Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

15 minutes ago, iDemo said:

Jok, naravno. Gledam pa se pitam. Za zavere je zaduzena Slavica iz Zaklopace i/ili Karen iz Kembeltauna.

 

Mrzi me da trazim al' pogledaj - svakako ces naci - nekoliko ih (mozda nije bash surnjaja ali daidzinica neka svakako) je 'pushteno' a za njim/a je izaslo jos par (desetina) osoba. A opet - mozda je i fejk gnjuz:

Добротм.

 

14 minutes ago, Moracikus said:

Ma nije on Vucic naravno ali ima taj dramski element kad kao pravi lider nanny state of Victoria kori nevaspitane gradjane

Slažem se da tako deluje, ali kladim se da nisi video našeg (NSW) glavnog policajca Mika Fulera u akciji (a NSW nije u vlašću laburista ni na glasu kao nanny state). Ono što meni deluje kao naznaka nanny state je nedovoljno informisanje o profilu zaraženih i ljudi koji su odbijali da se testiraju dok su bili u obaveznom hotelskom karantinu, mada ima dosta naznaka o tome (a i naš peralozac nam je ovde prenosio da se to dešava i u njegovom najbližem okruženju, pa možda i nije toliko upadljivo). Biće valjda i ta statistika uskoro, gledao sam pre par dana na TV neku gospođu koja je to najavljivala.

 

SaE

Link to comment

Ovo oko karantina u Melb je tipican primjer klanja goveda zbog pola kila mesa.

 

Htio je da uposil ljude koji su izgubili posao tako sto ce ih zaposliti kao obezbjedjenje. Zesci fail.

Zato bas pratim desavanja u Sydney jer ako izbjegnete ove nase brojke onda je jasno da je upravo to glavni razlog ovog sirenja, stotine mrtvih i 50bn dodatnih gubitaka zbog lockdowna

Link to comment

Turska kreće u drugi krug :mellow:  Ankara je sinoć popunila sve kapacitete intenzivne nege, u toku je prevođenje svih bolnica u gradu u Covid bolnice.

 

Ovo nije povezano sa Kurban Bajramom, taj udar tek očekujemo za 3-4 dana.

Link to comment

prvi put asimptomatski, imao dva negativna testa ... sada hospitaliziran

 

Штипјанец по месец и половина повторно заболен од корона

 

46 годишен штипјанец по вторпат е заразен со коронавирусот. Првиот пат болеста ја прележал асимптоматски, без поголеми проблеми и во јуни имал два негативни тестови. Но, деновиве е повторно заразен, како член на семејство од познатиот штипски текстилен кластер. Неговата состојба во овој случај е посериозна и е хоспитализиран на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница.

Link to comment

Лекарска комора у Анкари каже да у том граду има око хиљаду заражених дневно. Национална дневна статистика коју саопштава министар здравља већ два месеца стоји закуцана ту негде око 900 за целу Турску.

Link to comment
21 hours ago, Moracikus said:

Ovo oko karantina u Melb je tipican primjer klanja goveda zbog pola kila mesa.

 

Htio je da uposil ljude koji su izgubili posao tako sto ce ih zaposliti kao obezbjedjenje. Zesci fail.

Zato bas pratim desavanja u Sydney jer ako izbjegnete ove nase brojke onda je jasno da je upravo to glavni razlog ovog sirenja, stotine mrtvih i 50bn dodatnih gubitaka zbog lockdowna

Za mene nema sumnje da je loša organizacija karantina jedini uzrok svega što vam se (i nama posredno) sad dešava, gledao sam kako su ga driblali na današnjoj konferenciji  za šteampu povodom obezbeđivanja hotelskog karantina i izgleda mi da je svima to već jasno. Ovde i dalje mali broj, 13 danas, od kojih je jedan problematičan jer izgleda nije iz već poznatih žarišta a posetio je baš dosta mesta i u mojoj bližoj okolini.

 

Dobra stvar je što je obaveštavanje stvarno brzo i ljudi poštuju instrukcije za testiranje i samoizolaciju, plus je u svim restoranima obavezno registrovanje na ulazu (ručno ili preko QR koda i restoranskih aplikacija) da  bi svi mogli da se kontaktiraju ako se neko pokaže kao pozitivan. Još par stvari za ilustraciju preventivnih mera - moja ćerka je posle četiri meseca krenula na košarku, u hali ima dva terena i puštaju unutra samo timove i sudije, plus još troje roditelja po timu (jedan trener, tim menadžer i zapisničar). Kod sina na borilačkom sportu mere temperaturu na ulazu, nema više pravog kontakta, samo simulirani, broj je ograničen i registruje se preko neta unapred za razliku od ranije gde su se samo pojavljivali i upisivali na računaru na licu mesta.  Na bazenu gde ih vodim na plivanje su obeležena mesta gde može da se sedne, plus moram da se upišem i za to imaju dve šolje sa olovkama - jedna sa čistim i jedna sa korišćenim :sleep:. U vozovima i busevima nalepljeni krugovi gde može da se sedne i stane, rekao bih da skoro pola ljudi nosi maske  iako nisu obavezne.

 

Povrh svega toga, prošle nedelje su objavili da je CovidSafe aplikacija pomogla da nađu nekih 500+ kontakata koje nisu prethodno identifikovali iručnim praćenjem, i da su od toga dvoje bili pozitivni nakon testiranja.

 

SaE

Link to comment
9 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Povrh svega toga, prošle nedelje su objavili da je CovidSafe aplikacija pomogla da nađu nekih 500+ kontakata koje nisu prethodno identifikovali iručnim praćenjem, i da su od toga dvoje bili pozitivni nakon testiranja.

 

Dobro je, bar jednog su identifikovali na taj način, da cela stvar ne ispadne baš epički fejl. Može link, lenj sam da tražim? Hvala.

Link to comment
2 minutes ago, peralozac said:

Dobro je, bar jednog su identifikovali na taj način, da cela stvar ne ispadne baš epički fejl. Može link, lenj sam da tražim? Hvala.

Dva slučaja nije malo na sedamnaest novih slučajeva tog dana, posebno jer je aplikacija identifikovala 544 kontakta koja nisu bila ručno nađena:

 

For one of the cases where NSW Health accessed the COVIDSafe App data, a previously unrecognised exposure date from a known venue, Mounties, was identified. This resulted in the identification of an additional 544 contacts. Two people in this group presented for testing and were subsequently confirmed to have COVID-19.

 

Link za taj dan ovde, plus članak iz Heralda od prekjuče gde Brendan Marfi priča da su kod vas bili digli ruke:

 

"I think in Victoria, for a period of time, they were feeling so pressured that they decided not to use the app," Professor Murphy said.

 

"They tried it initially in the outbreak. The community that were involved had a low download rate, and most of the early transmissions were in family gatherings where they identified the contacts anyway. So, because they were so pressured, they kept going without using the app."

 

"They have now started using the app again and we hope to see some of the successes we've seen in NSW recently with identifying otherwise unidentified contacts."

 

 

SaE

Link to comment

Da u Izraelu nakon otvaranja škola posle spuštanja prvog talasa praktično na nulu sad u drugom talasu imaju 3x više novih slučajeva dnevno nego u prvom.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...