Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Popodne sam bila u Lidlu i nas 2 (slovima: DVE) mlađe žene smo bile s maskama i to glibavim™ zelenim hirurškim. Naravno narod kupuje ko lud ali potpuno je nestalo samo akcijskih stvari. Atmosfera pretpraznična, deca se jure okolo, trpaju se paketi pića u kolica, vašar.

 

Srećom imam kod kuće svašta za dezinfekciju zbog bebišta, to nisam videla da ima da se kupi uopšte. 

Link to comment

Supermarket u mom susedstvu u Otavi, oko 18h (vitrine sa hlebom, povrćem i voćem, mesom i toalet papirom). Do juče je imalo svega u izobilju, osim medicinskog alkohola i sredstva za dezinfekciju ruku. Danas je :ph34r:

 

IMG_0029.jpg

IMG_0028.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0031.jpg

Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

Popodne sam bila u Lidlu i nas 2 (slovima: DVE) mlađe žene smo bile s maskama i to glibavim™ zelenim hirurškim. Naravno narod kupuje ko lud ali potpuno je nestalo samo akcijskih stvari. Atmosfera pretpraznična, deca se jure okolo, trpaju se paketi pića u kolica, vašar.

 

Srećom imam kod kuće svašta za dezinfekciju zbog bebišta, to nisam videla da ima da se kupi uopšte. 

 

Nama ostalo asepsola od jesenas..mislio sam da cu da ga bacim. 

 

Objavila drugarica snimak iz jednog Lidla u Becu..sve pokupovano i ispraznjeno. 

Link to comment
3 minutes ago, Indy said:

 

Super-spreaders...


Ovo je bas cudno.
Ja bih ocekivao da deca nemaju jos uvek skroz razvijen imuni sistem, a ipak izgleda da najlakse podnose virus

Link to comment

požeškom ulicom večeras oko 19.30 situacija u saobraćaju je kao nedeljom il praznikom, što nikad petkom nije bilo. prijateljica juče u lidlu kap mleka ni mrvu brašna nije videla, dok je u isto vreme u veru svega bilo u izobilju, samo je jedna gđa poređala 20 kila brašna na traku.

Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

EDIT. Apropo slika supermarketa iznad

Svašta... šta će s tolikim voćem & povrćem, pa to ne stoji.

Da kuvaju džem! 

 

@SNARC

Amateru! Asepsol, aktivni kiseonik u spreju, Aće, varikina, alkohol, regularne wc sanitarne hemije, xyz antibakterijskih maramica, gelova za dezinfekciju, oktanisepta itd itd

 

Samo moram da osmislim neki sistem za bezbedan ulazak u stan po principu onog sunđera što metnu na granicu kad izbiju slinavka i šap. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

U lokalnom Maksiju koliko sam video stanje redovno, rekao bih da ima svega, čak je i osnovnih namirnica koje su na akciji naslagano dovoljno oko kase.

Moguće da su ovi veći marketi pre opustošeni.

Link to comment
4 minutes ago, Indy said:

Ima nešto ovde, mislim da je relativno kvalitetan izvor

I ovde:

Quote

The study is not yet peer-reviewed, but it did reproduce a pattern that researchers have been observing since early in the outbreak: Children don't seem to get sick with COVID-19, the disease caused by the virus, at the same rate adults do. This is likely because children have healthier lungs than adults do (they don't smoke and have fewer years of exposure to pollution) and because adults are more likely to have dangerous immune responses to respiratory diseases, experts told Live Science last month

a i ovde:

Quote

"We don't fully understand the phenomenon — it may be because of differences in the immune responses of children compared to adults," Dr. Andrew Pavia, the chief of the Division of Pediatric Infectious Diseases at the University of Utah, told Live Science in an email. "One hypothesis is that the innate immune response, that is the early response that is aimed broadly at groups of pathogens, tends to be more active," in children, he said.
 

The innate immune system is the first line of defense against pathogens. Cells in that system respond immediately to foreign invaders. (The adaptive immune system, by contrast, learns to recognize specific pathogens, but takes longer to join the battle.) If the innate immune response is stronger in children exposed to 2019 nCoV, they may fight off infection more readily than adults, suffering only mild symptoms.

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

EDIT. Apropo slika supermarketa iznad

Svašta... šta će s tolikim voćem & povrćem, pa to ne stoji.

čak su i vitrine sa lukom bile prazne, mozda je bilo par glavica. 

Link to comment
9 minutes ago, mei said:

Supermarket u mom susedstvu u Otavi, oko 18h (vitrine sa hlebom, povrćem i voćem, mesom i toalet papirom). Do juče je imalo svega u izobilju, osim medicinskog alkohola i sredstva za dezinfekciju ruku. Danas je :ph34r:

 

IMG_0029.jpg

IMG_0028.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0031.jpg

kao kod nas leta gospodnjeg 1993

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...