Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

58 minutes ago, namenski said:

Tanzanija je keva!

Ako u Beogradu sastavim i 6 mesec robijanja, Mafijo evo me.

Makar plivao... :fantom:

Ja sam gledao Mafia islands dok sam bio u Tanzaniji i sve je bilo mnogo skuplje nego Zanzibar, avion iz Dar Es Salama i smeštaj je bio 2 puta skuplji čini mi se. Na kraju sam otišao na Zanzibar za vikend iako mi je prva opcija bila Mafia Islands.

Imace što se tiče korone situacija je katastrofa tamo, oni su jednostavno pustili da se virus širi pa ko preživi preživi...

Link to comment
Just now, BarryWhite said:

Ja sam gledao Mafia islands dok sam bio u Tanzaniji i sve je bilo mnogo skuplje nego Zanzibar, avion iz Dar Es Salama i smeštaj je bio 2 puta skuplji čini mi se. Na kraju sam otišao na Zanzibar za vikend iako mi je prva opcija bila Mafia Islands.

Imace što se tiče korone situacija je katastrofa tamo, oni su jednostavno pustili da se virus širi pa ko preživi preživi...

E, jebiga... :sad:

Ja se oslonio na kartu koju je neko postovao gore, inace ne pratim te statistike i ostale korona kolaterale.

Bio sam na Mafiji 2x pre nekih 15-ak godina, koja godina vise-manje, poslom doduse, i odredio je kao jedno od mesta na kojima bih penzionerisao, a da ne razmisljam... 

Cuo sam doduse da je postala turisticka destinacijatm, kada dodje dotle nista me ne cudi...

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Tanzanija je keva!

Ako u Beogradu sastavim i 6 mesec robijanja, Mafijo evo me.

Makar plivao... :fantom:

 

Ma prave se mutavi, vec su dobili pecku od WHO i Amerike zbog laziranja podataka. Uvezli neki biljni lek iz Madagaskara i progaslili pobedu na koronom.

 

Prijatelj koji je leteo preko Dar es Salama pre par nedelja, kaze da su svi u tom arogantnom fazonu na aerdromu - samo molitva i travke i nema zime :) 

Link to comment

Koliko dugo se Turska već drži na 900-1000 novih slučajeva i 15-20 preminulih dnevno? Čini mi se da je tako već mesecima. 

U Rumuniji, Ukrajini i na Kosovu je isto dan mrmota još od kraja juna. 

 

Ali apsolutni hit mi je Gruzija, sa 1177 slučajeva ukupno od početka epidemije, dok im kavkaski susedi Jermenija i Azerbejdžan imaju po preko 30 000. Sve i da šteluju podatke ne znam koliko, opet deluje neverovatno. 

Edited by Halvard
Link to comment
4 hours ago, namenski said:

Tanzanija je keva!

Ako u Beogradu sastavim i 6 mesec robijanja, Mafijo evo me.

Makar plivao... :fantom:

 

Meni je ovo bio hit kad nas ono bilo zaključalo vrtio to nonstop :D

 

 

Link to comment
14 hours ago, Halvard said:

Koliko dugo se Turska već drži na 900-1000 novih slučajeva i 15-20 preminulih dnevno? Čini mi se da je tako već mesecima.

 

Тако је. Сви су убеђени да је у питању Вучићева константа која се у математици примењује када треба привући стране туристе и спасити сезону (пуштамо све без ограничења).

 

Са друге стране, болнице заиста нису под великим притиском, народ је и даље прилично дисциплинован (мада су почели мало да посустају), ја и даље немам заражене у ближем и даљем окружењу, тако да не знам шта да мислим. Данас је последњи дан Курбан Бајрама па ћемо видети да ли ће се нешто десити у наредним данима.

 

Оно што је свакако добро је што држава од самог почетка шаље конзистентне поруке и стоји иза онога што тражи од људи. Јуче сам кроз прозор аутомобила видео санитарне инспекторе како муштрају неког кафеџију који није направио прописан размак између столова у башти.

Link to comment

Za to vreme u Viktoriji, Australija:

 

Author: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria
Publisher: Department of Justice and Community Safety
Copyright: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria, State of Victoria, 2019
Date of Publication: June 2020
 

Period: 2010-2020. Month = June (koga mrzi moze 'po mesecima' da se organizuje)
Year / Deaths registered 
 

2010 3675
2011 3477
2012 3296
2013 2699
2014 3286
2015 3339
2016 3274
2017 3680
2018 3088
2019 4737
2020 3126 

 

Prosecan broj mrtvih 3425 u mesecu junu za perod 2010-2020.

