikon u Italiji:

URAHhJr.png

Ispada da je sad epidemija tamo na vrhuncu, ali nije jer da su ovoliko testirali u martu imali bi 200.000+ pozitivnih svakog dana.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

 

Ne znam gde si ti, nije ni bitno ali tada kad su imali 600 pozitivnih testova dnevno u stvari je bilo nekoliko stotina hiljada ili milion zaraženih. Samo ih niko nije testirao.

Sad ima 800 pozitivnih dnevno a u realnosti bi ih možda mogli naći 2000 ili možda 3000 ako bi se baš potrudili.

 

Grafikon u Italiji:

URAHhJr.png

Ispada da je sad epidemija tamo na vrhuncu, ali nije jer da su ovoliko testirali u martu imali bi 200.000+ pozitivnih svakog dana.

 

 

 

Nemam nista protiv da si u pravu, zapravo bilo bi dobro da si u pravu. Ako ti nesto znaci tada su testirali oko 10 hiljada dnevno, a danas oko 30 hiljada, opet se racunica ne uklapa.

 

Danas se ljudi mnogo manje cuvaju, ono u aprilu/maju su bile apokalipticne scene pustosi, na bilo kom mestu u gradu, u bilo koje vreme si mogao snimati post-3rdWW-movie, danas su saobracajne guzve tipa 70% iz 2019.

 

Ne vredi, nesto smrdi, tj. nekome ne odgovara da bude kao pre, to kazem s obzirom da niko ne pise o revolucionarnoj promeni terapije, svodi se na njeno modifikovanje.

Link to comment

Dnevni broj testova u Italiji, akonto ovog talijanskog grafa registrovanih slucajeva. Gore/dole, koliko vise testiras, toliko vise slucajeva nadjes.

 

Sto se broja umrlih tice, rekao bih da sacekamo jos malo ... mozda nedelju dve ... pa da ovaj most od registrovanih slucajeva pocne da vrije.

Trebalo bi da svakako da ratio bude bolji nego u prolece, ali ako se napune bolnice .... tesko

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Tsai said:

Za nekome odgovaratm hvala bogu postoji odredjena tema na određenom mestu juznije

 

Nemam nista protiv, neka se prebaci, samo nemoj da pretis, plasljiv sam po prirodi. Malo sam i studirao mikrobiologiju i infektivne bolesti, kasnije i diplomirao, na mom poslu je obolelo 15 ljudi, nisam se kurcio, a ni danas, nego su lego kockice felericne, ne uklapaju se.

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
23 minutes ago, ToniAdams said:

kakve su ribe na mikrobiologiji i infektivnim bolestima?

 

Iskreno, u moje vreme su bile lose. Danas je to, cini mi se, podignuto na visi nivo.

Link to comment

    Inače, u Hrvatskoj novi rekord, 1563 nova slučaja, 13 preminulih.  Pošto su umrli vjerojatno posljedica zaražavanja od prije 2-3 tjedna kad smo imali 200-300-400 novozaraženih dnevno, bojim se da ona predviđanja (mislim) američkog instituta ne budu tačna, govorili su o pedesetak dnevno umrlih u novembru/decembru. Nadajmo se ipak da griješe. 

Edited by Zis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...