Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Uslovi pod kojima se održava nastavak sezone NBA.

Quote

 

BIVŠI hrvatski košarkaški izbornik i trofejni trener Neven Spahija ima višegodišnje iskustvo kao pomoćni trener u NBA ligi, a ove sezone u istoj ulozi radi za Memphis Grizzliese. NBA je prošlog tjedna nastavila sezonu na jednoj lokaciji, u "bubbleu" Disney Worlda pokraj Orlanda, a Spahija za Index piše o iskustvima iz nevjerojatnog okruženja koje je NBA stvorila da spasi sezonu nakon četiri i pol mjeseca stanke zbog pandemije koronavirusa.
...
Maske su obvezne posvuda, čak i na otvorenom, a testiranja svakodnevna. Uzimaju se bris grla i dva brisa nosa, po jedan iz svake nosnice, a rezultati su spremni ujutro, ali dobiješ obavijest samo ako su pozitivni. Ako se zaboraviš testirati, moraš ostati u sobi do novog testiranja idućeg dana. Ne smiješ napustiti sobu dok ne ispuniš aplikaciju na My Health od NBA lige, mjere se temperatura i prisustvo kisika u krvi. Imamo narukvice koje treba ovjeriti na ulazu u sale za sastanke, za testiranja i u restoran.

Akreditacije su čipirane i pomoću njih si evidentiran ako izađeš iz bubblea, ali nitko se njima ne opterećuje kao uređajima za praćenje, ipak ne živimo u normalnim uvjetima i to praćenje postoji da bi se zaštitilo druge. Govorilo se o anonimnoj telefonskoj liniji za prijavljivanje onih koji se ne drže propisa, ali ta ideja mi je suluda. Ne znam ni kako izaći da te nitko ne vidi. Osiguranje je stalno na tim linijama, postavljeni su čunjevi i ploče na kojima piše da napuštaš balon. Osiguranje te neće prijaviti, ali kamera te evidentira i čip signalizira da si izašao.

...

Svi smo mogli urediti sobe kako želimo i klub je organizirao šlepere koji su nam prevezli stvari iz Memphisa, pa sam ja tako ponio aparat za kavu.

 

https://www.index.hr/sport/clanak/neven-spahija-pise-za-index-kontroliraju-nas-cipovima-bez-kazne-nema-izlaza/2203155.aspx

Link to comment

Ne znam je li ovo prava tema od svi ovih o koroni, ali bih pitao zna li neko koja je procedura za tranzit građanja EU kroz Srbiju?

 

Da li je dozvoljeno da građani EU prođu sever-jug Srbiju bez ograničenja ili ima neka caka? Gde bih to mogao zvanično da proverim? Hvala :D

Link to comment

Ali bukvalno se CFR mota oko slicnih procenata kao Spanski grip pre sto godina. Od pocetka je tako.

 

Spanski grip je btw. urnisao neka ostrva (gde nisu imali slicne viruse nikada pa nisu imali ni imunitet) a u Skandinaviji je u drugom talasu bio jak tek kao obican grip, jer je tamo u prvom talasu stvoren neki imunitet.

Link to comment
57 minutes ago, Joe D said:

Ne preteruj, spanski grip je imao preko 10 case fatality rate. Ubio je tipa 5% svetske populacije.

 

Malo je to grendmaders end frogs, da izvinete, medicina je nešto napredovala u 100 god.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...