Broj mrtvih u junu 2020 = 3126 

I tako dalje...

 

Podaci se nalaze ovde.

Komentari, prilozi, predlozi i priloshke odredbe su uvek dobrodosli.

@Moracikus, @peralozac sa prve linije a zatim @Gojko & Stojko sa rezervnog polozaja. Doktora necu ni da diram, njegovo je carstvo nebesko. 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, iDemo said:

Za to vreme u Viktoriji, Australija:

 

Author: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria
Publisher: Department of Justice and Community Safety
Copyright: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria, State of Victoria, 2019
Date of Publication: June 2020
 

Period: 2010-2020. Month = June (koga mrzi moze 'po mesecima' da se organizuje)
Year / Deaths registered 
 

2010 3675
2011 3477
2012 3296
2013 2699
2014 3286
2015 3339
2016 3274
2017 3680
2018 3088
2019 4737
2020 3126 

 

Prosecan broj mrtvih 3425 u mesecu junu za perod 2010-2020.

Broj mrtvih u junu 2020 = 3126 

I tako dalje...

 

Podaci se nalaze ovde.

Komentari, prilozi, predlozi i priloshke odredbe su uvek dobrodosli.

@Moracikus, @peralozac sa prve linije a zatim @Gojko & Stojko sa rezervnog polozaja. Doktora necu ni da diram, njegovo je carstvo nebesko. 

prika, ti gledaš pogrešne tabele

na kraju meseca juna u celoj Australiji je bilo oko 500 aktivnih slučajeva, tj tokom juna je dnevno bilo oko 20-30-40 novih registrovanih

tokom tog meseca juna umrlo je ukupno 2 čoveka u celoj Australiji

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Za to vreme u Viktoriji, Australija:

 

Author: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria
Publisher: Department of Justice and Community Safety
Copyright: Registry of Births, Deaths and Marriages Victoria, State of Victoria, 2019
Date of Publication: June 2020
 

Period: 2010-2020. Month = June (koga mrzi moze 'po mesecima' da se organizuje)
Year / Deaths registered 
 

2010 3675
2011 3477
2012 3296
2013 2699
2014 3286
2015 3339
2016 3274
2017 3680
2018 3088
2019 4737
2020 3126 

 

Prosecan broj mrtvih 3425 u mesecu junu za perod 2010-2020.

Broj mrtvih u junu 2020 = 3126 

I tako dalje...

 

Podaci se nalaze ovde.

Komentari, prilozi, predlozi i priloshke odredbe su uvek dobrodosli.

@Moracikus, @peralozac sa prve linije a zatim @Gojko & Stojko sa rezervnog polozaja. Doktora necu ni da diram, njegovo je carstvo nebesko. 

 

1 hour ago, precog said:

uh, dobro je covid je sprecio bar 1000 smrti u Viktoriji. slava covidu!

Jeste da je ironično ali može se reći i pomalo tačno. Broj smrtnih slučajeva u automobilskim nesrećama se naprimjer drastično smanjio uslijed mjera protiv covida (ovdje u francuskoj). Dobro nije to neki ogroman broj ali kada se saberu svi nesretni slučajevi koji su izbjegnuti COVID mjerama dodjes do ovakvog zaključka. 

 

U evropskim zemljama kada je prošao COVID prvi talas, smrtnost je bila znatno niža nego predhodnih godina.

Edited by borris_
Link to comment
19 minutes ago, borris_ said:

 

Jeste da je ironično ali može se reći i pomalo tačno. Broj smrtnih slučajeva u automobilskim nesrećama se naprimjer drastično smanjio uslijed mjera protiv covida (ovdje u francuskoj). Dobro nije to neki ogroman broj ali kada se saberu svi nesretni slučajevi koji su izbjegnuti COVID mjerama dodjes do ovakvog zaključka. 

 

U evropskim zemljama kada je prošao COVID prvi talas, smrtnost je bila znatno niža nego predhodnih godina.

jasno, ali moja poenta je bila da, obicno, kada se potegnu ovi brojevi, cilj je da se pokaze kako je covid nebitan, da je sezonski grip opasniji i da su centri moci proglasili pandemiju (plandemiju) zbog licnog interesa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...