Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

E neka je sa srecom i 'vamo

Mislim, na br stanovnika mozda i nije puno, ali je PL prvi put probila 1000 po broju dnevno zarazenih...

Pitanje je da li su namestali brojeve ranije, ali evo sad zvanicno, 'iljadarka

Link to comment
On 17.9.2020. at 18:47, Zlurad said:

U Nemackoj je prilicno pokriveno informacijama o virusu i brojkama. Na nivou Nemacke dnevno ima izmedju 1200 i 1500 novoobolelih, sto je neka sredina marta. Ono sto stalno potenciraju je da je vecina zarazenih mladje od 30 godina te u vecini slucajeva prolaze sa veoma blagim simptomima ako uopste imaju neke. Samo u Berlinu je za vikend u jednoj sumi bilo oko 10 ilegalnih zurki, na svakoj i preko 200 ljudi. Imbecili to rade od pocetka juna meseca a verujem da je slicno i u drugim delovima Nemacke kao i drugim drzavama. Trenurno je zauzeto 1% korona intenzivne nege a Nemci rade oko milion i po testova nedeljno.


Bogami Nemačka juče 2300 slučajeva. Jesu većinom mladi i sa slabijom kliničkom slikom, ali ovo je za 300 slučajeva na dan već ozbiljna uzlazna linija. Pritom, još nismo ni u oktobru.

Link to comment

Bogami Nemačka juče 2300 slučajeva. Jesu većinom mladi i sa slabijom kliničkom slikom, ali ovo je za 300 slučajeva na dan već ozbiljna uzlazna linija. Pritom, još nismo ni u oktobru.
Pogledah statistiku kad sam udario send, pa me mrzelo da editujem. Jeste, raste. Lagano ali sigurno. Opustili se ljudi, razmisljaju "lako cemo".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Quote

A 26-year-old American woman ignored quarantine instructions to go on a bar crawl in Germany, and caused a COVID-19 outbreak at the hotel she works in, officials say

German authorities have accused an American woman of causing a coronavirus outbreak in a Bavarian town after she broke quarantine instructions to go on a bar crawl, local media reported.

On September 8, the unnamed 26-year-old was tested for COVID-19 in the Garmisch-Partenkirchen ski town after she reported symptoms following a vacation to Greece, the Der Tagesspiegel, Der Spiegel, and The Guardian newspapers reported.

The woman, who works at a hotel for members of the US armed forces and their families, was told to self-isolate until her results became available the following morning, The Guardian reported.

However, authorities in the town said the woman ignored the advice and went out to a series of bars that night, the newspapers reported.

She received a positive test the next morning, the outlets said.

At least 24 people and staff at the hotel have since tested positive for COVID-19, Der Tagesspiegel and Der Speigel reported. The town has also recorded 49 new coronavirus cases in the last seven days, the newspapers said, citing authorities.

The district office in Garmisch has also asked all 18- to 35-year-olds to get tested for the coronavirus, the newspapers said. More than 700 people in the town have taken coronavirus tests since, and results are expected this week, Der Spiegel reported.

The public prosecutor's office in Munich is now investigating the case as a suspected "super spreader" incident, Zeit Online reported on Monday.

 

Link to comment

Jedna li je. Ja na instagramu pratim barem 5 osoba koje su se vratile iz high risk zemalja, bile testirane na aerodromu a onda 2 sata kasnije story lagano na sred ulice tipa check point charlie ili alexandar platz bez maske "kupovina za karantin dok ne stignu rezultati". *beni hipsteri.

Link to comment
13 hours ago, Tsai said:

ni sam ne znam kako bih kaznio te mentolcine... sebicnost na maksimumu

Predviđene su ogromne novčane kazne, ali koliko shvatam, u praksi se ne sprovode provere (ili bar ne često) nego se oslanja na dobru volju ljudi.

Ja dok sam čekala svoj rezultat (u NRW) nije me niko zvao niti na bilo koji način proveravao. Što je sasvim razumljivo jer samo na aerodromu gde sam ja sletela u vreme koje sam sletela je ispred mene bilo stotinjak ljudi u redu. 

Link to comment

u minhenu nove more od cetvrtka. preslo se 50 na 100k u poslednjih 7 dana. opet ogranicenje susreta na max 5 iz dve porodice, obavezne maske u centru grada. i to vazi do cetvrtka sledece nedelje, pa ce opet videti.

polovina zarazenih ispod 34 godine. 

skole i dalje rade, ali obavezne maske 

Link to comment
33 minutes ago, gospa buba said:

jel bilo nekog raspushtanja? preko leta i to :unsure:

sent from bubamoto


 

 

sto se tice skolskog raspustanja bio je normalan raspust u bavarskoj od kraja jula do pocetka septembra. od sredine juna su deca krenula ponovu u skolu po sistemu nedelju dana skola, nedelju dana kod kuce.

sto se tice generalnog raspustanja, bilo je poprilicnog raspustanja. grad je pun, prodavnice pune, restorani, kafici... u manjim prodavnicama su ogranicavali broj posetilaca koji su mogli istovremeno biti unutra, u robnim kucama nisu, ali je u svakom slucaju maska obavezna. u gradskom prevozu isto obavezna maska

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...