Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, Lena said:

Naredili su i da se školska takmičenja ne odlažu, danas je okružno / gradsko iz više predmeta, ide gomila dece... 

ovo je tek jezivo, sve vreme nas maltene guraju da prenosimo. juce su terali da se drze ucenicki parlamenti, kod nas iskulirali.

ako nekada nekako ne zavrse na robijama, nema nam svrhe boriti se ni protiv virusa.

Edited by Aleksija
Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Da kuvaju džem! 

 

@SNARC

Amateru! Asepsol, aktivni kiseonik u spreju, Aće, varikina, alkohol, regularne wc sanitarne hemije, xyz antibakterijskih maramica, gelova za dezinfekciju, oktanisepta itd itd

 

Samo moram da osmislim neki sistem za bezbedan ulazak u stan po principu onog sunđera što metnu na granicu kad izbiju slinavka i šap. 

+odeću koju nosiš napolju, kad dodješ kući iznesi na terasu i ostavi da se dobrano provetri.

Link to comment
16 minutes ago, Bogotac said:

Naravno,inace mi komsinica kaze da moroni iz minisarstva prete i vrse pritisak na skole,direktore da ne zatvaraju skole,iako su vec sada poluprazne,pa tako i sami direktori zovu roditelje i prete sankcijama za decu koja ne dolaze u skolu.Pakao.

Pa to im je izgleda od pocetka jedini plan.Jer nemaju kapacitet da se bore onako kako treba.

 

Ono sto se kod nas radi je sledece:

 

Ma kakva korona, to je malo jaci grip vecina to na nogama pregura, hronicni bolesnici i oni kojima je zbog straosti ili neke druge bolesti imunitet slab su ugrozeni, ali njima je i obican grip pretnja,tako da ne boj se narode nebeski.

 

Tako je bilo, ali vidi se da mogu i mladi i zdravi da obole, pa onda se ide na ono cuveno mozda.I to je ono strasno zbog cega oni i rade sve ovo sto rade.Ako nekom ludom srecom ovaj virus prodje onako kako oni zamisljaju bice mi smo Vam rekli da nije nista, i onda ce da bude sankcija i bice ti nisi slao dete u skolu sad ce dete da snosi sankcije. 

 

Ali realniji je onaj drugi scenarijo gde ovaj virus moze haos da nam napravi, ali tu niko ne zna kakav je epilog. 

 

Dakle nasa drzava ide na to da je ovo malo jaci grip i to joj je jedina strategija.

 

Dakle sve je u nasim rukama nazalost,ma koliko paranoicno zvucalo svako treba da radi onako kako smatra da je najbolje za njega.Jer ko ceka od ovih diletanata nesto smisleno taj je u velikoj zabludi. 

Link to comment
2 minutes ago, Bambula said:

Pa to im je izgleda od pocetka jedini plan.Jer nemaju kapacitet da se bore onako kako treba.

 

Ono sto se kod nas radi je sledece:

 

Ma kakva korona, to je malo jaci grip vecina to na nogama pregura, hronicni bolesnici i oni kojima je zbog straosti ili neke druge bolesti imunitet slab su ugrozeni, ali njima je i obican grip pretnja,tako da ne boj se narode nebeski.

 

Tako je bilo, ali vidi se da mogu i mladi i zdravi da obole, pa onda se ide na ono cuveno mozda.I to je ono strasno zbog cega oni i rade sve ovo sto rade.Ako nekom ludom srecom ovaj virus prodje onako kako oni zamisljaju bice mi smo Vam rekli da nije nista, i onda ce da bude sankcija i bice ti nisi slao dete u skolu sad ce dete da snosi sankcije. 

 

Ali realniji je onaj drugi scenarijo gde ovaj virus moze haos da nam napravi, ali tu niko ne zna kakav je epilog. 

 

Dakle nasa drzava ide na to da je ovo malo jaci grip i to joj je jedina strategija.

 

Dakle sve je u nasim rukama nazalost,ma koliko paranoicno zvucalo svako treba da radi onako kako smatra da je najbolje za njega.Jer ko ceka od ovih diletanata nesto smisleno taj je u velikoj zabludi. 

Ovo je narativ kod mene na poslu. Masa vozača i tehničara su neopevane seljačine, koji se cerekaju kada vide nekoga da nosi masku, dobacuju komentare, "pičkice, uplaššio si se", smatraju da je rakija ultimativni lek. Upadaju u kancelarije, oće da stanu iza tebe kad im nešto treb, tako da sam juče morala da izbacujem iz kancelarije. Verovatno sam proglašena za tešku psihijatriju. Ali zaboleme.

Link to comment
18 minutes ago, garmonbozia said:

 

 

Otprilike svi koji su se zadesili na tom tulumu će na kraju da ispadnu pozitivni osim naravno Trampa i Bolsonara, te njihovog potomstva. Rekoh ja da nema tog fašiste na svetu koji će priznati da ga je ovo zakačilo.

Link to comment
46 minutes ago, Lena said:

Naredili su i da se školska takmičenja ne odlažu, danas je okružno / gradsko iz više predmeta, ide gomila dece... 

 

 

Opakim idiotima smo okruzeni..Sto ovima koji su na vlasti, sto onima koji ce pustiti svoju decu na ovo.

Link to comment

Meni je potpuno neverovatna ta "sprdnja" sa ljudima, koji npr. pošto saznaju da su bili u kontaktu sa ljudima koji su kasnije testirani pozitivni na virus, odu u samoizolaciju.
Svađao sam na poslu, pokušavajući da objasnim, alo bre on radi najpametniju stvar i za druge oko sebe, on ako je zaražen, on je zaražen... Ta osoba teži da ne prenosi dalje. I od mene puno poštovanje. Ali ne "pičkica, uplašio se, boli ga, bleji u sobi..."




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
19 minutes ago, Redoran said:

 

Otprilike svi koji su se zadesili na tom tulumu će na kraju da ispadnu pozitivni osim naravno Trampa i Bolsonara, te njihovog potomstva. Rekoh ja da nema tog fašiste na svetu koji će priznati da ga je ovo zakačilo.

 

Kako onda cijeli KK Real Madrid ili FK Juve nemaju koronu no samo igrac ili dva? I oni kriju rezultate ili ipak mozes biti u kontaktu, a ne biti zarazen?

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...