Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, InvisibleLight said:

 

gledam taj zadnji stubac na tabeli na worldometers, bolji smo u evropi samo od albanije koja je na 1039 testova po 1milionu stanovnika

ostali, komsije, ex yu i drugi red eu imaju po 2-3 puta veci broj testiranih od nas o ostalima da ne pricamo

 

Ukrajina je jos losija, sto ne menja mnogo..

Link to comment

Da li uopste moguce biti virus free a da nemas antitela? Sta se desilo sa virusom? Zasto je nestao? Nije mu dosadilo pa je otisao nego su ga valjda unistila neka antitela
Meni ta teorija o nepostojanju imuniteta ne pije vodu.
Pre ce biti da failuju testovi za postojanje virusa, kao i testovi za antitela.

Link to comment
48 minutes ago, pasha said:

Italija je skocila sto se tice novih slucajeva u odnosu na juce skoro 30% ali mislim da je nesto manji broj umrlih.

Juce testirali 30000 danas 58000.

Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

Da li uopste moguce biti virus free a da nemas antitela? Sta se desilo sa virusom? Zasto je nestao? Nije mu dosadilo pa je otisao nego su ga valjda unistila neka antitela
Meni ta teorija o nepostojanju imuniteta ne pije vodu.
Pre ce biti da failuju testovi za postojanje virusa, kao i testovi za antitela.

+1

Link to comment
12 minutes ago, omiljeni said:

Da li uopste moguce biti virus free a da nemas antitela? Sta se desilo sa virusom? Zasto je nestao? Nije mu dosadilo pa je otisao nego su ga valjda unistila neka antitela
Meni ta teorija o nepostojanju imuniteta ne pije vodu.
Pre ce biti da failuju testovi za postojanje virusa, kao i testovi za antitela.

 

mozda se virus uspava i test pokaze negativan, pa ponovo reaktivira kad padne imunitet opet pa budes pozitivan, kao kod hpv nrp

 

nznm lupam, pre ce biti da su lazno negativni bili

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

 

Mozda svedska i dobro prolazi, ali ako pogledamo ovu listu sortiranu po broju umrlih u procentima (na milion stanovnika) vidimo da oni koji su, vise ili manje, zagovarali krdo su prilicno visoko, pri tom nisu u silaznoj putanji. 

 

 

 

image.thumb.png.8295af2c60ef4175764edbb797a84628.png

 

 

Ne znam zašto si žutom bojom obeležio Holandiju, ispadne da i Holandija "zagovara krdo".

 

 

 Zatvorili su škole, zabavišata i obdaništa još 15 marta.


 Pozatvarali su sve kafane, kafiće, hotele i ostatak ugostiteljstva još 13 marta ( i to skroz, 24sata na dan)


 Svi koji mogu da rade od kuće rade od kuće.


 Javni prevoz se maksimalno trudi da odbije i rastera moguće putnike (a ionako zvrji prazan).

 Ulice su puste. Ljudi se na ulicama zaobilaze u širokom luku, isto je i u prodavnicama.


 Sve se vrti oko toga da se rast zaraze smanji, tako da broj pacijenata nikada ne bude veći od broja raspoloživih mesta u bolnicama.

 

 

Edited by Yossarian
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

 

mozda se virus uspava i test pokaze negativan, pa ponovo reaktivira kad padne imunitet opet pa budes pozitivan, kao kod hpv nrp

 

nznm lupam, pre ce biti da su lazno negativni bili


Kakogod nijedan virolog se jos nije izleteo s podatkom o sigurnom imunitetu nakon zaraze. 

Link to comment

izvini ako sam pogresio, nesto se ovde pisalo/prenosilo da su uk, holandija i svedska bile opustenije u pocetnoj? fazi epidemije

mozda sam taj info pogresno zapisao negde u malom mozgu :) 

 

@Yossarian

Edited by cedo
Link to comment
4 minutes ago, Yossarian said:

 Zatvorili su škole, zabavišata i obdaništa još 15 marta.

 

Medju poslednjima u evropi su uveli mere u skole i vrtice koliko se secam, kao i Srbija.

Link to comment
24 minutes ago, omiljeni said:

Da li uopste moguce biti virus free a da nemas antitela? Sta se desilo sa virusom? Zasto je nestao? Nije mu dosadilo pa je otisao nego su ga valjda unistila neka antitela
Meni ta teorija o nepostojanju imuniteta ne pije vodu.
Pre ce biti da failuju testovi za postojanje virusa, kao i testovi za antitela.

koliko sam ja razumela, a naravno da sam laik, ovde se ne radi o nekom brzom testu za antitela, vec ozbiljnom laboratorijskom pristupu.

ali hajde da se nadamo.

 

ovo bi bilo korektno sumirano:

Quote

Professor Wang Chen, a senior scientific adviser to the central government, told state media on Monday that it was way too early to declare victory against the disease even in China, where the situation was under control for now.

“Who knows whether this will become something like a seasonal flu, or chronic disease like hepatitis B, or just vanish like Sars?” he was quoted in the official Science and Technology Daily.

“Up till now we still lack imagination [to tell].”

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...