Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

U Danskoj juče 247 pozitvnih od 4000 testiranih, 18 smrti, ukupno 203 smrtna slučaja do sada.

Škola za učenike do 5.razreda se otvaraju sledeće nedelje, ljudi koji rade od kuće mogu da odlaze na posao po potrebi. Završni ispiti za osnovce tj. prijemni za srednju su ukinuti. Stariji đaci kreću u školu 10.maja, za taj datum su planirane još neke mere otvaranja.

Svi koncerti, festivali i ostala masovna okupljanja su otkazani do 31.avgusta.

Pozivaju se roditelji sa decom da što više vremena provode napolju.

Diskutuje se o mogućoj grešci što su išli na zaravnanje umesto na podizanje imuniteta.

Link to comment
Desio se idiot kao glavni epidemiolog u državi.
Koliko će još ljudi morati umrijeti na žrtveniku ponosa tog velikog mislioca? Jel ima ta država premijera?
Link to comment
Jel primanje kiseonika znaci da je sigurno u pitanju upala plyca??
 Npr b.srbljanovic rece da je primala kiseonik a takodje rece i da nije imala upalu pluca
 
Ima neko strucsn da razjasni odnos i pojmove: na kiseoniku - intenzivna nega- upala pluca - respirator?
Lažu. Ima upalu pluća. "Nije dijagnosticirana".
Link to comment
15 minutes ago, maheem said:

 

Diskutuje se o mogućoj grešci što su išli na zaravnanje umesto na podizanje imuniteta.

 

 

Svedjani su bese isli na tu opciju i sad se kuka..ako je verovati ovom liku o kom nemam sjajno misljenje.

 

 

 

 

 

Link to comment

UK Cabinet Office minister Michael Gove is self-isolating at home, because a family member is showing symptoms of coronavirus.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
6 minutes ago, Roger Sanchez said:
45 minutes ago, vememah said:
Desio se idiot kao glavni epidemiolog u državi.

Koliko će još ljudi morati umrijeti na žrtveniku ponosa tog velikog mislioca? Jel ima ta država premijera?

 

Mozda se varam, ali citajuci nesto malo tamosnje medije ja nisam siguran da Lofven ima ovlasti da tek tako promeni Tegnellov kurs. 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

 

Svedjani su bese isli na tu opciju i sad se kuka..ako je verovati ovom liku o kom nemam sjajno misljenje.

 

 

 

 

 

 

nevezano za ovaj tvit, ovaj tip je fasista i nabjolje bi bilo da koristimo druge izvore. 

Link to comment

 

Ovde je na saveznom nivou dnevni porast bio malo veći nego juče - 2.1% a juče je bio 1.8%. U NSW se spustio na 1.8%, novih 49 zaraženih (u NSW je detektovanih oko 2.5% od dnevnoh broja testova, kumulativno oko 2%). Ukupna smrtnost na saveznom nivou je opet porasla, došla je do 0.8% (48 mrtvih dosad). Predsednik vlade i glavni lekar su objavili modele kojima su se vodili prilikom uvođenja mera, posle gomile prozivki, meni deluje da ljudi samo nisu pratili jer su tu i tamo objavljivali predviđanja šta će da bude ako se ništa ne radi, šta sako se samo radi karantin i izolacija zaraženih, a šta ako sve to i socijalno distanciranje, što je sad na snazi. Čini se da je napokon svima došlo u glavu zašto je to sve potrebno. I glavni doktor Brendan Marfi i predsednik vlade Morison su upozorili da iako su mere dala rezulatte bolje nego što su  očekivali, da mora da se nastavi sa njima, posebno sledeće nedelje kad je Uskrs, i dalje apeluju da se ne ide na odmor van velikih gradova, posebno jer van glavnih gradova bolnice ne mogu da prime veći broj bolesnika od lokalne populacije (lokalni gradonačelnici na to upozoravaju, koliko god bi voleli da uzmu pare nakon požara iz decembra i januara, kažu da se ne dolazi iz gornjih razloga). Ne pominje se olabavljivanje restrikcija kao u Austriji i Danskoj.

 

Za iliustraciju kako dolazi do prenosa virusa, video sam negde izveštaj o jednoj ženi koja vozi Uber, koja se zarazila od putnice sa kruzera "Ruby Princess" koju je ujutro 19. marta odvezla do kuće. Vožnja je trajala oko sat vremena, i pomogla joj je oko prtljaga. Nisam video nove brojeve za taj kruzer, poslednje što sam video je bilo 620 zaraženih i 11 mrtvih, što je respektivno preko 10% i 25% u odnosu na celu Australiju. Iz istrage koja je u toku o tome kako se desilo da se dozvoli da se putnici tako brzo iskrcaju izgleda da je kompanija vlasnik kruzera sakrila pravo stanje na kruzeru da bi dobila dozvolu za pristajanje, koju u prvom trenutku nije dobila.

 

Juče sam pogledao i malo više o prvom smrtnom slučaju od virusa na Islandu koji je bio australijski turista od 36 godina oko 20. marta (što su ovde tada i prijavili). Nisam ogao da nađem više detalja, osim da su islandski lekari posle tvrdili da, iako je bio zaražen, nije umro od virusa nego od upale pluća. Taj deo mi nije baš jasan, na osnovu čega mogu to da tvrde.

 

SaE

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Sad citam da se virus prenosi sa ljudi i na pseci svet. 

😵izvor?

 Kiki mi juce imala proljev

Danas se upuvala..bar sam sigurna da nemam prvi simptom covida, gubitah cula mirisa

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

😵izvor?

 Kiki mi juce imala proljev

Danas se upuvala..bar sam sigurna da nemam prvi simptom covida, gubitah cula mirisa

:laugh: idiudupe

El Pais - doduse kazu da  se virus lakse prenosi na macke i hurone (vidra, stalijevec) nego na pse (do sada dva slucaja u Hong Kongu).

Link to comment

@Švedska: Nije tačno da nema mera social distancing-a, lupa ovaj. Ovih 114 preminulih su samo reportovani u poslednja 24 h, ali nisu svi umrli u tom periodu, radi se o slučajevima koji su naknadno prijavljeni (uglavnom vikend malo kasni). U poslednja 4 dana broj novoobolelih ide dole, kao i broj slučajeva na intenzivnoj. 

Link to comment
51 minutes ago, Tolaa said:

U poslednja 4 dana broj novoobolelih ide dole, kao i broj slučajeva na intenzivnoj. 

 

312-387-376-487 novooboljeli u poslednja cetiri dana

15-28-76-114  umrli

 

Solidan vam je ovo 'pad' za 4 dana

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...