Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Indy said:

 

 

Ima nešto ovde, mislim da je relativno kvalitetan izvor...

 

 

 

to je bittersweet vezbica iz kreativnog pisanja o tome kako su deca odvratna (ali ih ipak obozavamo); uopste nije o koronavirusu, to je samo iskorisceno kao literarni motiv i inspiracija. kolumnistica je upravo to - profesionalna kolumnistica a ne epidemiolog. 

Link to comment
7 minutes ago, Valkyrie said:

Da kuvaju džem! 

 

@SNARC

Amateru! Asepsol, aktivni kiseonik u spreju, Aće, varikina, alkohol, regularne wc sanitarne hemije, xyz antibakterijskih maramica, gelova za dezinfekciju, oktanisepta itd itd

 

Samo moram da osmislim neki sistem za bezbedan ulazak u stan po principu onog sunđera što metnu na granicu kad izbiju slinavka i šap. 

 

Mi se izuvamo i peremo ruke..nisu nam potrebne sve te djindjuve, gospodjo. Becka skola 😛

 

Ovo za ispred vrata..trebalo mi je na farmi i znam da sam vario ramove za to i stavljao velike komade sundjera unutra natopljene..ne mogu tacno da se setim cime. Rastvor izbeljivaca mi je prvi na pameti ali mislim da ipak nije to. 

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

Dokaz gluposti. Radi se sve suprotno od onoga sto treba. Ne treba praviti zalihe, treba nositi maske i rukavice.

Ali sta ocekivati kada vlast nece to da kaze i ponavlja.

 

Ne znam sto ste navalili za maske. I ovde na topiku se pricalo kako, ako nisu one prave N95 ili tako nekako koje ionako ne mozes dugo da drzis na licu, nisu efikasne za odbranu (jesu za sirenje).

 

 

Link to comment
22 minutes ago, mei said:

čak su i vitrine sa lukom bile prazne, mozda je bilo par glavica. 

Grade imunitet :D

 

Meni inače to sa stvaranjem zaliha shvatljivo donekle. Mislim da nije toliko u pitanju strah od nestašice, već to da ne moraš u nabavku i medju ljude kad/ako situacija postane ozbiljnija.

Edited by mraki
Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

 

Ne znam sto ste navalili za maske. I ovde na topiku se pricalo kako, ako nisu one prave N95 ili tako nekako koje ionako ne mozes dugo da drzis na licu, nisu efikasne za odbranu (jesu za sirenje).

 

 

 

I najobicnija maska je dobra protiv sirenja virusa jer niko ne zna da je zarazen pa tako se dodatno siri bez maske.

Link to comment

Jel' može neko da mi objasni u čemu je fazon sa kupovinom zaliha WC papira? To je verovatno poslednja stvar koju bih pomislio da lagerujem za slučaj nekakve vanredne situacije, barem dok ima dovoljno vode unaokolo...

Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

Jel' može neko da mi objasni u čemu je fazon sa kupovinom zaliha WC papira? To je verovatno poslednja stvar koju bih pomislio da lagerujem za slučaj nekakve vanredne situacije, barem dok ima dovoljno vode unaokolo...

 

objasnjenje je neverovatno jednostavno: toalet papir je jako glomazna roba, i na rafove se stavlja verovatno jednom dnevno, kao i sve. zato na rafovima ima manji broj jedinica te robe od ostale robe, a mozes porediti toalet papir kao kategoriju sa kategorijom "hrana" pa zamisli koliko em vise rafova hrane em jedinica hrane imas u jednoj prodavnici. posto su ljudi poceli ici i kupovati vise i za duzi period u prodavnicama, kada su u prvoj fazi gomilali sve, toalet papir je prvo cega je nestalo. pojavile su se slike na drustvenim mrezama praznih rafova za toalet papir. glupa sirotilja je zakljucila da je to scarce good i da morati posedovati toalet papir sad inace nisam uspeo u zivotu...

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

Jel' može neko da mi objasni u čemu je fazon sa kupovinom zaliha WC papira? To je verovatno poslednja stvar koju bih pomislio da lagerujem za slučaj nekakve vanredne situacije, barem dok ima dovoljno vode unaokolo...

Veoma jednostavno - ljudi su puni govana

Link to comment

takodje toalet papir je jeftin i glomazan, pa kada natrpas kolica i gepek njime osecas se mocno, kao da si pribavio puno necega jako dobrog. ne dobrog, najboljeg.

Link to comment
1 hour ago, Krošek said:

 

to je bittersweet vezbica iz kreativnog pisanja o tome kako su deca odvratna (ali ih ipak obozavamo); uopste nije o koronavirusu, to je samo iskorisceno kao literarni motiv i inspiracija. kolumnistica je upravo to - profesionalna kolumnistica a ne epidemiolog. 

 

Jeste to, ali ovo za decu kao super-prenosnike se može naći na stotinu mesta (i ne samo u vezi korone, naravno.)

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...