Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

56 minutes ago, Have_Fun said:

Poznanik kojeg sam upoznao, Rumun, kaze da se narod tamo buni protiv karantina, nosenja maski i slicnih mera.
Da to krsi njihova ustavna i ljudska prava, slobodu, itd.. te da ne postuju gotovo nista a drzava kao ne moze protiv zakona, jelte..
Tako nesto mi rece.

 

U prevodu, ima debila za izvoz i u Rumuniji

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

pa kukali su naši da je loše i da su zaključani

Ali ne razumem zašto je dole katastrofa, pa brojevi su im smešni u odnosu na Evropu i USA.

Link to comment
Quote

Woman allegedly bashed cop’s head into ‘concrete’ for asking her about mask

An Australian woman allegedly bashed a cop’s head into the ground after being stopped for not wearing a mask — and police believe she’s part of a growing trend of “sovereign citizens,” according to a report.

Two female police officers approached the maskless woman, 38, Monday night in Frankston, a suburb of Melbourne, to question her about why she wasn’t wearing the face covering, ABC.net reported.

The woman allegedly flew into a rage, striking one officer in the head and shoving the other.

“After a confrontation and being assaulted by that woman, those police officers went to ground and there was a scuffle,” said Victoria Police Chief Commissioner Shane Patton. “During that scuffle, this 38-year-old woman smashed the head of the [26-year-old] policewoman several times into a concrete area on the ground.”

The injured cop was taken to the hospital with “significant head injuries.” She suffered a concussion and lost a chunk of her hair.

Police believe the alleged assault is part of a trend of “sovereign citizens” who refuse to comply with coronavirus rules, including wearing a mask — then “bait” cops into confrontations.

“This was a particularly violent occurrence but our members have been stood up by smartarses around the state for five minutes of fame in front of a camera,” said Police Association of Victoria secretary Wayne Gatt.

 

Link to comment

Od sjutra pocinje taj stage 4 u Melbourne. Nesto poput onoga sto ste vi imali u Srbiji.

Osim slicnog broja stanovnika Viktorija je intresantna jer je i nas lider kao i vas poprilican dramoser po nekim australskim standardima

Link to comment
On 4.8.2020. at 12:07, iDemo said:

Pa nije Australija Amerika pa da ima '200 hiljada povreda na/od krevetninu/e godishnje", ne? Ovo je parafrazirano™, Bill Brayson - neka od njegovih knjiga - red velicine je svakako tacan. 

Oni  brojevi za grip su zvanična statistika i rekao bih da vrlo dobro objašnjavaju ono što si pitao, ovo od fizioterapeuta je rekla-kazala što smo jedan kolega i ja čuli od svojih fizioterapeuta.

16 hours ago, iDemo said:

Gde je bio lockdown pre 2 i pre 7 godina? 

2013 2699 i

2018 3088

...

2020 3126

Dobri australijski statističari (© by peralozac) kažu ovde da je 2013. bila jako topla zima u Viktoriji, uz manji broj stanovnika te godine (5.74 miliona u poređenju sa sadašnjih 6.49  miliona) ja bi svojom seljačkom logikom zaključio da su se Viktorijanci šetkali napolju i manje stiskali zajedno po grejanim prostorijama, te da brojevi koje si preneo nisu iznenađenje (uz pretpostavku da stvarno nisi hteo da nam kažeš da je u pitanju neka 3ABEPA, ne?).

15 hours ago, iDemo said:

Koja goveda. Slicno je bilo i u Australiji - nisu bili filipinci nego surnjaja od nekog politicara pa su ih - umesto u karantin ili nesto slicno - pustili sa broda a onda ostatak sirotinje i posadu drzali - nit da im ukazu medicinsku pomoc nit' da ih puste da odu... Osnovana 'kraljevska' radna grupa kojom rukovodi advokat koji je izvukao onog (neosudjenog pedofila) popa iz zatvora. Sposoban advokat - pa mu dali da vodi 'radnu grupu'... I odveo je. :)

Ja sam propustio ovaj deo da je u slučaj kruzera ""Ruby Princess" bila uključena šurnjaja od nekog političara (i ostatak sirotinje), a baš sam pomno pratio od dana kad im je dozvoljeno iskrcavanje i nešto od toga prenosio ovde. Posadu jesu držali na brodu neko vreme, ali im medicinsku pomoć jesu ukazivali, dok brod nije otišao nazad da iskrcava posadu po zemljama porekla, mahom Filipine. Zaraženu posadu su naknadno ubrojali u NSW statistiku, zato se ovde vidi usamljeni skok od 189 na grafikonu novih slučajeva za NSW. Imaš li neke detalje?

On 3.8.2020. at 22:28, peralozac said:

 

 

Sa većim brojem zaraženih i umrlih u Viktoriji stiže i smislenija statistika umrlih za celu Australiju. Vrlo je indikativna za to koliko smrtnost u odnosu na ukupan broj slučajeva može da bude dosta veća ako je učešće određene starosne grupe u ukupnom broju zaraženih preovlađujuće (pri ovome mislim na slučajeve Singapura na jednoj strani i recimo Lombardije ili Njujorka na drugoj strani skale)

 

Age Group[a] Male Female Total
  Cases Deaths Cases Deaths Cases Deaths
  9,250 128 9,292 104 18,542 232
0–9 407   368   775 0
10–19 761   672   1,433 0
20–29 2,058   2,202   4,260 0
30–39 1,671   1,552   3,223 0
40–49 1,268 2 1,171   2,439 2
50–59 1,164 5 1,196 1 2,360 6
60–69 904 13 938 5 1,842 18
70–79 608 35 539 25 1,147 60
80–89 303 47 400 40 703 87
90+ 106 26 254 33 360 59

As of 5 August 2020

 

5 hours ago, Moracikus said:

Od sjutra pocinje taj stage 4 u Melbourne. Nesto poput onoga sto ste vi imali u Srbiji.

Osim slicnog broja stanovnika Viktorija je intresantna jer je i nas lider kao i vas poprilican dramoser po nekim australskim standardima

Po onome što sam od Endrjuza video na TV u obraćanju javnosti, u mnogim zemljama bi smatrali za idealne njegovu otvorenost u iznošenju novih podataka i tezultujućih mera, spremnost da odgovara na sva pitanja novinara, razumevanje za stanovnike koji iz ekonomskih razloga ne poštuju dotadašnje mere i spremnost da im pomogne da te razloge prevaziđu. Nije da je u tome nešto bolji od naše premijerke, plus je meni interesantno kako je ovde liberalna vlada za obezbeđivanje karantina koristila policiju i vojsku, a kod vas laburistička vlada privatne firme za obezbeđenje, što je glavni razlog što se desiloo širenje zaraze. Odličan članak na tu temu od jutros:

Leaked emails show Victoria's hotel quarantine system was stretched, cobbled together

SaE

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

uz pretpostavku da stvarno nisi hteo da nam kažeš da je u pitanju neka 3ABEPA, ne?

Jok, naravno. Gledam pa se pitam. Za zavere je zaduzena Slavica iz Zaklopace i/ili Karen iz Kembeltauna.

 

3 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ja sam propustio ovaj deo da je u slučaj kruzera ""Ruby Princess" bila uključena šurnjaja od nekog političara (i ostatak sirotinje),

Mrzi me da trazim al' pogledaj - svakako ces naci - nekoliko ih (mozda nije bash surnjaja ali daidzinica neka svakako) je 'pushteno' a za njim/a je izaslo jos par (desetina) osoba. A opet - mozda je i fejk gnjuz: 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...