Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Verovatno zato da bi prikrili cinjenicu da su dosli do epohalnog otkrica odgovora na pitanje koliko vredi jedan ljudski zivot?

 

100 bn / 1,000 = 100,000,000...

 

Mali je problem samo u tome sto su do sada prodavali pricu da ljudski zivot nema cenu... :fantom:

Link to comment
Verovatno zato da bi prikrili cinjenicu da su dosli do epohalnog otkrica odgovora na pitanje koliko vredi jedan ljudski zivot?
 
100 bn / 1,000 = 100,000,000...
 
Mali je problem samo u tome sto su do sada prodavali pricu da ljudski zivot nema cenu... :fantom:

Mislim da nisi razumeo šta hoću da kažem. Sa jedne strane imamo neposredno spašavanje života od korone poptunim lockdownom. Ali, koje su druge posledice tog lockdowna? Možda će lockdown na različite načine ugroziti kratkoročno i dugoročno druge živote. Na koji način i koliko njih? To je pitanje i zato i postoji ta dilema.

Vlade država upravo odredjuju vrednost ljudskog života kad odlučuju na ovaj način.

Na primer, kada odobre za poizvodnju i prodaju sedište za decu za auto iako znaju da će neka deca u njemu poginuti.


How Government Agencies Determine The Dollar Value Of Human Life

https://www.npr.org/2020/04/23/843310123/how-government-agencies-determine-the-dollar-value-of-human-life
Link to comment

:D 

 

OK, nisam.

 

Ali, onako BTW, mani vlade, na koliko ti licno cenis dollar value of human life?

 

I jesi li, da li bi bila u svakom trenutku spremna da potpises neciju, bilo ciju smrtovnicu po cenovnikutm?

Link to comment
44 minutes ago, namenski said:

:D 

 

OK, nisam.

 

Ali, onako BTW, mani vlade, na koliko ti licno cenis dollar value of human life?

 

I jesi li, da li bi bila u svakom trenutku spremna da potpises neciju, bilo ciju smrtovnicu po cenovnikutm?

 

Ja ne. Ja lično hoću da uradim u ovoj situaciji sve što mogu da potencijalno ne ugrozim zdravlje svoje porodice i svih ostalih oko mene. I znaš kako se ja ponašam? Apsolutno se ne približavam nikome niti vidjam ikoga ako ne moram. U slučaju moje porodice - mi ne moramo nikoga da vidjamo i nikoga nismo ni videli od marta. Zato što ja trenutno ne radim a suprug radi i inače od kuće, mi nemamo nikakav razlog zašto bismo morali da se vidimo sa bilo kim. Tako da, ja radim sve što je do mene da sačuvam živote. U prodavnicu ne idem uopšte: naručim profesionalnu dostavu jednom u dve ili tri nedelje i to od onih koji tvrde da poštuju odredjene preventivne protokole. Kako mi je sa dvoje dece po ceo dan u stanu, bez terase? Isto kao što bi bilo svakom drugom, s tim što ja ne vidim problem da tako živimo dok ne dodje vakcina.

 

Naravno, ne može svako da se potpuno izoluje, pogotovo u Srbiji gde koliko vidim gomila ljudi mora na posao.

 

Ali problem je u tome što, koliko ja vidim, ogromna većina ljudi ne preduzima sve što može, nego se - zajebava. Kaže @Caligula, samo treba objasniti ljudima... Aha, good luck with that. Ono što znamo trenutno je da jedini način da budeš 100% siguran da ne prenosiš virus je da se ne vidjaš ni sa kim. Znači, ono što je do svakog od nas je da se ne vidja osim ako apsolutno ne mora. Sve drugo, i s maskama i s vizirima i šta ti ja znam s čim i kako, je neki rizik. Ovde na forumu, gde se svi slažu da treba nositi maske, da se treba paziti, da ovo, da ono, koliko ljudi pišu stvari, tipa: ostavio sam dete kod babe i dede jer nije htelo u vrtić, ili, stvratio sam u apoteku pošto mi je potvrdjen pozitivan test, ili, ja ne mogu godinu dana da ne idem u kafić. Eto, tako se širi virus pa ti sad objasni ljudima. Koliko je ljudima stalo do drugih života? Reci ti meni. Ja znam da je meni stalo.

 

 

Link to comment
43 minutes ago, trustno1 said:

mi ne moramo nikoga da vidjamo i nikoga nismo ni videli od marta. Zato što ja trenutno ne radim a suprug radi i inače od kuće, mi nemamo nikakav razlog zašto bismo morali da se vidimo sa bilo kim. Tako da, ja radim sve što je do mene da sačuvam živote. U prodavnicu ne idem uopšte: naručim profesionalnu dostavu jednom u dve ili tri nedelje i to od onih koji tvrde da poštuju odredjene preventivne protokole. Kako mi je sa dvoje dece po ceo dan u stanu, bez terase? Isto kao što bi bilo svakom drugom, s tim što ja ne vidim problem da tako živimo dok ne dodje vakcina.

Blago tebi.

To se zove uspeti u zivotu....:fantom:

Link to comment
49 minutes ago, Budja said:

 

27 Mart, To kao da je bilo pre dvesta godina.

Ne verujem da se u saznanjima o tome bog zna sta promenilo, a u ovom clanku je bar lepo objasnjeno sta je sta.

Zdravstveni sistemi su preoptereceni lecenjem i istrazivanjima veceg prioriteta tipa reakcija na lekove.

Uostalom sva istrazivanja covida 19 i ovog virusa su u suvise ranoj fazi.

 

Link to comment

koliko sam ja videla, u clanku se govori o tome kako viral load kod vec obolelih (brisevi iz nosa, usta) ne mora da bude pokazatelj tezine bolesti, ali ne i o tome koliko izlozenost kolicini virusa utice na mogucnost zaraze ili tezine bolesti.

ono sto sam nasla jeste da nema logike da ne bude tako.

Link to comment

Pa evo zasto:

Quote

For influenza, a higher amount of virus at infection has been associated with worse symptoms. It has been tested by exposing volunteers to escalating doses of influenza virus in a controlled setting and carefully monitoring them over several weeks. This hasn’t been done with covid-19, and is unlikely to happen, given its severity.

Bold je moj.

Link to comment
Quote

While it sounds too good to be true, Simas doesn’t think it’s a game-changer. He insists that masks in general, combined with social distancing measures, are the game-changer.

...

"I think this is just another tool, another element on a mask, that in addition to a physical barrier, can now provide a chemical barrier," he said.

The active ingredient of these masks has already been successfully tested by France’s Institut Pasteur de Lille against the H1N1 virus and against the rotavirus, the IMM said in a statement.

For those worried about the coating, the face-covering is OEKO-Tex certified, meaning it contains no harmful substances and is safe for human use.

...

Whether it’s this coated mask or basic disposable ones, Simas hopes more people will be convinced to cover their mouths and noses throughout the pandemic.

"It's so simple, and it's such a small sacrifice," he said.

"I know that it's not comfortable, we cannot see emotions, and it's aggressive, but it's a very important tool, a very small sacrifice to save lives."

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...