Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, borris_ said:

U francuskoj 83% pacijenata na reanimaciji ima problem sa težinom.

baš sam hteo negde da napišem da trbuh ne ide borisu johnsonu u prilog

Link to comment
5 hours ago, lo zingaro said:

Hmm, dopustices kolega da pojasnim malo vise oko maski s obzirom da uvozim i prodajem isto a i potvrdim koliko su politicari nesposobni idioti i na ovim prostorima.

Nije bas isto hirurska maska sto i sal ili bandana i to prvenstveno zbog materijala. One su pravljene od TNT i tu ne mislim ni na dinamit niti proslavljenu cvijecarnicu na menhetnu vec na materijal koji se zove “tessuto non tessuto” ili non woven fabric na engleskom koji ima karakteristiku da propusta vazduh a zadrzava vlagu I na neki nacin bolje filtrira od obicne tkanine. Isti materijal se koristi i za cipele kako ne bi propustale vlagu kad se skvase. Ja pravim i dizajniram cipele pa eto i to znam :nobles:

Sto se tice ozbiljnijih maski tacno je da je FFP3 top ali i FFP2 je vise nego optimalna solucija za privatnu upotrebu pa je u ovom trenutku cesto koriste i u bolnicama. Razlika medju onima sa ili bez filtera je u tome sto ona s filterom filtrira zagadjwn vazduh pri udisanju ali fa izbacuje vani u zagadjenom stanju I tako postaje opasna za druge kao da I nemas maski. Zato se cesto vide scene lekara s filter maskom pa preko I onom hirurskom.FFP2 i 3 bez filtera imaju karakteristiku da zagadjeno ostane zarobljeno s unutraanje strane sto nije dobro za zagadjen vazduh ali je mnogo bolje za virus kad je neko vec zarazen. Tacno je da sve ove maske ne mogu biti predugo upotrebljavane. Hirurska 3 sata, ove druge 1 dan.

 

pisem mobilnim uz kapucino pa neposmenos dominira, oprastajte

 

N (KN) 95?

Link to comment

Švedi su se izgleda zaigrali sa strategijom. Od države sa uzornim merama (čak toliko hvaljene i kod Srpske kvazi opozicije) do brojke od 114 umrlih u poslednja 24 časa. Šta se to desilo sa njima ?

Link to comment
1 minute ago, Passcard said:

Švedi su se izgleda zaigrali sa strategijom. Od države sa uzornim merama (čak toliko hvaljene i kod Srpske kvazi opozicije) do brojke od 114 umrlih u poslednja 24 časa. Šta se to desilo sa njima ?

Desio se idiot kao glavni epidemiolog u državi.

Link to comment
10 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

N (KN) 95?

Koliko sam shvatio, to je isto kao FFP2 i 3 ali se koristi kao kod van evropske unije, posebno u USA.

Link to comment
56 minutes ago, omiljeni said:

Norveška ima najbolje brojke na svetu. Danas 1 pozitivan na 2600 testova :hail:

 

bilo mi neverovatno, pa sam proverio ovo i izgleda da je greška kod worldometer. ispretumbali su registrovane po danima, pa je ispalo da danas imaju samo jednog što je greška

uglavnom, imaju 98 novih u poslednja 24h, ali i to je samo 3.5% pozitivnih testova, što je jako dobro. Svi grafikoni su u velikom padu.

 

njihov sajt je pizdarija

https://www.vg.no/spesial/2020/corona/

 

 

Link to comment

Upoznajte verovatno prvog pacijenta na svetu koji je na intenzivnoj nezi zbog korone i prima kiseonik, a nema upalu pluća. To je, ako verujete lažima britanskih vlasti, Boris Džonson.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Upoznajte verovatno prvog pacijenta na svetu koji je na intenzivnoj nezi zbog korone i prima kiseonik, a nema upalu pluća. To je, ako verujete lažima britanskih vlasti, Boris Džonson.

 

 

Pre nego sto je zavrsio na intenzivnoj, britanski mediji pisali kako je sve delo ruskih hakera da sire dezinformacije.

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Upoznajte verovatno prvog pacijenta na svetu koji je na intenzivnoj nezi zbog korone i prima kiseonik, a nema upalu pluća. To je, ako verujete lažima britanskih vlasti, Boris Džonson.

 

 

Jel primanje kiseonika znaci da je sigurno u pitanju upala plyca??

 Npr b.srbljanovic rece da je primala kiseonik a takodje rece i da nije imala upalu pluca

 

Ima neko strucsn da razjasni odnos i pojmove: na kiseoniku - intenzivna nega- upala pluca - respirator?

Link to comment

Ko je tvrdio da je na respiratoru?

 

Zna se kad se daje kiseonik kod korone, kad pluća ne rade svoj posao pa zasićenost krvi kiseonikom padne ispod određenog procenta.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...